Güneş Gözlüğü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Forumdaşlar, öncelikle hepinize iyi günler, iyi çalışmalar dilerim. Danışacağım konu başlıktan anlaşılacağı üzere güneş gözlüğü. Gözlerim 4.5 derece miyop. Lens kullanıyorum. Kontrole gittiğimde doktor, güneşe hassasiyetimin aşırı miktarda olduğunu, güneş gözlüğü kullanmam gerektiğini söyledi. %100 UV korumalı olması şart, polarize olması ise benim tercihime bağlıymış. Güneş gözlüğünü çok sevmediğim için daha önce hiç araştırmadım ve ani olduğu için ayıracak pek de bütçem yok. Önerebileceğiniz, 200-250 Lirayı geçmeyen, güvenilir, sağlam bir marka, model veya güvenebileceğimiz optik mağazası var mıdır ? Araştırdığım kadarıyla çoğu optiklerde bile sahte ürünler çıkabiliyormuş. Göz bu şakaya gelmez..

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Forumdaşlar, öncelikle hepinize iyi günler, iyi çalışmalar dilerim. Danışacağım konu başlıktan anlaşılacağı üzere güneş gözlüğü. Gözlerim 4.5 derece miyop. Lens kullanıyorum. Kontrole gittiğimde doktor, güneşe hassasiyetimin aşırı miktarda olduğunu, güneş gözlüğü kullanmam gerektiğini söyledi. %100 UV korumalı olması şart, polarize olması ise benim tercihime bağlıymış. Güneş gözlüğünü çok sevmediğim için daha önce hiç araştırmadım ve ani olduğu için ayıracak pek de bütçem yok. Önerebileceğiniz, 200-250 Lirayı geçmeyen, güvenilir, sağlam bir marka, model veya güvenebileceğimiz optik mağazası var mıdır ? Araştırdığım kadarıyla çoğu optiklerde bile sahte ürünler çıkabiliyormuş. Göz bu şakaya gelmez..

200-250 liraya işiniz biraz zor maalesef. Ama yelpazesi çok geniş bir şey bu gözlük olayı ben de kullanıyorum ne kadar araştırırsanız o kadar iyi fiyat alma şansınız var. Güvenilirlik konusunda ise nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama Pendik'te Dünya Göz Hastanesinin yanında (eski Kızılay) Gül Optik var. Çok bilgili ve iyi bir esnaf ben de güneş gözlüğümü eski gözlük camlarını onlardan almıştım hem iyi fiyat verdiler hem de kaliteli ürünlermiş 7-8 yıldır bana mısın demiyor. Ama iyi fiyat dediğim de yani 2009 yılıydı sanırım normal gözlük + güneş gözlüğüne 450 lira vermiştim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

İstanbul'daysanız Sirkeci'de Küpeli Optik.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Bugün gittim bayağı inceleme yaptım. Öncelikle internetten araştırmayla başladım işe. Kafamda birkaç model belirdi. Sirkeci'de çoğu optik mağazasını dolaştım lakin fiyatlar gerçekten çok uçuk. Beğendiğim, kendini belli eden modeller 500-600 TL'den aşağı değil. Atasun Optik mağazasına uğradım ve Mustang marka polarize gözlük buldum. 440'dan 220'ye inmiş sözde. Yav he he diye geçiştirdim tabi :) Ancak bu fiyatları göz önüne alınca iş görür diye düşünüp aldım. Çok da kötü bir yorum görmedim marka hakkında. Umarım kazıklanmamışımdır..

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bugün gittim bayağı inceleme yaptım. Öncelikle internetten araştırmayla başladım işe. Kafamda birkaç model belirdi. Sirkeci'de çoğu optik mağazasını dolaştım lakin fiyatlar gerçekten çok uçuk. Beğendiğim, kendini belli eden modeller 500-600 TL'den aşağı değil. Atasun Optik mağazasına uğradım ve Mustang marka polarize gözlük buldum. 440'dan 220'ye inmiş sözde. Yav he he diye geçiştirdim tabi :) Ancak bu fiyatları göz önüne alınca iş görür diye düşünüp aldım. Çok da kötü bir yorum görmedim marka hakkında. Umarım kazıklanmamışımdır..
Hayırlı olsun hocam.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben de 12 senedir lens kullanıyorum. Çok da memnunum lakin göz doktoru bu konuda çok önemli. Bir de lens için ZEİSS markasını tavsiye ederim. 12 senedir hiçbir sorun yaşamadım..
Valla ZEISS'i daha önce duymuştum ama hiç ondan almamıştım. 1 2 ay içinde lens stoğum girer o zamanda onu denerim iyi oldu söylediğiniz.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla gözlük kullanıyorum vazgeçmedim de en son Diesel'in çerçevesini aldım 3-4 aydır kullanıyorum esneme filan hiç bir şey yapmadı çok memnunum.2 sene de Mustang kullandım gayet memnundum tavsiye ederim.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Valla ZEISS'i daha önce duymuştum ama hiç ondan almamıştım. 1 2 ay içinde lens stoğum girer o zamanda onu denerim iyi oldu söylediğiniz.
Tavsiye ederim. Hatta bir çift hatalı çıkmıştı. Yapışık şekildeydi. Özür dileyip, yenisini getirmekle kalmayıp ertesi sene için de bayağı indirim yapmışlardı..

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Hocam iyi fiyat valla. Polarize camda çok fark koyuyorlar. Ben numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum, polarize cam almadım fiyattan dolayı. Normal gözlüğümde mustang çerçeveleri güzel cam-çerçeve 190'a gelmişti.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Hocam iyi fiyat valla. Polarize camda çok fark koyuyorlar. Ben numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum, polarize cam almadım fiyattan dolayı. Normal gözlüğümde mustang çerçeveleri güzel cam-çerçeve 190'a gelmişti.
Akasya AVM'deki mağazasına uğrayabilirsiniz. İnternet sitesinden farklı çeşitleri de mevcut. 600-700 lü fiyatları görünce ölüm-sıtma metaforu gibi oldu bu fiyat :))

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben geçenlerde eşim ve kendime birer güneş gözlüğü aldım, her ikisi de polarize ve full uv korumalı imiş. Atasun optikten aldım. Gerçekten memnun kaldım fakat 0.75 derece hipermetropum var, daimi gözlük de kullandığım için yeni aldığım güneş gözlüğüme de aynı özelliklerde numaralı cam yaptırmak istedim, çalışan 70 tl gibi bir farkla yapabileceğini söyledi. Gözlüğün şu anki performansı çok iyi, güneşte çok rahatlatıyor. Bu fiyata yaptırdığım yeni cam sizce aynı kalitede olur mu? Ya da şöyle sorayım, güneş gözlüğüne numaralı cam yaptırmalı mıyım daimi gözlük kullandığım için? Bilgili arkadaşları göreve çağırıyorum.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Ben geçenlerde eşim ve kendime birer güneş gözlüğü aldım, her ikisi de polarize ve full uv korumalı imiş. Atasun optikten aldım. Gerçekten memnun kaldım fakat 0.75 derece hipermetropum var, daimi gözlük de kullandığım için yeni aldığım güneş gözlüğüme de aynı özelliklerde numaralı cam yaptırmak istedim, çalışan 70 tl gibi bir farkla yapabileceğini söyledi. Gözlüğün şu anki performansı çok iyi, güneşte çok rahatlatıyor. Bu fiyata yaptırdığım yeni cam sizce aynı kalitede olur mu? Ya da şöyle sorayım, güneş gözlüğüne numaralı cam yaptırmalı mıyım daimi gözlük kullandığım için? Bilgili arkadaşları göreve çağırıyorum.
Bu tarz konularda -4.5 derece miyop olduğumdan söylüyorum- eğer direkt hazır almak yerine gözlük camı vs yaptıracaksanız yani gözlük üzerinde işlem yapacaksanız atasun vs gibi kurumsal dedikleri mağazalara o iş için bulaşmamak gerekir. Çünkü bu tarz firmalar yoğunluktan, büyüklüğünden gibi birçok etkenle işi doğru düzgün yapmayabilirler ve bizim memlekette kurumsal şirketlerin vazgeçilmezi çirkefliğe yatabilirler. Bu iş için bence en doğru olanı yılların optik mağazalarına gitmek. 20-30 yıldır aynı yerde bulunan, işin ehli olan insanlara bu işlemi yaptırmak. Çünkü gerçekten bu insanlar çok kaliteli yapıyor ve mallarının arkasında duruyorlar..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Oncelikle konu basligindan yola cikarak yaziyorum onceki mesajlara bakmadim. Her cam olmayabilir. Bende numarali kullaniyorum.damla modelini kullanamiyorum cunku açı yuzunden diye kisa keseyim detayli anlatirim isteyene. Inceltilmis cizilmez vs olsun kasada marka olsun derseniz ben gecen sene 700 verdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım