KAPALI Gold 7.5 comfortline mı 7 highline mı ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar herkese iyi haftasonları inşallah.
Allahın izniyle güncel aracımızı satarak golf almaya karar verdik,1-2 ay önceden buna benzer konu açmıştım aslında ama ozamanlar seçenek fazlaydı şimdi baya azalttım.
Bütçe 125bin TL civarı.
Dod’dan sahibindende vs. 8-9binde makyajlı comfortline golf 118-120ye bulabiliyorum,118e vardı ama opsiyonlanmış.Ve diğeri ise 129bine 16binde makyajsız highline bulabiliyorum.Birisi 2017 diğeri 2016.
Her iki araçda dizel,otomatik,ve boyasız tramersiz.
Sizce hangisi mantıklı ?

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
Şirket çıkması olduğunu nasıl anlarız ki ?
Cogunlukla 1.6 tdi midline ve comfortline lar filo aracı oluyor. Ve şuan inanilmaz şekilde piyasaya araba sürüyor filolar. Yakın zamanda tdi golf fiyatlarının düşmesini bekliyorum (highline haric cunku filolar kullanmiyor) cunku filolar ellerindeki golfleri bu ötv indirimi ile beraber, yenilemeye başladi. Tavsiyem TSİ yada TDİ highline:) ( kendi aracim TSİ Highline 7)

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şirket çıkması olduğunu nasıl anlarız ki ?

Her otomobilde bu şekilde olacak diye bir şey yok. Fakat %90 şu şekilde anlaşılır :

* 1-2 yasinda ve ortalama 20 bin ve alti
* Dizel otomatik
* Donanımı baz veya orta dolulukta
* Üzerine cam filmi, ekstra sonradan donanım vs. eklenmemiş
* Genelde DOD, kurumsal firma veya galeriden satılık olan araçlar şirket çıkmasıdır

Her şirket aracı kötü kullanılacak diye bir kaide de yok. Tabi yönetici aracı falan değilse genelde kötü kullanılır :D

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Dolu araç alırken lastik maliyeti fazladan verilen para vs yi düşünün Derim bu da tıpkı dizel benzinli ikilemi gibi. Dolu alacağım ama 17 jant ile 16 arasındaki hem konfor farkı hem de yazlik arti kislik toplam 2500tl lastik maliyet farkı var arti bugün verdiğiniz farkı 2.elde tam olarak da alamazsınız yıl arttıkça makas da kapanıyor nakit in değerli olduğu devirde comfortline tavsiye ederim benzinli tavsiye ederim 7 ile 7.5 arasında çok fark yoksa ki var yalıtım vs ile var 7 highline değil 7 comfort alın para yine cebinizde kalsın

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Her otomobilde bu şekilde olacak diye bir şey yok. Fakat %90 şu şekilde anlaşılır :

* 1-2 yasinda ve ortalama 20 bin ve alti
* Dizel otomatik
* Donanımı baz veya orta dolulukta
* Üzerine cam filmi, ekstra sonradan donanım vs. eklenmemiş
* Genelde DOD, kurumsal firma veya galeriden satılık olan araçlar şirket çıkmasıdır

Her şirket aracı kötü kullanılacak diye bir kaide de yok. Tabi yönetici aracı falan değilse genelde kötü kullanılır :D

Bizim arabamız da şirket çıkması :D Antalya Vw Başaran müdürlerinden birinin arabasıymış. Dod’dan almıştık zaten :) İlk sahibi 9000 km kullanmıştı ama cidden temiz kullanmıştı bazen temiz kullananlar da olabiliyor.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tepeüstü-ıhlamurkuyu-nato yolu caddesi trafiğini iyi bilirim. Avrupa yakasına eş değer standartta bir trafiği var. :)
Bende zaten yukarı dudulluda oturuyorum bizim oralar iyi tavukçuyolu falan ama saatleri var tabi,iş çıkışı ümraniyeye gitmiştim el frenini çekip ayaklarımı dinlendiriyordum o derece.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben Ümraniyeye giderken trafiğe girmemek için labirent gibi bir yol izliyorum yada gitmiyorum çok zorda kalmadıkça. Bence çok lanet bir trafiği var öyle çok aşırı trafik olmasa bile insanlarından olsa gerek çileden çıkıyorsun. Sadece gece boş oluyor onda da bir apaçi denk gelirse yine sıkıntı şeridi ortalayıp park sis takılıyorlar.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Bütçe 125 bin demişsiniz. Sadece Golf bakıyorsunuz sanırım ama o fiyatlara A3 TDI da bulmak mümkün. Golf Highline kadar dolu olmayabilir ilandaki araçlar. Ama kalite hissiyatı biraz daha iyidir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bütçe 125 bin demişsiniz. Sadece Golf bakıyorsunuz sanırım ama o fiyatlara A3 TDI da bulmak mümkün. Golf Highline kadar dolu olmayabilir ilandaki araçlar. Ama kalite hissiyatı biraz daha iyidir.
Valla babam pek yanaşmıyor parçası pahalı ve kazalarda uçuk fiyat olduğundan dolayı,bizde A3 vardı tilki vurmuştu ön tampona,küçücük bir çıtanın orjinali 150liraydı dolarda 3Tl idi şuan düşünemiyorum...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben Ümraniyeye giderken trafiğe girmemek için labirent gibi bir yol izliyorum yada gitmiyorum çok zorda kalmadıkça. Bence çok lanet bir trafiği var öyle çok aşırı trafik olmasa bile insanlarından olsa gerek çileden çıkıyorsun. Sadece gece boş oluyor onda da bir apaçi denk gelirse yine sıkıntı şeridi ortalayıp park sis takılıyorlar.
Sorma ya,işim olmadığı sürece yanından geçmem,gezmek için maltepe,ataşehire falan gidiyorum en azından daha iyi.Hele o Ümraniyedeki yayalar araba sürdürmüyorlar minibüsçüleride cabası.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Şu ara golfünde parçaları çok uygun değil A3 golf arası uçurum yoktur. Onuda hesaba katın.
Valla babam pek yanaşmıyor parçası pahalı ve kazalarda uçuk fiyat olduğundan dolayı,bizde A3 vardı tilki vurmuştu ön tampona,küçücük bir çıtanın orjinali 150liraydı dolarda 3Tl idi şuan düşünemiyorum...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Biliyorum,ama işte babam öyle düşünmüyor birde babam vw’ni çok sever 3 den önce passat vardı hala dilinde çok sevmişti onu biz bugüne kadarda vw kullandık,buda var yani.
O zaman size başka marka araba önermemek gerekir. En iyi araba, sahibini mutlu eden, kendini sevdiren arabadır :) Tavsiyemi tekrarlayayım: DSG şanzıman alınacakasa mutlaka 0 km bakın ki marka sizi mutlu etmeye devam etsin. "Acaba eski sahibi nasıl kullandı" diye düşünmenize gerek kalmasın.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
O zaman size başka marka araba önermemek gerekir. En iyi araba, sahibini mutlu eden, kendini sevdiren arabadır :) Tavsiyemi tekrarlayayım: DSG şanzıman alınacakasa mutlaka 0 km bakın ki marka sizi mutlu etmeye devam etsin. "Acaba eski sahibi nasıl kullandı" diye düşünmenize gerek kalmasın.
Düşük km alıyoruz zaten,Passatıda 15 binde almıştık üzmemişti,Leon’u önermiştim verdiği cevap şu idi :D
“Vw üretiyo dimi ?” Bende gibi,bazı özellikleri aynı dedim o derece yani :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Gönül ister ki gidip sıfır alalım bayiden ama mümkün değil,o kadar para vermem.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım