Ford Focus Silecek Nozulu Değiştirme

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Herkese iyi akşamlar, uzun süredir aklımda olan fakat doğru düzgün vakit ayıramadığım ama bana bir o kadar da konfor katacak olan işlemi bu gün @OzanDnz dostumun teşviği ile gerçekleştirdim.
Ürünü n11 sitesi üzerinden aldım, çok detaylı araştırmasamda uyguna gelen ürün buydu sanırım.
Ürün linki : https://urun.n11.com/diger/ford-foc...urlama-sprey-cam-su-fiskiye-memesi-P386056675
Ürün Ankara'dan kargoya verildi ve kargoya veriliş süresi dahil 24 saatte elime ulaştı. Epey memnun kaldım firmadan. Sadece 11 tl kargo ücreti çoktu :/
Öncelikle eski su atış şekline ait fotoğrafları sizlerle paylaşayım.
IMG_8182-min.JPG

IMG_8183-min.JPG

IMG_8184-min.JPG

Halihazırda kirli olan arabamızın camlarını hem yeterince temizleyemiyor hemde fazlası ile atlama yapıyordu.
Video olarak da şöyle bırakalım.

| Değişim Öncesi Videosu |

Daha sonra değişim aşaması için ilk adımlarımızı atıyoruz.
Kaputumuzu açtık ve keçeyi sökmeye başladık. Burada dikkat etmemiz gereken iki husus var parmaklarımız ve klipslerin birden çıkıp düştüğünde kaybolması. Ben dikkatli çıkardığım için hiç düşmedi ama düşmesi gayet kolay biraz dikkatli olmak gerekiyor. Klipsi çıkarırken, tırnağından bastırıyoruz ve korkmadan kendimize çekiyoruz kolay kırılacak bir madde değil epey esnek. Tık edip çıkıyor.
Çıkarırken maskenizi tavsiye ederim hatta vaktiniz varsa keçeyi oturup temizlemenizi de tavsiye ederim. Benim vaktim yoktu koltuklar ile birlikte temizleyeceğim.
Sökmek epey kolay sadece hatasız olması için biraz dikkat istiyor.
IMG_8190-min.JPG

IMG_8186-min.JPG
IMG_8185-min.JPG

Toplam 11 adet klips vardı hepsini basitçe söküp kenara alıyoruz. Aman kaybetmeyelim.

Keçemizi kenara aldıktan sonra altta bulunan hortumu tutan yerlerden yavaşça çıkarıyoruz zaten oldukça basit bir şekilde duruyor.

IMG_8201-min.JPG

Hortumu söktükten sonra yine aynı şekilde basit bir şekilde nozulun ucuna sıkı geçme olan hortumu çekip çıkartıyoruz.

Daha sonra üstte bulunan nozulu da aynı şekilde çıkarıyoruz ve yerine yenisini takıyoruz. Kaput üstünde bulunan nozullardan birisi çok kolay çıktı diğeri ise epey uğraştırdı.

IMG_8200-min.JPG
IMG_8201-min.JPG

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
ufak, ekonomik ama çok faydalı bir modifikasyon. güzel oldu :) eski tip, işeyen tüm fişkiyeler kırılmalı :p

Gerçekten çok faydalı oldu ve basit bir şekilde 30 dakikada halledilir rahatlıkla. Hem keyif verici hemde epeyce kullanımı kolaylaştıran bir modifikasyon oldu.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Küçük ama önemli bir iyileştirme olmuş. Focus 2 sahipleri için de on numara bilgi içeriği olmuş oldu. Teşekkürler Basri Amca

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım