Focus MK3.5 ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,204
45,793
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yahu, birkaç performans videosu izledim de focus ST 100-200 değeri 19-20 saniye civarı benim soft yazılımlı 1 23 saniyede çıkıyo zaten, gerçekse harbi hoş değil.
Focus o islerin araci degil hocam. Bu tarz salt motor performansina onem veren kullanicilar golf gti, cupra gibi araclara yonelmeli zaten. Focus st'yi isteyen birinin onceligi eglenceli surus olmali. Nitekim rs de o konuda en hizlisi degil ama asil amaci eglenceli surus. Bu araclarin uretim amaci bu yani. Kabul edilebilir motor performansina fit olup aslen eglenceli surus isteyen kitleye hitap ediyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
3 4 saniye az değil

Şu an yazılımım stage 1 olsa focus st ile yürücem yani demek oluyor bu ama.

Focus o islerin araci degil hocam. Bu tarz salt motor performansina onem veren kullanicilar golf gti, cupra gibi araclara yonelmeli zaten. Focus st'yi isteyen birinin onceligi eglenceli surus olmali. Nitekim rs de o konuda en hizlisi degil ama asil amaci eglenceli surus. Bu araclarin uretim amaci bu yani. Kabul edilebilir motor performansina fit olup aslen eglenceli surus isteyen kitleye hitap ediyor.

Elbette eğlence arıyoruz ama elde mevcut olan arabaya göre kapıt üzerinde 80 hp fazlası var(12’ f20 118i), ama realitede pek yansıtamamış, kilit de yok arabada, sadece fiyatı çok makul işte. Cumartesi gidip bakıcaz bi, Ankara’da zaten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,204
45,793
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Elbette eğlence arıyoruz ama elde mevcut olan arabaya göre kapıt üzerinde 80 hp fazlası var(12’ f20 118i), ama realitede pek yansıtamamış, kilit de yok arabada, sadece fiyatı çok makul işte. Cumartesi gidip bakıcaz bi, Ankara’da zaten.
Haklısın, pek denk modeller olmasa da tube'da 350z, 370z, camaro gibi araçlarla drag - roll videoları mevcut. Bunlara baktığında bu araçlardan pek geri kalır bir yanı yok performans anlamında. Bana kalırsa siz kendiniz aracı bir değerlendirin, test sürüşü zor ama yapabilirseniz bir bakın.

Spor bir otomobilde kilit çok şeyi değiştiriyor. Ama bu biraz da sürücüyle alakalı. Aracı alacak kişi focus st'de kilidi arayacak kadar aracın üstüne binebilecek, o derece iyi bir direksiyonu olan biriyse kilidi zaten arar. Ama standart bir kullanıcıysa onu arayacağını zannetmiyorum.

Zaten neticede cupra, gti, megane rs, focus st arasından seçim yapmıyorsunuz. 75 bin tl gibi b segmentin bile zor alındığı fiyata alıyorsunuz. Onu almaktan vazgeçtik şunu alacağız diyebileceğiniz bir durum da değil. Haliyle şu var, bu yok gibi durumların pek önemi olmamalı diye düşünüyorum :D

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Haklısın, pek denk modeller olmasa da tube'da 350z, 370z, camaro gibi araçlarla drag - roll videoları mevcut. Bunlara baktığında bu araçlardan pek geri kalır bir yanı yok performans anlamında. Bana kalırsa siz kendiniz aracı bir değerlendirin, test sürüşü zor ama yapabilirseniz bir bakın.

Spor bir otomobilde kilit çok şeyi değiştiriyor. Ama bu biraz da sürücüyle alakalı. Aracı alacak kişi focus st'de kilidi arayacak kadar aracın üstüne binebilecek, o derece iyi bir direksiyonu olan biriyse kilidi zaten arar. Ama standart bir kullanıcıysa onu arayacağını zannetmiyorum.

Zaten neticede cupra, gti, megane rs, focus st arasından seçim yapmıyorsunuz. 75 bin tl gibi b segmentin bile zor alındığı fiyata alıyorsunuz. Onu almaktan vazgeçtik şunu alacağız diyebileceğiniz bir durum da değil. Haliyle şu var, bu yok gibi durumların pek önemi olmamalı diye düşünüyorum :D

Limitlerde kullanan biri zaten, sürekli ben bu viraja şu hızla girdim çıktım gibi karşılaştırmalar yaparız :D fiyatı düşününce rakipsiz ya, giricem kanına, hadi bakalım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,204
45,793
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Limitlerde kullanan biri zaten, sürekli ben bu viraja şu hızla girdim çıktım gibi karşılaştırmalar yaparız :D fiyatı düşününce rakipsiz ya, giricem kanına, hadi bakalım
Onu bende yapıyorum ama neticede burada bahsettiğimiz astra, focus, mazda 3, civic karşılaştırması değil. Bu bir hothatch neticede. Standart bir otomobilin limitini görmek ve o limit bana yetmiyor demek ayrı, hothatch'in görmek ve yetmiyor demek ayrı :D Focus st'nin sürüşü o anlamda tatmin etmezse zaten type r'a ya da rs'e falan çıkması gerekecek :D Cumartesi bir inceleyin bakalım, fikirlerini de bizimle paylaşırsın değerlendiririz :)

Son düzenleme:

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Çok güzel araçmış hakkaten. Ama 2.0 250 hp'lik bir üniteyi görünce ister istermez gözüm 0-100 değerine de gitti ve beklediğimin altında çıktı. Neticede Focus düz yolun değil virajların efendisi :D Ama bu değerlere bakarsak o gücü yere çok iyi aktardığı söylenemez. Sorun sanırım ağırlıktan kaynaklı. 1435 kg bu sınıf için biraz fazla :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım