Ford focus stci 180 hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Arabanin fiyatlari uygunken normalide satiliyorken bu arac neden tutulmadi turbo yuzundemi haram beygir :)

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Hayir millet hondaya 1.5 180hplik motor gelicegini duyunca cok cildirdi felan ama hali hazirda ford focus ayni motorla tutulmadi yine dizel secenegi alindi. Honda kadar apaci arabasi olmadigindanmi tutulmadi yoksa kronik sorunmu

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Ford Focus alt yapı olarak muazzamdır cidden rakiplerinin halen ulaşamadığı bir süspansiyon sistemini çok eskiden beri kullanıyor ama iç mekan kalitesi olsun konforu olsun çok vasat, bizim memlekette kimse bu arabanın alt yapısı çok iyi boşver iç mekanı demiyor maalesef, megane RS in içi çok dandik diyen adam gördüm...
1.6 eb motorda aşırı tüketiminden ötürü ve iç mekanın v.s insanlara cazip gelmemesinden ötürü pek satılmadığını düşünüyorum, arıza konusu ilk çıkan 1.6 eb motorlarda geçerliydi Focusta bundan nasibini aldı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,285
45,927
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
180'lik motor iyi kaçıyor fakat günümüz motorlarına göre biraz daha fazla yakıyor. İlk nesil ecoboost'lar arasında olduğu için problem yaşayanlar oldu bu motorla. Daha sonradan zamanla bunları azalttılar ama bu sefer de bu motoru Türkiye'ye getirmekten vazgeçtiler. Yoksa Avrupa'da 150,160 ve 180'lik motorlar kullanılıyor. Tabii araba dediğimizde sadece motor olarak ayıramazsın, bir bütün, paket halinde düşünmek lazım. Sadece motora göre araç tercih edilmiyor. Hal böyle olunca diğer kriterler de devreye giriyor araç seçimi konusunda.

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Hayir millet hondaya 1.5 180hplik motor gelicegini duyunca cok cildirdi felan ama hali hazirda ford focus ayni motorla tutulmadi yine dizel secenegi alindi. Honda kadar apaci arabasi olmadigindanmi tutulmadi yoksa kronik sorunmu
Honda'nin motorlari saglam altyapisindan dolayi bu kadar bekleniyor. Yanlis karsilastirma olmus bence.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Honda'nin motorlari saglam altyapisindan dolayi bu kadar bekleniyor. Yanlis karsilastirma olmus bence.
Bana gore honda mazdanin 5 seneyi askindir turbo kullanmama sebepleri sorunsuzluk imajlarinin yikilabilecek olmasindandi. Hos yeni type r da kullandi honda bir cok geri bildirimde olumlu oldu umarim bunlara bakarak mazda motor seceneklerini artirir turbo koyarlar artik

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
honda nın 1.5 180lik motoru bence iyi reklamdan bu kadar olay oldu mesela bundan önce pejo 1.6 200bg-270bg motoru opelin yeni 1.6 200bg lik motoru bu kadar konuşulmadı yoksa yıllardır 1.4-1.6 hacimden 170-200 bg arası güç üretiliyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Honda apaçi arabasıysa şahin doğan kuş türleri ne oluyor onu bilemedim....

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Bana gore honda mazdanin 5 seneyi askindir turbo kullanmama sebepleri sorunsuzluk imajlarinin yikilabilecek olmasindandi. Hos yeni type r da kullandi honda bir cok geri bildirimde olumlu oldu umarim bunlara bakarak mazda motor seceneklerini artirir turbo koyarlar artik
Honda emin olmak icin anca cikartiyorlar, turbo atmosferige gore daha sorunlu oldugundan gelistirmek icin zaman harcadilar. Dogrusu bu, ilk cikartmaktansa, gelistirip iyisini yapmaktir. Mazda'ya da zaman gelir bence.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
1.0'da tutmadı, bizim ülkenin insanı yeniliklere zor adapte oluyor. Hala showroomda 1.4T astra çekmez diye yerine sırf 1.6 diye sedan astra alan bir sürü insan var ve sayıları ciddi fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım