KAPALI Ford Tourneo Courier & Fiat Fiorino Panorama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umutmavisi

Alperen Öğrenç
Asfalt Kurutucu
24 Eyl 2016
36
12
595
Tekirdağ
Marka
Chevrolet
Ford Tourneo Courier Titanium plus
Fiat Fiorino Panorama Premio Yeni kasa

Birbirlerinden üstünlükleri neler

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,722
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
En Belirgin Farklılık Sanırım Motor,Servis Ve Parça Olur...

Fiat 1.3 Mjet 95bg E5+ Ele Alırsak 95bg Güç , 200Nm Tork Vardır
Ford 1.6 TDCİ 95bg E5 Ele Alırsak 95bg Güç , 215Nm Tork Vardır

Vergiyi , Parçaları Ve Bakımı da Göze Alırsak Fiorino Her Zaman 1 Adım Öndedir Bence.

cannnn

Asfalt Kurutucu
3 Eki 2016
7
1
595
Ford ile fiat karşılaştırılmaz bile arkadaşında dediği gibi ford bineğe daha yakındır, daha uzun ömürlü ve daha sağlamdır fiat sadece görüntüden ibaret fiat a verilen paraya her zaman acımışımdır ticari konusunda her zaman ford bir adım öndedir.

HAKANBURSA

Asfalt Kurutucu
Beta Programı
8 Eyl 2016
34
71
685
24
BURSA
Marka
Hyundai
2 sene fiorino emotion (2012) kullandık 2 sene boyunca bakımları hariç hiç servise götürmedik sağlamlığı iyidir

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Bazi arkadalar vergi avantaji var demis ama öyle degil.ticari araclarin vergilendirmesi biraz farkli.1.3 multijet ile 1.6 tdci nin vergisi ayni.(1.9 dan sonra vergi degisiyor.1.9 a kadar hacim gözetmeksiniz ayni)

Fiorinoda ekstradan koltuk isitma,navigasyon var.ve yaklasik 4 bin tl vererek otomatik vites alma şansiniz var.ama marka imaji ve guvenlik biraz daha zayif.

Courier de motor hacminin buyuklugunun verdigi avantajla özellikle yuksek hizlarda cok daha iyi.tasarim bence cok daha iyi.marka imaji daha iyi.eksisi biraz trim sesi olmasi.

Yakit icin ise babam da 1.6 tdci 95 lik b max var.yani courierdeki motorun aynisi .babam sakin kullanan biri ve su an karmasi 4.2 lt.(%70 sehirdisi %30 sehirici).bence gayet guzel.yakitta 1.3 mjet te gayet iyidir.fazla fark olacagini sanmam.babamda 1.3 mjet olsa 4.5 gibi yaktirirdi yine eminim. :)

Benim tercihim courier olurdu

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Fiorino Ve Courier düşünmeden Courier derim ticariden fazla anlamam ikisininde içine bindim(2017 versiyonlarının değil) Courier daha üst segment gibi geliyor

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bizim işimiz gereği minibüs kamyonet panelvan araçlar alıyoruz fiorino kullandık 2yıl boyunca şuan courier ve caddy var fio dağa taşa vur arabası kesinlikle karşılaştırılamaz bile fordla.bir artısı yok işçilik 0 ticari diceksiniz ama cam açma düğmeleri felan yerinden çıktı normal kullanmamıza rağmen,courier titanium paket koltuk ısıtma felan var bizimkinde gayet dolu güzel bir araç debriyajla viteside güzel Ama performans olarak seni üzebilir rampalarda felan

ReiZzZ

Mustafa
Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
2
1
545
29
Hatay
Marka
Toyota
Fiorino binmek için değilde iş için kullanmak için tasarlanmış gibi daha çok hem malzeme kalitesi olarak ve konfor olarak ben böyle hissetim tourneo fiorinoya göre çok daha binek hissettiriyor her konuda

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiorino'nun Courier'e göre iyi olabilecek tek noktası frenleridir. Saçma denebilecek kadar sağlam frenleri var Fiorino'nun. Ama bindiğimde direksiyon altı gözüne kaval kemiğim dayanıyor. İç mekan da ancak Punto kadardır.
Courier'de is işler değişiyor. Arka taraf Fiesta ile karşılaştırılmaz bile, bayağı geniş. Ön taraf da gayet yeterli. Sürüş karakteri Fiesta'ya çok benziyor. Virajlı Yedigöller yollarında 5kişi+full bagaj varken yüksek performansla kullandım. Ona rağmen Fiesta'ya çok yakın sürüş karakteri sundu. Sadece rüzgar sesi çok geliyor.
Sadece ticari amaçla kullanacaksanız ve hacmi yetiyorsa Fiorino muhtemelen daha düşük bakım maliyetiyle ve park rahatlığıyla avantajlı olur. Ama binek kullanım da gözetiyorsanız tereddütsüz Courier alın derim.

duhan13

Profesör
10 Eyl 2016
190
271
1,335
27
adana
Bu fiati kotuleyen arkadaslar kac yil fiata binmis neye gore fiati kotulemis anlam vermedim. Fio alacaklara tavsiyem doblodan yana konfor performans ve genislik bakiminda daha iyi fio biraz hafif geliyor sanirim. Ticaride forda verilen para ziyandir baska bise degildir.

duhan13

Profesör
10 Eyl 2016
190
271
1,335
27
adana
Dökülüyodiyen arkadaslar. Araciniza bakmazsaniz her araba dökülür. 2011 model fiat aracimi 2015 yilinda 10 numara fiat organizasyonunda 0 km sandilar. Fiat dökülüyo cekmiyor diyenler once bi genelleme yapmasin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım