Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçen sene 5 kişi bindik taksiye mesafe 15 tl tutuyor biliyorum çünkü.Adam oraya 35 yazdı.İtiraz ettim tabi en sonunda 15 tlyi kabullendi.
Valla biz istanbul'da iken bi arkadaşım ile uber kullanmistik
Taksinin normalde her zaman aşağı yukarı 50tl yazığı yere 40tl ye götürmüştü bizi
Kaldı ki araçların özeni, temizliği ve şoförün diksiyonu, hitap şekli falan çok çok iyi.
Yani en azından hanzolar ile muhattap olmuyorsun.
Şoförler falan yazılı ve sözlü mülakatlar ile alınıyormuş. Genel kültür sınavına tabi tutuluyormuş falan.

Hocam sadece taksici olmasına lüzum da yok, namazına koşturup parasının faizini hesaplayan öyle çok müslüman ! tanıdım ki ben tanımaz olaydım. Hadi sen inanmıyorsun diyelim, benim inancım yok diyorsun diyelim, orada bir ezan okunuyor seni çağırdığı yer belli, anlamı belli, sana tavsiye ettiği şey belli, inanmasan bile iyilik doğruluk, namuslu kalmak adına bir iki kelime çağrıştırdığı kalır aklında mutlaka. Vicdanları da gözleri de kararmış bu insan bozuntularının.
İşte bu yüzden yeni yılda düşünebilen, vicdanlı, iyi, kültürlü ve karakterli insanların oranının artmasını diledim :D

Valla biz istanbul'da iken bi arkadaşım ile uber kullanmistik
Taksinin normalde her zaman aşağı yukarı 50tl yazığı yere 40tl ye götürmüştü bizi
Kaldı ki araçların özeni, temizliği ve şoförün diksiyonu, hitap şekli falan çok çok iyi.
Yani en azından hanzolar ile muhattap olmuyorsun.
Şoförler falan yazılı ve sözlü mülakatlar ile alınıyormuş. Genel kültür sınavına tabi tutuluyormuş falan.
Profesör olmuşun sen bu hesapta kal artık:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...