Full Drivetrain swap. Audi --> VW

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
evet levrog müsait babam singapurda tonla modifiyeli levrop görmüş bir tanesinede binme şansı yakalamıs ama levrog ile kendimi düşünemedim :D
Niye düşünemeyesin ki, ben de 21 yaşındayım ve gayet de güzel araba ve sleeper dediğin olay da bu değil mi zaten, ya eski bir araba olacak böyle kir pas içinde ölüyormuş gibi görünecek veya yeni ama çok bilinmeyen ve iyi gitmeyen bir araba olacak ve deli gibi gidecek.

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
Niye düşünemeyesin ki, ben de 21 yaşındayım ve gayet de güzel araba ve sleeper dediğin olay da bu değil mi zaten, ya eski bir araba olacak böyle kir pas içinde ölüyormuş gibi görünecek veya yeni ama çok bilinmeyen ve iyi gitmeyen bir araba olacak ve deli gibi gidecek.
Ben mitsubishi seviyorum panpa ondan :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
yandan ve arkadan bakınca hachirokuyu andırıyor ben bunu bir düşüneyim :D
Maliyetinin araçla birlikte 20k'yı geçeceğini zannetmem çok da süper şakacı bir araç olur.Eğer tabii işler abartılırsa Clio 1.8 RSi swap bile yapılıp araç yüklenebilinir.Fikir benim de çok hoşuma gitti, yalnız benim uğraşabilecek kadar teknik bilgim, zamanım ve param yok.:D

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
Maliyetinin araçla birlikte 20k'yı geçeceğini zannetmem çok da süper şakacı bir araç olur.Eğer tabii işler abartılırsa Clio 1.8 RSi swap bile yapılıp araç yüklenebilinir.Fikir benim de çok hoşuma gitti, yalnız benim uğraşabilecek kadar teknik bilgim, zamanım ve param yok.:D
aslında teknik bilgi bende de bulunmuyor. bu işlere eski ve ucuz bir arabayla başlamakta olabilir. ama 2000 model 1.8 tt haldex quattro kombinasyonu oluyorsa 2.0 scirocco da neden olmasın yada 2.0 tfsi 2005 model s3 de haldex varsa sciroccoda neden olmasın. Bu motorlar stock haldeyken haldexle sıkıntı yaşamıyorsa modifiyelenince torsen quattro neden sıkıntı yapsın aklımda deli sorular.

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
İyi günler. Her şeyi mükemmel yapsanız bile size geçilmiş bir BMW 5 serisi sahibinin komplekse gireceğini sanmıyorum. Sizinle yarışacak kişi yine 106 gti tayfası kimseler olur büyük çoğunlukla. Bu sebeple daha az masrafla hevesinizi de alabileceğiniz projeler öneririm kendi adıma

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
İyi günler. Her şeyi mükemmel yapsanız bile size geçilmiş bir BMW 5 serisi sahibinin komplekse gireceğini sanmıyorum. Sizinle yarışacak kişi yine 106 gti tayfası kimseler olur büyük çoğunlukla. Bu sebeple daha az masrafla hevesinizi de alabileceğiniz projeler öneririm kendi adıma
evet haklı olabilirsiniz ama şuan annemin 1.0 ecotsi ibizasına ayak uyduramayan 106 ile yarışıcağımı düşünmüyorum :D bir bmw 5 serisi yada e92 m3 kullanıcısı sinir etmek gibi bir niyetimde yok. Sadece biraz farklı olmak ihtiyacı duyuyorum ben yine her sabah migrosa sürüp ekmek ve diet kola alacağım bir araç olcak

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim tavsiyem yeni nesil arabalarda bu kadar kapsamlı oynamaya girişmemeniz yönünde olur. Arabanın önünde ayrı, arkasında ayrı yığınla sensör var ve tüm bu sensörler bir beyine bağlı ve merkezi yazılılımla işleniyor. Quattro sistemini bir Scirocco'ya mekanik olarak entegre edebilir misiniz? Tabii ki. Ama sonrasında elektronik ve yazılım tarafında kusursuzu elde edemezsiniz. Eğer projelerinizde VAG grubundan gidecekseniz Golf mk3 & VW Corrado modellerinin olduğu 90'ların ilk yarısından daha ileri gitmeyin derim.

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
Benim tavsiyem yeni nesil arabalarda bu kadar kapsamlı oynamaya girişmemeniz yönünde olur. Arabanın önünde ayrı, arkasında ayrı yığınla sensör var ve tüm bu sensörler bir beyine bağlı ve merkezi yazılılımla işleniyor. Quattro sistemini bir Scirocco'ya mekanik olarak entegre edebilir misiniz? Tabii ki. Ama sonrasında elektronik ve yazılım tarafında kusursuzu elde edemezsiniz. Eğer projelerinizde VAG grubundan gidecekseniz Golf mk3 & VW Corrado modellerinin olduğu 90'ların ilk yarısından daha ileri gitmeyin derim.
tavsiyeniz için teşekkür ederim. herhalde genel düşünce daha yalın daha ucuz arabalarla oynarak daha eğlenceli bir proje ortaya çıkabilir şeklinde, dün geceden beri genel olarak yorumlar bu şekilde :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
tavsiyeniz için teşekkür ederim. herhalde genel düşünce daha yalın daha ucuz arabalarla oynarak daha eğlenceli bir proje ortaya çıkabilir şeklinde, dün geceden beri genel olarak yorumlar bu şekilde :)
En azından benim tercihim o yönde olurdu. :) Açıkçası yeni nesil arabalardaki karmaşık sistemlerin, üretim bandı dışında sonradan müdahaleye mekanik sistemler kadar açık olmadığı düşüncesindeyim. Tabii bu tamamen benim cahilliğim de olabilir. =)

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
katılıyorum daha düşük modelli bir şey alıp arabanın dış görüntüsünde hiç bir değişikliğe gitmeden(ki sleeper da budur zaten) arabaya yüklemeler yapmak iyi bir fikir tabii yeterince zaman,para vb gerektirir :) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik-vites-fuull....modeli-523028733/detay mesela şöyle bişeyde alınıp 2.9 t6 swaplanıp üstüne bir kaç turbo büyütme vb. işlemlere tabii tutulup trafikte sessiz sedasız giderken kırmızı ışıkta yanınızda duran arabayı şaşırtabilirsiniz :)

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
katılıyorum daha düşük modelli bir şey alıp arabanın dış görüntüsünde hiç bir değişikliğe gitmeden(ki sleeper da budur zaten) arabaya yüklemeler yapmak iyi bir fikir tabii yeterince zaman,para vb gerektirir :) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tomatik-vites-fuull....modeli-523028733/detay mesela şöyle bişeyde alınıp 2.9 t6 swaplanıp üstüne bir kaç turbo büyütme vb. işlemlere tabii tutulup trafikte sessiz sedasız giderken kırmızı ışıkta yanınızda duran arabayı şaşırtabilirsiniz :)
fikriniz çok hoş ama ben eski araçlara pek sıcak bakamıyorum. Özellikle pas ve çürükler beni çok korkutuyor. bir sefer başım ağrıdı

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Fikir iyi fakat araç seçimi yanlış bence. Zaten ne olduğu belli olan fwd bir araca, yine ne olduğu belli olan bi awd sistem swap pek benim yapacağım iş değil. İstenilen düz yol performansı ise ayrı. Ama ben olsam bir fwd vw'e gidip de audi awd swaplamazdım. Zaten rwd olan bir araca yine rwd ye uygun bir motor swap benim tercihim olurdu. Tabi sadece motor değil, güce uygun frenler, süspansiyon ve aracın modeline göre gerekiyor ise en önemlisi ek güvenlik

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Levorg çok güzel olur sadece şanzıman değişimi bile adam eder hatta cıkma 2.0 boxer subaru motoru ile şanzıman aracı çok başka seviyeye götürür

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
çok eski değil tabi :D 2000 lerin başı falan ama 80 90 lara inersek iş zor tabii :)
abi eskisi zor yenisine de yapmak zor. Ben bu konuyu açtım siz bana yaparsın aslanım, olur olur kaymak gibi olur, türk sanayisine imkansız de 2 haftaya teslim eder falan gazlarsınız diye düşündüm meğersem büyüklerin dedikleri gibi dost acı söyler imiş :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
abi eskisi zor yenisine de yapmak zor. Ben bu konuyu açtım siz bana yaparsın aslanım, olur olur kaymak gibi olur, türk sanayisine imkansız de 2 haftaya teslim eder falan gazlarsınız diye düşündüm meğersem büyüklerin dedikleri gibi dost acı söyler imiş :D
Türk sanayisinde öpmeye öyle alismislar ki o 2 hafta olur 2 yil araba daha cikmaz. Masrafin 1 olacak diye düşünürsün 5 olur ama yine de bitmez.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Eğer bütçe 2007 ve 2010 arası temiz TT almaya yetiyorsa benim için konu kapanmıştır. Kaliteli bir soft yazılım, yine güzel komple egsoz sistemi, tutuş için en kalitelisinden 4 lastik, tamamdır. hiç sanayide sinir stres sahibi olmaya gerek yok. Yapmak istediğin şeyin adı 2008'e kadar hobiydi. Şimdi çile,sinir,stres hiç bulaşma dediğimi yap emin ol daha mutlu hissediceksin.

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
Levorg çok güzel olur sadece şanzıman değişimi bile adam eder hatta cıkma 2.0 boxer subaru motoru ile şanzıman aracı çok başka seviyeye götürür
boxer motor ile mcm de vw 1974 beetle sleeper
Eğer bütçe 2007 ve 2010 arası temiz TT almaya yetiyorsa benim için konu kapanmıştır. Kaliteli bir soft yazılım, yine güzel komple egsoz sistemi, tutuş için en kalitelisinden 4 lastik, tamamdır. hiç sanayide sinir stres sahibi olmaya gerek yok. Yapmak istediğin şeyin adı 2008'e kadar hobiydi. Şimdi çile,sinir,stres hiç bulaşma dediğimi yap emin ol daha mutlu hissediceksin.
o yıllar araasında temizini bulabilsem aslında keşke babam 2 senedir arıyor. saçları dökülcek temiz tt aramaktan :D sürekli tt ve scirocco arasında gidip geliyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım