Focus RS Drift Mode

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Rwd demek istedin sanırım.Dediğin gibi araç cayır cayır yanlamıyor ama alternatiflerine göre drifte daha fazla izin vermesi güzel bir şey.
Pardon rwd yazmak istemiştim teşekkür ederim. Aynen öyle, görselini attığım videoda görüldüğü üzere biraz tecrübeniz ve bileğiniz varsa drift mode sayesinde sunni bir drift aslında tam drift denemez, komple gövde kaydırma olaylarına girebilirsiniz. Diğer awd hothatchlerde bunları süreklilik getirerek yaptırmak çok zor iştir. İşin özü, sunni bir komple gövde hareketidir. Sonuçta awd bir araçtan daha fazlası beklenir mi bilemiyorum çünkü drift mode gibi bir özelliği başka araçta da göremedim henüz. Yani karşılaştırabileceğimiz bir versiyon yok başka. İleride daha da geliştirirler tahminimce.

Son düzenleme:

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul
Pardon rwd yazmak istemiştim teşekkür ederim. Aynen öyle, görselini attığım videoda görüldüğü üzere biraz tecrübeniz ve bileğiniz varsa drift mode sayesinde sunni bir drift aslında tam drift denemez, komple gövde kaydırma olaylarına girebilirsiniz. Diğer awd hothatchlerde bunları süreklilik getirerek yaptırmak çok zor iştir. İşin özü, sunni bir komple gövde hareketidir. Sonuçta awd bir araçtan daha fazlası beklenir mi bilemiyorum çünkü drift mode gibi bir özelliği başka araçta da göremedim henüz. Yani karşılaştırabileceğimiz bir versiyon yok başka. İleride daha da geliştirirler tahminimce.
Drift derken dediğiniz gibi gövde kaydırma hareketi demek istemiştim.Videoyu daha önceden bir konuda attığınızda izlemiştim.Drifte gelirsek, awd araca bazı elektrikli araçlar gibi gücü tamamen ön veya arka aksa iletme seçeneği gelirse o zaman yapılabilir.Elbet farklı daha kolay yolları vardır benim dediğim sanırım maliyetli olanı.

Son düzenleme:

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Valla Focus Rs varsın yanlamasın varsın dönüş açısı çok olsun.Her türlü hayalimde ki arabalardan biridir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Drift derken dediğiniz gibi gövde kaydırma hareketi demek istemiştim.Awd araca bazı elektrikli araçlar gibi gücü tamamen ön veya arka aksa iletme seçeneği gelirse o zaman 'drift' yapılabilir.Elbet farklı daha kolay yolları vardır benim dediğim sanırım maliyetli olanı.
Tabii awd araçlarda drift mode tarzı bir özellik, sadece arkalara daha fazla güç aktarılarak olacak bir şey değildir. O gövde hareketlerine uygun şase üretmek lazım, direksiyon ayalarını ona göre yapmak lazım, aracın süspansiyonlarını o gövde hareketlerine uyum sağlayabilecek seviyeye ( sertliğe) getirecek bir yazılım lazım. Henüz daha benim sayamadığım ve bilmediğim başka bir çok etkenler de lazım olabilir. Awd bir bmw ile sadece boş bir alanda yuvarlak çizerek dönmeye çalışanları bilirim. Ama dediğim gibi, sunni bir komple gövde kaydırma tabiri caizse sunni bir drift etkisini müşteriye yaşatmaya çalışmakla alakalı bir özellik hepsi bu. O yüzden beklentiyi bir rwd aracın drift yapması gibi tutmamak lazım. Müşteri eğleniyorsa gerisi problem değildir.

Son düzenleme:

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul
Tabii awd araçlarda drift mode tarzı bir özellik, sadece arkalara daha fazla güç aktarılarak olacak bir şey değildir. O gövde hareketlerine uygun şase üretmek lazım, direksiyon ayalarını ona göre yapmak lazım, aracın süspansiyonlarını o gövde hareketlerine uyum sağlayabilecek seviyeye ( sertliğe) getirecek bir yazılım lazım. Henüz daha benim sayamadığım ve bilmediğim başka bir çok etkenler de lazım olabilir. Awd bir bmw ile sadece boş bir alanda yuvarlak çizerek dönmeye çalışanları bilirim. Ama dediğim gibi, sunni bir komple gövde kaydırma tabiri caizse sunni bir drift etkisini müşteriye yaşatmaya çalışmakla alakalı bir özellik hepsi bu.
Hocam arkaya daha fazla güç verip drift yapabilen bir aracın zaten şasesinin,direksiyon ve süspansiyonlarının ona göre de ayarlanmış olması gerekir,yoksa hemen anlaşılır zaten mühendisliği.Focus Rs bunu yapmasa da buna benzer bir şey yapıyor.Bu da aracı özel yapmaya yetiyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam arkaya daha fazla güç verip drift yapabilen bir aracın zaten şasesinin,direksiyon ve süspansiyonlarının ona göre de ayarlanmış olması gerekir,yoksa hemen anlaşılır zaten mühendisliği.Focus Rs bunu yapmasa da buna benzer bir şey yapıyor.Bu da aracı özel yapmaya yetiyor.
Aynen hocam o yuzden siz dediniz ya maliyetli olabilir diye. Ondan dolayi dedim boyle bir ozellik icin bunlar bunlar gerekli olabilir haklisiniz maliyetli bir is diye. Bakalim ileride bu ozellik yayginlasir ve daha iyi ornekleri cikar diye dusunuyorum. Malum yeni bir ozellik ama gelistirilmeye acik gibi duruyor. Gorecegiz :)

yselimkaya

Profesör
8 Eyl 2016
69
120
1,060
Kocaeli
Dönüş çapının geniş olması drift yapabilme iddiası olan bir araç için çelişkili bir durum geliyor bana. Yanlamaya başladığı zaman kontra da bu yüzden toparlamaya yetmeyecekse önemli bir noktayı atlamış olabilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım