Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
maxresdefault.jpg

Offf offf :D

emin olmamakla birlikte evet, tahminimce çizim programları için ekran kartından ziyade işlemci ve ram performansı önemli
Ekran Kartı önemli hocam. Grafik işlenmesinde okunmasında faktörü çok büyük.
İşyerinde ki Ar-ge bilgisayarlarında Quadro ekran kartları kullanıyorlar tanesi 7bin Tl civarı olması lazım onlarda Solidworks kullanıyor.

Ekran Kartı önemli hocam. Grafik işlenmesinde okunmasında faktörü çok büyük.
İşyerinde ki Ar-ge bilgisayarlarında Quadro ekran kartları kullanıyorlar tanesi 7bin Tl civarı olması lazım onlarda Solidworks kullanıyor.

işte emin olmamakla birlikte kısmını o yüzden söyledim :D :D

Oyun dizüstü bilgisayarları çizim için uygun mudur sizce ?(Örnek:Solidworks)
Hocam Solidworks kullanmadığım için kesin konuşmuş olmayayım ama genel bildiklerimi aktarayım.
Autodesk'in vektörel çizim programları ve 3dSMax, Maya, Alias gibi 3D modelleme programları Nvidia Quadro veya AMD FirePro serisi ekran kartlarıyla iyi performans veriyor. Öte yandan, bu ekran kartlarının sitelerine girip bakıldığında firmalar bu modelleri program adı vermeden genel olarak CAD-CAM yazılımları için geliştirdiklerini belirtiyor. O yüzden tahminimce Solidworks için de bu geçerlidir. Bu ekran kartlarını kullanan benim bildiğim tek marka Monster. Workstation serisinde Quadro ekran kartı kullanıyor. O yüzden genel olarak masaüstü bilgisayarlar tercih ediliyor. :)
CAD-CAM ve rendering işlerinde gaming amaçlı ekran kartlarının avantajlı olduğu uygulamalar sadece yeni trend olan realtime 3D render yazılımları. Bu yazılımlar oyunlardakine benzer grafik motorları kullandıkları için aradıkları yapı da hepimizin ağızlarının sularını akıtan (tercihen bol RAM'li) GTX 1000küsür ekran kartları veya AMD Radeon bilmemkaç serileri oluyor.

Aynı eleman aynı araba :D @sinan reis sever bunu işte tam :D :D
Elemanı çok takdir ettim. Arabasına tamamen hakim, eli ayağı gibi doğal şekilde kontrol ediyor. Severim böyle sahip olduğu arabaya milimetrik hakim olup nefes alışını bile tanıyan sürücüleri. Arabayı hiç direksiyon turunun sınırında yanlatmıyor, hep ihtiyacı kadar :)

Elemanı çok takdir ettim. Arabasına tamamen hakim, eli ayağı gibi doğal şekilde kontrol ediyor. Severim böyle sahip olduğu arabaya milimetrik hakim olup nefes alışını bile tanıyan sürücüleri. Arabayı hiç direksiyon turunun sınırında yanlatmıyor, hep ihtiyacı kadar :)

Abi çocuk çılgın ya, araba da istiyo hani v6 2.9 :D bizim buralarda yok bunlardan, hadi 2.9u geçtim tek kapısı bile doğru düzgün yok. Denizlide tek kapı bi tane gördüm onunda ön panjur 89 gls arka bagaj kapağı 92 gt arabanın kendisi 78 taunus s abuk subuk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...