getirilmek istenen yeni vergi sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
Kıllar yorum yaptı: hüloooooo
kardes yas cok kucuk herhalde ama yasadigin yerleri sevmekle g*t kili olmanin bir alakasi yok. Bir cok ulke gordum yurtdisinda da yasadim ama kendimi baska yerde daha mutlu hissedecegimi dusunmedigim su an burdayim. Bu beni got kili yapar mi sence? Ulkeyi sevmekle kisileri sevmeyi karistirmayin. ikincisi senin gibi dusunmeyen bir kisiye hakaret etme hakkinda yok. cunku tek bir dogru yok. Hakaret etmek yerine varsa fikrini paylasabilirsin katilan katilir, katilmayan katilmaz. Ben boyle dedim diye sen benide kafandaki kotu imajina yerlestirdin ama mutlu olmak istiyorsan once onyargili yasamayi birak.

Son düzenleme:

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
bana ne zararı var ne yararı var zaten şu aralar 250cc motorsiklet bakınıyorum onu bile gözüm kesmiyor almak bu ülkenin vergi sisteminede trafik sigortası sisteminede lanet olsun resmen yolunacak kaz gibi görüyorlar işin komiği kimsenin sesini çıkarmadan kabullenmesi.

edit: yaşadığın yeri sevmek başka devlet vergiyi daha da kökledikçe pantalonu indirip buyur demek başka ikisinin arasında çok "kalın" bir çizgi var. köprüde milleti s... adam hikayesine döndü.

Son düzenleme:

certac

Asfalt Kurutucu
3 Eki 2016
10
15
595
Konunun dışına taşmış gibi gözüküyoruz.Ancak konuyu her gün yaşadığımız için maalesef birbiri ile bağımsız konuşulamazdı.Görüyorum ki herkes aşağı-yukarı her şeyin farkında:( Umarım moderatör bizleri banlamaz:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,367
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yani sonuç ne? Subaru BRZ ucuzlar mı?
Maalesef spor araçlar için de ayrı bir vergilendirme yüzdesi belirlenecekmiş. Yani aracın türü de artık vergilendirmeye dahil edilecek. Spor araç olduğu için de ciddi yüksek vergi yüzdeleriyle karşılaşmamız mümkün. Zira normal bir binek aracı bile lüks gören devlet, spor bir otomobili bireysel bazda kullanılan bir uzay mekiği havasına sokup vergiyi dayayacaktır.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
tüketiciye bir yararı olmasın diye özenle uğraşmışlar resmen. :D umut ediyo ki insan ucuz ama yüksek hacimli bir araba alabilir miyiz. hooop onun için ayrı bir vergi dilimi. işte başka bir şey için hoop başka bir vergi. devletimizi kutluyorum (!) :D

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
65 milyara araba değil ada alırım kardeş, bir yanlışın var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Bayilikler verecektir;
VSL_PetroleumJelly_Original_375g_productdetail1_tcm2860-896351.png

dersim62

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
40
16
595
beyler herkes herşeyin farkında değil ondan eğer millet olarak düdüklendiğimizin farkında olsaydın birşeyler değişirdi neyse konu çok sapmasın anladığımız bu sistem lüks araba alanları vuracak ama biraz param var lüks alma düşüncem var diyenler ellerini çabuk tutabilir eğer bu yasa geçerse fiyatlar çok artar

ogulcanunal

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2016
2
0
535
Yerinde ve ayarında bir vergilendirme olmayacaktır.Olaya audi,mercedes ve bmw nezdinde bakarsak;Abi şimdi audi a3,cla 180,a180,bmw 1.16,1.18i ve1.20i lüks sınıfa girebilir mi?

Ya da c180,3.18i bu araçların fiyatları zamla birlikte 50 bin tl civarı kadar artarsa eskisi kimi yüzlerine bakılmaz.Skoda Superb,wv passat bunların 1.4tsi motorları mutlaka artacaktır ya da bmw5.20i.Eğer 20-30 bin tl fiyat yükselcekse pek birşey değişmez alan yine alır

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bence premium satışlarında illaki düşüş olacaktır. Acaba bize yapılan vergiler başka ülkede uygulansa o ülkenin halkı ne yapar sizce? Eğer 0 araç satışları artmayıp düşseydi bu zamlar indirimlere döner miydi?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler, ben tam anlamadım. benim şu soruma cevap verin yeter.
Fiyatı pahada düşük, fakat motoru büyük arabalar için bir düzenleme varmı.
Yani 2000 cc bir ibiza, veya 1,800 motor bir egea piyasaya çıktığında fiyatı ne olcak. Hangi katagoride fiyatlandırılacak.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Beyler, ben tam anlamadım. benim şu soruma cevap verin yeter.
Fiyatı pahada düşük, fakat motoru büyük arabalar için bir düzenleme varmı.
Yani 2000 cc bir ibiza, veya 1,800 motor bir egea piyasaya çıktığında fiyatı ne olcak. Hangi katagoride fiyatlandırılacak.
Normal şu an ki vergi sistemi nasılsa o zamanda öyle yapacak ve 2.0 vergisi alacaklar. Bu yeni uygulama ile örneğin 1400cc bi bmw çıkacak piyasaya ekstra olarak lüks sınıfına girdiği için vergi alınacak.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,142
1
3,148
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bizim vergi sistemimiz özet olarak şu cümleyle tasvir edilebilir: "Ooo Malbuş. Alırım bi dal."

Ya o malbuşlar dal dal farklı paket içine gizlenecek (ki bu da yollarda daha fazla Gürcü veya Bulgar plakalı mersolar göreceğiz demektir) ya da otlakçıyla bağlar koparılacak.(uzak ihtimal)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım