KAPALI Ford Focus HB mi Opel Astra mı?(Dizel otomatik)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BurkClik

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
1
0
535
Öncelikle iyi akşamlar. Yaklaşık bir aydır yakın bir bayan akrabamız için araç bakmaktayız. Dizel otomatik kombinasyonunu bulunduran bütün markaları gezdik ve en son bu iki araç arasında kaldık. Focus titanium+tekno paket+metalik renk için 92.500, astra dynamic+gelişmiş park paketi için 89.500 fiyat aldık. Önceliklerini arka diz mesafesi,yakıt tüketimi,geri görüş kamerası ve kullanım süresi boyunca minimum sorunla karşılaşması olarak belirledi. 15 gündür ford ve opel arasında gidip geliyor fakat bir türlü karar veremedi. Sizden karar vermemizde yardımcı olacak yorumlar bekliyorum. Daha önce bu araçları kullanmış veya şuan bunlardan birine sahipseniz memnun olduğunuz ve olmadığınız yönlerini yazabilirseniz çok memnun olacağız.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam isteklerinizi ve beklentilerinizi okuduğum kadarıyla kendi adıma şöyle, böyle diye uzun uzadıya anlatmaya gerek duymadan astra almanız daha iyi olabilir diyerek yorumda bulunayım. Ayrıca şuan ki opel astra'nın rakibi güncel focus değil 2017'de çıkacak olan yeni kasa mk4 focus'tur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Foruma hoşgeldiniz.
Yeni Astra'nın iç mekan kalitesini hiç beğenmedim. Bu konuda Focus açık ara önde. Ama Arka diz mesafesi derseniz orada Focus, Astra'nın gerisinde kalır. Uzun dönem kullanıma gelecek olursak, Ford'un pek sorun çıkaran bir araç olmadığını ailemizdeki Ford'lardan ve eski şirket aracından söyleyebilirim. Astra konusunda uzun vade kullanıma dair bir yorum yapmam yanlış olur.

Forumda benim Opel ile ilgili satış sonrası konusunda bayii ve servislere dair görüşlerimi bulabilirsiniz. Özet: Rezalet üstüne rezalet yaşadım.
Ford'da yaşamadık mı? Yaşadık ama telafi edebildik. En az 2 yıldır filan da sorun yaşamıyoruz.
"Opel Gürses rezaleti" diye forumda veya Google'da aratırsanız ibretlik bir olay görebilirsiniz. Forumdaki konunun altında benim yaşadıklarımın bir kısmı da yazıyor.

Hepsini geçtim, satış sonrasından dolayı bir Opel kullanıcısı olarak sıfır km Opel almanızı önermiyorum.

Ford kullanıcısı @CenkGs Opel'i önermiş, Opel kullanıcısı olarak ben de Ford'u önerdim. İşin içinden siz çıkın artık :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Foruma hoşgeldiniz.
Yeni Astra'nın iç mekan kalitesini hiç beğenmedim. Bu konuda Focus açık ara önde. Ama Arka diz mesafesi derseniz orada Focus, Astra'nın gerisinde kalır. Uzun dönem kullanıma gelecek olursak, Ford'un pek sorun çıkaran bir araç olmadığını ailemizdeki Ford'lardan ve eski şirket aracından söyleyebilirim. Astra konusunda uzun vade kullanıma dair bir yorum yapmam yanlış olur.

Forumda benim Opel ile ilgili satış sonrası konusunda bayii ve servislere dair görüşlerimi bulabilirsiniz. Özet: Rezalet üstüne rezalet yaşadım.
Ford'da yaşamadık mı? Yaşadık ama telafi edebildik. En az 2 yıldır filan da sorun yaşamıyoruz.
"Opel Gürses rezaleti" diye forumda veya Google'da aratırsanız ibretlik bir olay görebilirsiniz. Forumdaki konunun altında benim yaşadıklarımın bir kısmı da yazıyor.

Hepsini geçtim, satış sonrasından dolayı bir Opel kullanıcısı olarak sıfır km Opel almanızı önermiyorum.

Ford kullanıcısı @CenkGs Opel'i önermiş, Opel kullanıcısı olarak ben de Ford'u önerdim. İşin içinden siz çıkın artık :D
Ahahah son cümle güzelmiş :)
Aslına bakarsak astra'yı uzun dönem boyunca tecrübe etme fırsatım olmadı, sadece test sürüşleri vasıtasıyla araçla tanışabildim.
İşçilik mevzusunda iki aracın birbirinden üstün bir yanını göremedim. Malzeme kaliteleri de keza aynı seviyede geldi gözüme. Hacim olarak kesinlikle astra önde. Daha uygun fiyata biraz daha bol donanıma sahip aynı zamanda. Şanzıman olarak 1.5 tdci + powershift çok daha seri ve atak hissettiriyor ama çift kavramalı şanzımanın sorunsuzluk anlamında tork konvertör ile baş etmesi pek mümkün değil gibi geliyor bana. Elektronik arızlar mevzusunda ford'da bir problem yaşadığımı hatırlamıyorum ama opel'de durum ne olur bilemem. Bu mevzuda opel cephesinde tecrübeli arkadaşlar daha net bilgiler verebilir.
Direksiyon hissiyatı konusunda iki araç da iyi fakat focus biraz daha zevkli direksiyon tepkilerine sahip. Konfor konusunda iki aracın da denk olduğunu düşünüyorum, sadece focusun darbe emişleri biraz daha yumuşak astra'ya göre. Astra'nın viraj limitleri biraz daha yüksek fakat focus'la 110 girebildiğim bir viraja astra ile 120 girebildim tabii bu tedirgin etmediği sınırlar dahilinde. Normal sürücüler için aradaki fark pek anlaşılmayacaktır.
Şanzımandaki sağlamlık, iç mekandaki geniş hacim, daha bol donanım, biraz daha uygun fiyat ve yeni kasa olmasından dolayı astra'yı biraz daha mantıklı buldum açıkçası. Sonuçta 90 bin lira verip 1 sene bile geçmeden yeni kasası çıkacak bir focus almak insanı üzebilir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aile de 6 farklı opel oldu hiç birinde sorun yaşamadık çok şükür özellikle yenileri bu konuda çok iyi bu sene amerikanın consumer reports sayfasına göre Opel (Buick ismi ile) Toyota ve Lexus arkasında hemen 3. sırada bu konuda korkunuz olmasın :)
Konuya gelirsek ben Astra tercih ederdim daha güncel kasa,motor daha güçlü,sorunsuz şanzıman,daha çok donanım,arka hacim de önde. Ya da 2. tercih Kia ceed bir göz atardım Premium paketinde açılabilir cam tavan,otomatik park,koltuk ve direksiyon ısıtma gibi güzel donanımlar var :)

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Focus yakın zamanda kasa değiştireceği için Astra biraz daha ön plana çıkıyor bence. Ben olsam Astra'dan yana kullanırım tercihimi yani ben beğenmiştim en azından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım