Golf 7 debriyaj pedalından gelen garip ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Merhaba, Araç golf 7 TDI 110HP. 15 000KM de ve garantili. 8000KM beri araçta garip bir ses var.
servis normal olduğunu iddia ediyor. Hatta yazılım güncellemesi yapacaklarını söylediler (mekanik sesle yazılımın ne ilgisi var)
araç bir haftadır serviste. Sorun hala devam ediyor. İstersem soküp bakacaklarını ama birşey göremezlerse 500TL sökme bakma parası alacaklarını söylediler.
Bende kızıp aracı teslim almadım.

Sorunu gösteren video linki

Açıkçası bir çok marka araca bindim ama VW kadar çabuk dağılanı ve kalitesiz olanı görmedim ayrıca servis tam bir rezalet.
Sizce sorun ne olabilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hoparlörü sonuna kadar açınca anlaşılıyor ki kükreme benzeri bir ses geliyor debriyaja basıldığında. Gerçekten ilginç bir ses, daha önce ben de hiç duymamıştım. Bu ses motordan mı geliyor, debriyajdan mı onu da anlayamadım. Sanki debriyaja basıldığında motorun rölantisinde bir dengesizlik yaratıyor gibi ses çıkıyor. Gerçekten üzücü lakin aracınızdan soğumanıza lüzum yok. Her marka ve modelde sıkıntı çıktığı gibi servis konusundan dolayı muzdarip olmayan pek az tüketici vardır sanırım. İnşaallah kısa zamanda en hayırlı şekilde çözülür sorununuz.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Çok garip dikkat ettim gaz verirken debriyaja basınca da ses geliyor gaz vermeden de ses geliyor ? bildiğim kadarıyla debriyaja basarken gaz veriseniz volant döner tabi vites boşta değilse ozaman prizdirek sabit kalir onun rulmanından ses çıkabilir ama diğer türlü gaza basmayıncada ses geliyor ozamanda şanzuman bilyası aklıma geliyor? Motor ustası uzmanı değilim ama size önerim birkaç servise gösterin derim hiç bir şeyde olmaya bilir zamanla ses kesilir belki ama yolda da bırakıp şimdikinden daha ağır bir masraf çıkarabilir. geçmiş olsun ''das auto!!!!''

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Servisin bunu yapması gerekiyor. İlla sorun olması önemli değil bu sesin gelmemesi gerekiyor. Bazı araçlarda debriyaja basıldığında motorun sesi değişir ama bu arabada böyle bir şey değil belli bir noktada ses değişiyor.

ygtcn

Asfalt Kurutucu
28 Eki 2016
1
0
535
Ben olsam servis danışmanıyla birlikte test aracında deneme yapar ve bu denemeyi video kaydına alırdım. Ses normalse test aracında da aynı durum olmalı. Baktım ses gelmiyor aracı servisten çıkarır ve teslim alırken yine servis danışmanıyla birlikte video kaydı alırsım. Aracın hangi tarihler arasında serviste olduğunu, hangi işlemlerin yapıldığını, sizin hangi işlemi talep edip karşılığında size verilen cevabın ne olduğunu içeren bir belgeyi alır, videolarla birlikte tüketici hakem heyetine başvururdum.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ya arabayı beşe bölüp kırma eleme makinasına atsanız, çıkartıp o devriyaja basamasanız Doğuş'a göre o seslerin hepsi normal.

Uğraşmak istemiyorlar. Vallahi VAG grubu araç alasım gelmiyor.

Ya da alacaksın periyodik bakım hariç diğer tüm konularda sanayiye götüreceksin.

Son düzenleme:

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Bir kaç gün içerisinde test için araç ayarlayacaklar. Aynı ses onda da mevcutsa VW kalitesizliği deyip geçeceğim ama yoksa hukuki işlemleri başlatmam gerekecek. Sorunu Almanya'ya yazdım, bizi ilgilendirmez DOĞUŞ ile çöz demeye getirdiler. Üretici üstünden atıyor resmen.

Sorunu tekrar anlatmak gerekirse. Vites geçişlerinde bir sorun veya pedal da sertleşme yok. Sanki motor vibrasyon sesi pedala yansıyor. ama pedal da titreşim de yok. Eğilip pedalı dinlediğimde , evet ses pedalın bir aksamından geliyor. Birde bu ses pedalı ezerken oluyor yani, pedala biraz basıp durursam ses kesiliyor ama pedalı ezerken bu ses hep var. Dışarıda bu ses yok. Sadece kabin içinde var. Bununla birlikte sadece 1. vitesten 2. vitese atarken luk diye bir ses geliyor. sanki volant sesi gibi. Buda çok ilginç bir ses. Normal çalışma sesiymiş. Aynı ses boşta debriyaja basıp hızlı bırakırken de geliyor.
Şu anda yedek araç olarak 1994 model Tempra'ma biniyorum ve bu seslerin hiç biri o araçta yok. Birinin fiyatı 7500TL diğeri 88 000TL
Yorumu siz yapın artık...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir kaç gün içerisinde test için araç ayarlayacaklar. Aynı ses onda da mevcutsa VW kalitesizliği deyip geçeceğim ama yoksa hukuki işlemleri başlatmam gerekecek. Sorunu Almanya'ya yazdım, bizi ilgilendirmez DOĞUŞ ile çöz demeye getirdiler. Üretici üstünden atıyor resmen.

Sorunu tekrar anlatmak gerekirse. Vites geçişlerinde bir sorun veya pedal da sertleşme yok. Sanki motor vibrasyon sesi pedala yansıyor. ama pedal da titreşim de yok. Eğilip pedalı dinlediğimde , evet ses pedalın bir aksamından geliyor. Çünkü dışarıda bu ses yok. Sadece kabin içinde var. Bununla birlikte sadece 1. vitesten 2. vitese atarken luk diye bir ses geliyor. sanki volant sesi gibi. Buda çok ilginç bir ses. Normal çalışma sesiymiş. Aynı ses boşta debriyaja basıp hızlı bırakırken de geliyor.
Şu anda yedek araç olarak 1994 model Tempra'ma biniyorum ve bu seslerin hiç biri o araçta yok. Birinin fiyatı 7500TL diğeri 88 000TL
Yorumu siz yapın artık...
Sıkmayın canınızı hocam her araçta olabiliyor maalesef. Sıfır aldığım focus'un da debriyaj balatası fabrikasyon arızalıydı değişmesi gerekmişti. Debriyaj bilyası da keza sıkıntılıydı 1. vitese zor geçiyordu, diğer vitesler de sert geçiyordu. Değişti halloldu. Sizinki de halledilir en yakın zamanda. Beni tek şaşırtan Almanya'nın bizi ilgilendirmez tarzında cevap vermiş olması. Ne diyeyim inşaallah kısa zamanda sıkıntı çözülür.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,458
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Debriyajın sistemini arada karıştırdığım için net bir şey söyleyemem ama en basit ilk menteşenin oradaki boşluktan ve trimlere etkisinden başlayıp tüm debriyaj baskı balata sistemindeki boşlukların kontrol edilmesi gerekir. Motor çalışmasına bağlı olan bir ses çünkü. Sistemde bir yerde küçük bir boşluk veya gevşeklik var. Bir an önce bulunmazsa, kullandıkça ilerleyerek büyük bir sorun haline de dönüşebilir. Maalesef tam yerini söyleyebilecek kadar bilgim yok.

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Evet dediğiniz gibi boşluk sesi yada bir şey bir yere değiyor. Servis bu kontroller için maalesef benden para talep ediyor. İleriye doğru büyük bir ihtimalle bir şeyler yerinden çıkacak sonrada bu sorun kullanıcı hatası olacak buna eminim.
Kendim de söküp bakamıyorum. Garantili aracı sanayiye götürüp kurcalatmak mantıklı gelmiyor.
En iyisi satıp kurtulmak sanırım. Uğraşamayacağım Almanın çöpüyle. Zarar edeceğim ama yapacak bir şey yok
Bakalım test aracına binince göreceğiz. Hepsi böylemi servisin iddia ettiği gibi .

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,458
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Evet dediğiniz gibi boşluk sesi yada bir şey bir yere değiyor. Servis bu kontroller için maalesef benden para talep ediyor. İleriye doğru büyük bir ihtimalle bir şeyler yerinden çıkacak sonrada bu sorun kullanıcı hatası olacak buna eminim.
Kendim de söküp bakamıyorum. Garantili aracı sanayiye götürüp kurcalatmak mantıklı gelmiyor.
En iyisi satıp kurtulmak sanırım. Uğraşamayacağım Almanın çöpüyle. Zarar edeceğim ama yapacak bir şey yok
Bakalım test aracına binince göreceğiz. Hepsi böylemi servisin iddia ettiği gibi .
Hepsinin böyle olması söz konusu olamaz. Ben de manuel dizel golf 7 kullandım, defalarca da yoldu oldum. Böyle şeyler kulağıma çok takılır. Bindiğim araçta olsa daha hareket etmeden anlardım. Servis arayıp bulup böyle sese sahip bir araç getirirse bilemem.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Her otomobilde olacak diye bir şey yok.

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
0 test aracına bindim.
Debriyaj pedalına hızlı bırakırken lok sesi onda da var.
Düşük devirde tırrr tırrr sesi onda da var.
Debriyaja basarken çıkan ses yok.

Sökülür bakılır mış balata veya volant sorun görülürse bana geçirirler miş. 3500tl. bu malzemeler garantiye girmiyor muş . verin aracı satar kurtulurum dedim aldım,
Yapacak birşey yok, vw almakla zaten baştan hatayı yapmış bulunduk,
Vw birdaha eşek diye kapıya koymam.
Sonuç bu şekilde arkadaşlar,
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,458
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
0 test aracına bindim.
Debriyaj pedalına hızlı bırakırken lok sesi onda da var.
Düşük devirde tırrr tırrr sesi onda da var.
Debriyaja basarken çıkan ses yok.

Sökülür bakılır mış balata veya volant sorun görülürse bana geçirirler miş. 3500tl. bu malzemeler garantiye girmiyor muş . verin aracı satar kurtulurum dedim aldım,
Yapacak birşey yok, vw almakla zaten baştan hatayı yapmış bulunduk,
Vw birdaha eşek diye kapıya koymam.
Sonuç bu şekilde arkadaşlar,
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Geçmiş olsun. VW'in 2. elde dizel-manueline güvenim de az önce bitti =)

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Doğuş otodan böyle birşey beklemek zaten hata olur. olayı vw ve doğuş olarak genel ele alırsan, araba istediği kadar iyi olsun. hal böyle olunca gözümde vw dünyanın en dandik aracı oluyor. servis beceriksiz, vw malına sahip çıkmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım