Ford Focus Mk1 vs Vw Golf 4

Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    29

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Herkese merhaba. Bu iki aracı alıcı gözü ile her yönden değerlendirseniz, aynı temizlik ve kondisyonda olsa hangisini tercih ederdiniz ve neden? Bu araçların sizin için göze batan birbirlerinden üstün özellikleri nelerdir?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Focus’a oy verdim ama...

...Golf 4 teki iç mekan malzeme kalitesi ve işçiliği Golf 5’te dahi yok, üstüne üstlük 1.6 Hitler BSE motor olsun 1.8 PD130 lar olsun 1.9 TDi ler olsun hepsi de kendini kanıtlamış sağlam motorlar, açıkçası viraj ve sürüş zevkini bir kenara ayırırsak Golf 4 derim.

Ben niçin Focus’a oyumu verdim, e çünkü sürüş hissiyatı, viraj kabiliyeti olarak kendini kanıtlamış araçlardan birisi, benim için bu içerideki malzeme kalitesinden veyahut yalıtım seviyesinden hatta ve hatta sorunsuz motor kombinasyonundan çok çok daha önemli.Varsın malzeme kalitesi zayıf olsun, varsın konfor-yalıtım iyi olmasın varsın Zetec motorun nazı ile uğraşayım ama direksiyon başındayken mutlu olayım :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Motor seçenekleri olarak Golf ancak iç hacim, sürüş dinamikleri, ghia donanımdaki o yıllara göre kaliteli iç mekanla Focus diyorum. Golf 4 'lerde kronik olan soft kaplama soyulması, tavan ve kapı içi sarkmaları çözülmeyecek problemler olmasa da sevimsiz oluyor.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Focus’a oy verdim ama...

...Golf 4 teki iç mekan malzeme kalitesi ve işçiliği Golf 5’te dahi yok, üstüne üstlük 1.6 Hitler BSE motor olsun 1.8 PD130 lar olsun 1.9 TDi ler olsun hepsi de kendini kanıtlamış sağlam motorlar, açıkçası viraj ve sürüş zevkini bir kenara ayırırsak Golf 4 derim.

Ben niçin Focus’a oyumu verdim, e çünkü sürüş hissiyatı, viraj kabiliyeti olarak kendini kanıtlamış araçlardan birisi, benim için bu içerideki malzeme kalitesinden veyahut yalıtım seviyesinden hatta ve hatta sorunsuz motor kombinasyonundan çok çok daha önemli.Varsın malzeme kalitesi zayıf olsun, varsın konfor-yalıtım iyi olmasın varsın Zetec motorun nazı ile uğraşayım ama direksiyon başındayken mutlu olayım :D
Çoğu noktasına katılıyorum, sürüş zevki için focus desekte yaşlarını göz önüne alırsak iç mekan, dayanıklılık ve motor seçenekleri olarak golf 4 benim gözümde öndedir.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eğer aynı temizlik seviyesinde bulunabiliyorsa benim tercihim de Golf olurdu ...
Tam donanımlı Focus (Ghia sanırım) da gayet güzel ve kalite hissiyatı olarak ta kötü bir araç değil .. ve bence özgünlük olarak en başarılı Focus dur (hatta aynı dönem içinde belkide sınıfının en özgün aracıydı)

ttsbmk1

Tamer Türk
Asfalt Kurutucu
15 Ocak 2021
4
17
545
Kastamonu
Marka
Ford
Hitler motor da sağlamdır tabi ama Zetec motorlar da bi o kadar sağlamdır.
Lpg uyum olarak hitler daha uyumlu olabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım