Fren Hidrolik Yağı ve Direksiyon Yağı Değiştireceğim Fakat Kafamda Soru İşaretleri Var.

ecuetos

Elit Apaçi
12 Ocak 2020
74
18
970
28
İstanbul
Marka
Renault
Merhabalar. 2013 Clio 4 1.5DCI sahibiyim. Aracı 2-2 buçuk yıl kadar önce aldım. Direksiyon ve fren hidrolik yağı daha önce hiç değiştirmedim. Artık değiştirmeyi düşünüyorum fakat sanayide mi yoksa serviste mi değiştirsem karar veremedim. Sizce nerede değiştirmeliyim? Serviste diyorsanız eğer ortalama fiyatını bilenler söyleyebilir mi? Ayrıca dot seviyeleri varmış sanırım bunlarda, bunun hakkında da bilgi verir misiniz?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
kullanıcı el kitabında dot değeri yazar kaynama sıcaklığıyla alakalı, ne yazıyorsa onu alın büyük ihtimalle de 4tür.
sanayide değiştirecek yer bulabilirseniz o zaman bir seçenek olacaktır, makine çok yaygın değil elle yapanlar da ısrarcı olmazsanız çok yanaşmıyorlar çünkü.
fren yağına 100 lira verdim, valeo dot 4 yağ dahil

Direksiyon yağının değişimi çok kolay, makineyle yapmanızı tavsiye ederim ama elle yapmak isterseniz imzamdaki Street Legal Go Kart başlığında aşamalarını anlattım.

Son düzenleme:

ecuetos

Elit Apaçi
12 Ocak 2020
74
18
970
28
İstanbul
Marka
Renault
kullanıcı el kitabında dot değeri yazar kaynama sıcaklığıyla alakalı, ne yazıyorsa onu alın büyük ihtimalle de 4tür.
sanayide değiştirecek yer bulabilirseniz o zaman bir seçenek olacaktır, makine çok yaygın değil elle yapanlar da ısrarcı olmazsanız çok yanaşmıyorlar çünkü.
fren yağına 100 lira verdim, valeo dot 4 yağ dahil

Direksiyon yağının değişimi çok kolay, makineyle yapmanızı tavsiye ederim ama elle yapmak isterseniz imzamdaki Street Legal Go Kart başlığında aşamalarını anlattım.

Saniyede pek iyi yapmıyorlar genelde. Çabuk olsun elden çıksın mantığıyla yapıyor bir çok kişi. O yüzden servise gitmek istiyorum. Serviste fren ve direksiyon yağı değişimi 200 TL'yi geçer mi acaba onu düşünüyorum şuanda.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Saniyede pek iyi yapmıyorlar genelde. Çabuk olsun elden çıksın mantığıyla yapıyor bir çok kişi. O yüzden servise gitmek istiyorum. Serviste fren ve direksiyon yağı değişimi 200 TL'yi geçer mi acaba onu düşünüyorum şuanda.

Sanayide işçiliği iyi olan ustalar da var.Kia yetkili servisinde staj yapan bir arkadaşımdan duyduklarımdan yola çıkarak söylüyorum, servisteki işçiliğin iyi olacağının garantisi yok. İyi usta bulmaya bakın bence servise bel bağlamayın

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Sanayide dediğiniz gibi ustalar maalesef var ancak serviste de diğerine göre çok pahalıya mâl oluyor .
Sanayide herkesin memnun kaldığı namı yayılmış bir usta varsa onu tercih edebilirsiniz veya Bosch Car Servisler var , servisten ucuza gelecektir . İyi iş çıkartan bir özel serviste bulunabilir .

Bulunduğunuz şehri söylerseniz , belki içimizden tanıdığı-bildiği iyi usta-servis olan vardır .

ecuetos

Elit Apaçi
12 Ocak 2020
74
18
970
28
İstanbul
Marka
Renault
Sanayide dediğiniz gibi ustalar maalesef var ancak serviste de diğerine göre çok pahalıya mâl oluyor .
Sanayide herkesin memnun kaldığı namı yayılmış bir usta varsa onu tercih edebilirsiniz veya Bosch Car Servisler var , servisten ucuza gelecektir . İyi iş çıkartan bir özel serviste bulunabilir .

Bulunduğunuz şehri söylerseniz , belki içimizden tanıdığı-bildiği iyi usta-servis olan vardır .

İstanbul Avcılarda oturuyorum. Bu arada fren yağını görmek için indim araca baktım ama dışı çok kirli olduğu için gözükmüyordu. Açmak da istemedim. Videoları izerken hava v.s olmaması gerekiyor diyorlardı. 1-2 Hafta içinde değiştireceğimden dolayı şimdi havayla temas etmesin diye açmak istemedim fakat sıvının ne seviyede olduğunu da göremedim. Açsam bir sıkıntı olur mu kapağı?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım