Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sampuan olarak benim memnun oldugum meguiars nxt li mor sampuan. (Wash mitt ile )Ustune sonax bsd yapiyorum.ayda birde kati wax gec kirleniyor.
Genelde tek kova yikaniyor 45 lira veriyorum sadece dis icin. İki kovayla yikayan iyi bir yerde 80 lira aliyor. Fiyatlar cok pahali istanbulda.

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Sampuan olarak benim memnun oldugum meguiars nxt li mor sampuan. (Wash mitt ile )Ustune sonax bsd yapiyorum.ayda birde kati wax gec kirleniyor.
Genelde tek kova yikaniyor 45 lira veriyorum sadece dis icin. İki kovayla yikayan iyi bir yerde 80 lira aliyor. Fiyatlar cok pahali istanbulda.
Nerede yapılıyor bu uygulama kaptan? Biz detaycılar aracı iyi yıkayan yer bulamamaktan muzdaribiz,bu fiyatları alıyorsa ben arabama nasıl davranıyorsam öyle davranmalı kendi malından ayırt etmemeli.(davranamaz ya neyse) Zaten çoğu detaycı zevkten değil hiçbir oto yıkamacı araca gerektiği özeni vermeden yıkadığı için başlıyor bu işlere.

Katı waxın markası ne memnun musun?

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Nerede yapılıyor bu uygulama kaptan? Biz detaycılar aracı iyi yıkayan yer bulamamaktan muzdaribiz,bu fiyatları alıyorsa ben arabama nasıl davranıyorsam öyle davranmalı kendi malından ayırt etmemeli.(davranamaz ya neyse) Zaten çoğu detaycı zevkten değil hiçbir oto yıkamacı araca gerektiği özeni vermeden yıkadığı için başlıyor bu işlere.

Katı waxın markası ne memnun musun?
Kati wax icin su an tavsiye ile turtle wax ice kullaniyorum fiyati makul sonuc mukemmel.kesinlikle tavsiye ederim. 3 ay oldu neredeyse etkisi devam ediyor. Daha once kati nxt , fusco kullandim. Fusco ile yarisabilir diyebilirim. Nxt fos zaten omru kisa. Birdahaki kutuda bolunmus swiss wax deneyecem ama muhtemelen cok icimde kaldi.

Benim kendi yikamacim anadolu yakasinda fenerbahce stadinin orada. Sahibinide calisanlarinida tanirim. 6 senedir oraya gidiyorum. Tek kova olmasina ragmen duzgun yerdir.
Cift kova icinde detail works e gittim en son. Yikamasi guzeldi oldukca ama fiyatina degermi bilemiyorum. Gtr sahibi olsam belki :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam cahilliğimi maruz görün ama bsd dediğiniz nedir ? Birde benim isteğim aracıma zarar vermeden temiz tutsun yeter cila falan onları artık biraz bilgi edindikten sonra yapmayı düşünüyorum,ucuz ama iyi şampuan tavsiyeniz varsa yazabilirseniz sevinirim,sonaxla başlamak istiyorum şimdilik.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam cahilliğimi maruz görün ama bsd dediğiniz nedir ? Birde benim isteğim aracıma zarar vermeden temiz tutsun yeter cila falan onları artık biraz bilgi edindikten sonra yapmayı düşünüyorum,ucuz ama iyi şampuan tavsiyeniz varsa yazabilirseniz sevinirim,sonaxla başlamak istiyorum şimdilik.
Estafurullah bsd dedigim budur https://www.sanalmarket.com.tr/sona...SJSaIz_WF5WEg8HVsMB5IoaWAUiKQ3sMaAtKbEALw_wcB
Sonax kullanacaksaniz extreme serisi iyidir. Digerleri cok performansli olmuyor genelde.
Ucuz ama iyi sampuan olarak acik renk ise ozellikle bu diyebilirim https://urun.gittigidiyor.com/otomo...BDWYi-JIxSDpWcxVD32iItabZHYM-9_waAnhaEALw_wcB
Pahali derseniz de bu size cok uzun sure gider. Bi kapak yapmaniz jip degilse hayli hayli yeter

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Estafurullah bsd dedigim budur https://www.sanalmarket.com.tr/sona...SJSaIz_WF5WEg8HVsMB5IoaWAUiKQ3sMaAtKbEALw_wcB
Sonax kullanacaksaniz extreme serisi iyidir. Digerleri cok performansli olmuyor genelde.
Ucuz ama iyi sampuan olarak acik renk ise ozellikle bu diyebilirim https://urun.gittigidiyor.com/otomo...BDWYi-JIxSDpWcxVD32iItabZHYM-9_waAnhaEALw_wcB
Pahali derseniz de bu size cok uzun sure gider. Bi kapak yapmaniz jip degilse hayli hayli yeter
Bu bsd veya yıkama işlerini öğrenebileceğim site,youtube kanalı gibi yerler var mı bildiğiniz ?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Sabunlamak için şu süngerden aldım aracı çizer mi ? Yada önerebileceğiniz ürün varmı sabunlamak için ? Sizide soru bombardımanına tuttum kusura bakmayın.
Estafurullah sunger kirleri icinde tutar boyada guneste gordugunuz hare cizikleri olusturur. Onu onlemek icin google a wash mitt yazarak bulabilirsiniz

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bu bsd veya yıkama işlerini öğrenebileceğim site,youtube kanalı gibi yerler var mı bildiğiniz ?
Daha önce yorumumda da belirttiğim gibi detailturkey.net :) Hergün otopark youtube ve bu siteyi açar konuları takip ederim .Youtube da yabancı birçok kanal var takip ettiğim ama isimlerini tek tek hatırlayamam,bilgi edinmek için youtube dan detailingtube kanalını takip edebilirsiniz.

Bsd nin öyle çok spesifik bir olayı yok sonaxın hızlı cilası.Kolay bir iş,aracı yıkayıp temizledikten sonra katı wax kadar uğraşmadan 2 mikrofiber bez yardımıyla hem daha parlak görünmesini hem su iticiliği kazanmasına hemde aracın biraz daha geç kirlenmesine yardımcı olur göreceli olarak.Ömrü kısadır zaten yapan zevk için yapar. Genelde herkes katı waxı bir sefer sürer 6 ay etkisini korur, haftada bir yıkayıp hızlı cila atmak benim gibi arabayla vakit geçirmekten zevk alanların yapacağı bir iş.
Balık vermemi isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini,nasıl kullanılacağını söyleyeyim yok ben balık tutmayı öğrenmek istiyorum derseniz bahsettiğim sitede çokça konu mevcut :)

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul

Sabunlamak için şu süngerden aldım aracı çizer mi ? Yada önerebileceğiniz ürün varmı sabunlamak için ? Sizide soru bombardımanına tuttum kusura bakmayın.
Wash mitt içinde size detay forumunun gözdesini söyleyeyim ufs kuzu yünü eldiven.Herkes tarafından f/p bulunuyor 50-55 tl civarında fiyatı var hemde yerli. Gittigidiyor hepsiburada gibi sitelerde rekabetçi fiyatlar oluyor bir araştırın derim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli

Şampuan olarak bunu düşünüyorum,lastik parlatıcıda dediğinizi alsam,kurulama bezinide biraz kullandıktan sonra değişirim.
Bu şampuanın bariz bir özelliği yok . Ne çok iyi temizler , ne çok iyi parlatır ne de çok ucuzdur .

Lastik parlatıcı da olduğu gibi 3D markasının washNwax ürününü alabilirsiniz . 1:128 oranında sulandırılır , oldukça güzel kokuludur .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Arabayı en son sağa sola ayıp olmasın diye haziranda yıkamış biri olarak başlığı ibretle takip ediyorum :oops:
:D:D En iyisi.Paran vaktin emeğin cebinde kalır.Ufacık görünmeyen bir yerdeki kir için dakikalarını,terlerinle sırılsıklam ettiğin tişörtünü harcamamış olursun,bende fırçayla ve prille laneten girişen insanlara gıptayla bakıyorum keşke bende öyle önemsemeden girişebilsem :p

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Superclean microfaser’i oneriyorum. Urunleri yerli uretim (ithal urunler de mevcut), gayet kaliteli ve uygun fiyatli urunleri var. Bez secerken GSM degerinin yuksek olmasi gerekir. GSM degeri ne kadar yuksekse o kadar su emiciligi artar. Kaliteli bir bezle tum arabayi bezin suyunu sikmadan silebilirsiniz.
Gojo markali urunleri ise kesinlikle onermiyorum. Detailing isleriyle kafayi kiran insanlarin hicbiri de bu urunu onermezler. Arabayi kurulamaktan cok vernigini zimpara gibi cizen urunler bunlar.
Tavsiyem trim icin, cam icin ve kaporta icin ayri bezlerin kullanilmasi.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu şampuanın bariz bir özelliği yok . Ne çok iyi temizler , ne çok iyi parlatır ne de çok ucuzdur .

Lastik parlatıcı da olduğu gibi 3D markasının washNwax ürününü alabilirsiniz . 1:128 oranında sulandırılır , oldukça güzel kokuludur .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tamda bana lazım olan,bi başlangıç için yeterli bana artık tecrübelendikten sonra daha pahalıya geçmeyi düşünüyorum,lastik parlatıcıda 3D alıcam zaten.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
:D:D En iyisi.Paran vaktin emeğin cebinde kalır.Ufacık görünmeyen bir yerdeki kir için dakikalarını,terlerinle sırılsıklam ettiğin tişörtünü harcamamış olursun,bende fırçayla ve prille laneten girişen insanlara gıptayla bakıyorum keşke bende öyle önemsemeden girişebilsem :p
Birde bu kurulama havlusunu ve yıkama eldivenini hangi sabunla elde yıkıyorsunuz ?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Tamda bana lazım olan,bi başlangıç için yeterli bana artık tecrübelendikten sonra daha pahalıya geçmeyi düşünüyorum,lastik parlatıcıda 3D alıcam zaten.
Lastikte eğer uzun ömürlük istiyorsan meguiars endurance, bunu fiyat performans anlamında istiyorsan SARP deri ve vinil koruyucu var gayet güzel işler çıkardığını duymuştum forumlarda. Ama benim tavsiyem Koch Chemie nano magicplastcare alıp hem motor ve dış plastikleri canlandırabilecek hem de lastiklerde nano bi ürün olduğu için uzun süreli koruma sağlamış olacaksın. Seçim senin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım