KAPALI Ford Focus HB mi Opel Astra mı?(Dizel otomatik)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BurkClik

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
1
0
535
Öncelikle iyi akşamlar. Yaklaşık bir aydır yakın bir bayan akrabamız için araç bakmaktayız. Dizel otomatik kombinasyonunu bulunduran bütün markaları gezdik ve en son bu iki araç arasında kaldık. Focus titanium+tekno paket+metalik renk için 92.500, astra dynamic+gelişmiş park paketi için 89.500 fiyat aldık. Önceliklerini arka diz mesafesi,yakıt tüketimi,geri görüş kamerası ve kullanım süresi boyunca minimum sorunla karşılaşması olarak belirledi. 15 gündür ford ve opel arasında gidip geliyor fakat bir türlü karar veremedi. Sizden karar vermemizde yardımcı olacak yorumlar bekliyorum. Daha önce bu araçları kullanmış veya şuan bunlardan birine sahipseniz memnun olduğunuz ve olmadığınız yönlerini yazabilirseniz çok memnun olacağız.

Son düzenleme:

tarikgkl

Asfalt Kurutucu
1 Kas 2016
7
4
595
Sakarya
Geçiş hisleri ve şanzuman hatalarından bahsediyorum.

Genel olarak sıkıntısız bi şanzuman olabilir ama bazen basit saçma hatalar çıkabiliyor.

Biraz da ben Ford fanatiğiyim. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Geçiş hisleri ve şanzuman hatalarından bahsediyorum.

Genel olarak sıkıntısız bi şanzuman olabilir ama bazen basit saçma hatalar çıkabiliyor.

Biraz da ben Ford fanatiğiyim. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yavaş olduğu gerçek ama herhangi bir yığılma filan kesinlikle yok ayrıca active selectin hata verdiğini ilk kez duyuyorum herhalde siz opelin tek kavrama easy tronic ile karıştırıyorsunuz :)

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Yeni kasa olması, güçlü motoru, sağlam şanzımanı, donanımı ve Focustan aşağı kalmayan sürüşüyle Astra derim. 9 senedir Opel kullanıyoruz, ne araçta ne serviste bir sıkıntı yaşamadık, bunlar biraz şans işi. Ben genelde sanayiye götürüyorum aracı ama götürdüğüm servislerde hiç sıkıntı yaşamadım. Yaşadığı sorunlardan ötürü s63 ve m6 parçalayan insanlar gördük :)

erhann

Asfalt Kurutucu
6 Kas 2016
3
1
545
Golf highline sahibi insan beğeniyor astra k nın iç mekan kalitesini ama focus la karşılaştıran beğenmiyor ilginç...
1.ya focusa binmediniz ya astra k ya
2. focus titanium(full) ile astra k enjoy(en boş) iç mekanını karşılaştırdınız.
Yeni Astra'nın iç mekan kalitesini hiç beğenmedim. Bu konuda Focus açık ara önde.

soruya gelirsek motor+şanzıman(tam otom.)+f/p olarak astra k derim

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
arka diz mesafesi öncelik değilse, sorunsuzluk, daha yüksek olması, 4 çeker, tasarım, 1.5 dizel 6 ileri tam otomatik olması nedeniyle bence mazda cx3 e de bir bakın eşime bunu gösterdim artık başka araba beğenmiyor. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Golf highline sahibi insan beğeniyor astra k nın iç mekan kalitesini ama focus la karşılaştıran beğenmiyor ilginç...
1.ya focusa binmediniz ya astra k ya
2. focus titanium(full) ile astra k enjoy(en boş) iç mekanını karşılaştırdınız.

soruya gelirsek motor+şanzıman(tam otom.)+f/p olarak astra k derim
İlginç bulduğunuz konuya ben de akıl erdiremiyorum. Astra K'nin iç mekanında iyice düşürülen malzeme kalitesini insanlar nasıl anlayamıyor?
2001 model baz donanımlı B sınıfı arabamda, hatta 90'lı yılların Tipo'sunda Tempra'sında emniyet kemeri yükseklik ayarı varken yeni Astra'da bu kadar basit bir şeyden bile kaçılmış. Leon'da da Style donanımında yok ama en azından vag grubunun ekonomik seçeneği olma gibi bir bahanesi var.
İç mekandaki plastik kalitesi halihazırda beğenmediğim Astra J ve Opel'in diğer bol düğmeli jenerasyonlarından daha geride. İç mekanında bir adım ileri gitmiş diyebileceğim olumlu şeyler sadece dokunmatik ekranlı tepkileri başarılı ve radyosu artık iyi çeken multimedya sistemi ve daha ergonomik direksiyon simidi. Yeni Opel'lerde kullanıp da ciddi şekilde memnun kaldığım şeyler tork konvertörlü şanzıman, direksiyon derisinin kalitesi ve yeni dokunmatik ekranlı müzik sistemi.

* Bu arada iki araca da bindim. Ayrıca eski Opel'ler ile karşılaştırma yapmamı sağlayacak kadar Astra J ile aynı iç mekana sahip 2012 Meriva sahibi de olduk. Gerek kaliteli gözüken ama 1 yılda yalan olduğu ortaya çıkan iç mekan kalitesiyle, gerek hayatımızı ciddi tehlikeye atan kalitesiz yürüyen altyapısıyla tövbe ettirmeyi başardı.
Focus III Titanium'a showroom dışında binmedim ama daha düşük donanımlı versiyonlarını kısa ve uzun süreli kullandım. Neredeyse bu forumdaki Focus III sahipleri kadar biliyorumdur bu arabayı. İç mekanı kesinlikle Golf kadar iyi değil ama Astra'dan daha başarılı bence.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Gerek kaliteli gözüken ama 1 yılda yalan olduğu ortaya çıkan iç mekan kalitesiyle, gerek hayatımızı ciddi tehlikeye atan kalitesiz yürüyen altyapısıyla tövbe ettirmeyi başardı.

Bu Meriva kaç model merakımdan soruyorum şuan yakınımda 2012 model zafira var araba 150k ve bir tane trim sesi ya da boyası atmış bir düğme bile yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sanırım Astra k'nın excellence yani en üst donanımıydı bindiğim test aracı. Açıkçası ben malzeme kalitesini yer yer focus'a göre daha çok beğenmiştim. Özellikle orta konsol, alt taraftaki deri kaplama, siyah tavan kumaşı ve koltukların malzeme kalitesi bana daha iyi gelmişti. İşçilik anlamında zayıftı ki focus da bu anlamda çok başarılı sayılmaz. Test aracı henüz yeniydi ama bir iki bölgesinden trim sesleri gelmeye başlamıştı bile. Sonuç olarak, işçilikte ikisi de aynı sayılır ama malzeme kalitesinde Astra k'yı daha çok beğenmiştim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım