Giulia dizelin izolasyonu (motor sesi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
ya dikkat ettim arabanin camlari acik degil ama motor sesi iceri sanki fazla geliyor :( hani giulia ya toz kondurmak istemiyorum ama izalasyonu zayifmi yoksa motoru mu cok gurultulu anlayamadim. Sizcede o motor sesi iceride fazla degilmi, giulia qv testinde araba baya guzurluydu ama bunda motor sesi fazla siziyo sanki iceri

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Onu bende fark ettimde motor sesi daha bi bariz
Rölantide sorun yok gibiydi, dizel motorlara has titreşim de azsa gerisi sorun olmaz. Zira devirli sürüşlerde pek traktör sesine benzer bir ses vermiyor. Tabii motor izolasyonu iyidir fakat dizel motorun kendisi gürültülüdür ona pek de yapacak bir şey kalmayabiliyor. Ama bir otomobilde en fazla kafa ütüleyen şey kesinlikle lastik yuvarlanma gürültüsüdür. Motor beni hiç rahatsız etmedi açıkçası ama yuvarlanma gürültüsü kulağımı rahatsız etti.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
zaten bana göre hiçbir arabaya 17 inçten büyük jant gitmiyor konfor ve yalıtım yönünden. biraz eski usul etli lastik seviyorum zevk olarak da ama gerçekten kullanışlılığı çok törpülüyor
Ben de segmente ve kullanılan amortisör kalitesine göre lastik seçimini daha yerinde buluyorum. Ama misal d segment en düşük 17 olmalı, c segmentte ise 16'nın üzerine çıkılmamalı diye düşünürüm. Gulia gibi bir aracı bilemiyorum tabii malum hiç tecrübe etme fırsatımız olmadı.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Öyle deme motor sesi iyidir, 1.4 TSI da duyamadığımız icin kesiciye girmeden vites atamıyoruz gibi bişey :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yeni vergilerle giuletta almak hayal olacak varsın yoksun bir lastik sesi veya motor sesi gelsin ne olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım