HABER Ford S-MAX | TEST

OzanDnz

Panpa
Katılım
15 Eki 2016
Mesajlar
1,410
Beğeni puanı
2,929
Puanları
3,770
Konum
İstanbul
Marka
Ford
MPV segmentinde gerek Cmax gerek Smax modeli ile bence rakiplerinden çok çok önde modeller üretiyor Ford.
Fiyat fazla mı evet fazlasıyla. Ancak 2.0 lt olduğunda ve donanım seviyeleri de en üstlere çıktıkça binen vergiler kat kat artıyor. Bu da bu rakamlara sebep oluyor. Ancak rakamları uygun da olsa bizim insanımız gider yine sedan araç alır aile otomobili olarak.
 

alptamer

Profesör
Katılım
26 Eki 2016
Mesajlar
996
Beğeni puanı
1,896
Puanları
2,270
Konum
İstanbul
Marka
BMW
İlk S-Max'i 7 yıl kullandık. İnanılmaz bir otomobildi. 140 Beygir motoru çok iyidi, çok az yakardı. 6.5 lt ile gezerdik hep, yeni motorun yakıt tüketimi şaşırttı beni.
S-Max Ford'un dinamik otomobillerinden biridir, segmentinin en sportif otomobili olma amacıyla yola çıkmıştı Ford. Yurtdışı basını çok beğenmişti zamanında, hatta Car Of The Year bile oldu. Bunları anlattım çünkü, Ford çok iyi olan bir otomobili geliştirmek zorundaydı ve yaptı. Sadece modern oyuncaklarla donatılmış olmak yetmez çünkü S-Max'in namına. Sevindim, fiyat yüksek olması büyük dezavantaj.

Bu arada otomobilin rakibinin Alhambra olduğunu düşünmüyorum. Galaxy ile Alhambra bence daha uygun bir karşılaştırma. S-Max, Ford'un Alhambra, Sharan gibi otomobillere cevabı değil. Onların cevabı Galaxy.

Edit: Galaxy gelmediği için testte Alhambra ile kafa kafaya denmesine lafım yok, sonuçta Türkiye'de Ford'un tek büyük MPV'si.
 
Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
14,400
Beğeni puanı
43,429
Puanları
6,820
Konum
Kocaeli
Marka
Opel
Üst