KAPALI Ford Focus titanyum mu Toyota Coralla Advance mi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ozgur44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
288
Bugün itibari ile araç bayilerinde araçlara baktıktan sonra seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Bunlardan birincisi Ford Focus 1.6 titanyum otamatik benzinli ikincisi ise Toyota Coralla 1.6 advance otomatik benzinli siz bunlardan birini seçmek zorunda kalsanız hangisini alır yada önerirdiniz..Bu arada ikisininde fiyatı aşağı yukarı aynı

Abi jetta 1.4 ikisindende çok iyi kaçar ama lpg sıkıntılı performans ve genişlik bir arada verir jetta focusa yakındır kalitesi eğer lpg sorun olmayacaksa karşılaştırmanı jetta~focus şeklinde yapmalısın bana göre

Toyota auris kullandım ama direksiyonu bana hiç güven vermedi özellikle uzun yolda ve yüksek süratlerde. Arabanın önü çok hissiz corollayı işe hiç kullanmadım ancak aurisin daha spor olduğunu düşünürsek corollayı kesinlikle tercih etmezdim.

@cemincekara Benim gönlüm Corolladan yanaydı fakat Focusu öneren daha çok bu yüzden Focusuda ciddi anlamda düşünmeye başladım artılarını eksilerini karşılaştırıyorum yıl sonunda hangisinde çok indirim olursa onu alacam artık

Sisteme göre haklı olabilirler romano kullanıyoruz ekonomik gayet ve sanki lpg de bir tık daha sessiz gibi araba kaput açıkken fark ediliyor

Kalabalık bir ailesiniz. Ford focus bagaj, diz mesafesi genişlik açısın corollaya göre dar bir araç. Toyotanın bütün motorları lpg ye tam uyumludur sıkıntı yaratmaz hacim olarakta daha geniş kullanışlı. Focus teknoloji açısından daha zengin bir otomobil ama malesef hacim açısından kullanışsız alıcaksanız sw lara bakın sw istemiyorsanız corolla daha mantıklı duruyor.

Kalabalık bir ailesiniz. Ford focus bagaj, diz mesafesi genişlik açısın corollaya göre dar bir araç. Toyotanın bütün motorları lpg ye tam uyumludur sıkıntı yaratmaz hacim olarakta daha geniş kullanışlı. Focus teknoloji açısından daha zengin bir otomobil ama malesef hacim açısından kullanışsız alıcaksanız sw lara bakın sw istemiyorsanız corolla daha mantıklı duruyor.
Aynen kalbimi okudunuz benimde içimden kendi yaptığım tespit buydu

Öncelikle merhaba, almak istediğiniz 2 aracıda deneyimle fırsatım epey oldu(corolla sadece manuel), focus'un şanzımanı tek kelimeyle MUHTEŞEM, aracın 125 beygirden daha iyi gittiğini hissettiriyor, benim sürdüğüm araba 100 bin km deydi ve şirket çalışanları tarafından son derece hor kullanılmış bir otomobildi, şanzımanı son derece sağlamdı ve büyük ihtimal hiç sıfırlanmamış çünkü baya bi gazladım 10 litreden 10.1'e dahi çıkaramadım. Yani bu araç için hor kullanımda en doğru yakıt tüketimi 10 litre. Gelelim Corolla'ya, yıllardır tüketicide kazandırdığı 'sağlamlık' imajı son derece doğru, çünkü arabada herhangi bir lüks yok, doğal olarak bir şey olmuyor, son derece yumuşak ve konforlu bir otomobil amma velakin ilk sürdüğümde bende inanamamıştım, ÇEKMİYOR. Bir abim daha Haziran ayında sıfır aldı 1.6 132 liği. Hep diyordu çekmiyor çekmiyor diye, abi sen kullanamıyorsundur dedim ve aldım arabayı. Daha iki kişiyiz bak, ortalamanın biraz üstünde bir yokuş buldum, yokuş kalkışı devreye soktum, yok çıkmıyor. ASR kapanmıyor ve sürekli gücü kesiyor, 5 debriyajla ancak çıkabildim. CVT'de bu durum söz konusu değil diyorlar ama araba aynı araba ben pek inanamıyorum. Bence eğer seçim yapmakta zorlanıyorsun Focus öneririm ama iç hacim ve bagaj hacmi yetersiz gelebilir. Bende o yüzden diğer arkadaşlar gibi 1.2 TSI Octavia önereceğim, ablamda 1.2 TSI 105 HP DSG Ibiza var, son derece iyi bir motor, çekişi gerçekten çok iyi. Atmosferik 1.6 motorlardan çok daha iyi en azından ama DSG korkusu sizi servise bağımlı yapacak bilginize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...