Gürses Opel rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Konu ekşisözlük'te açılmış;
https://eksisozluk.com/gurses-opel-rezaleti--5205726?a=popular

Özet olarak, vatandaş aracını tamir için bırakıyor. Hasar danışmanı aracı teslim etmeden 150 km kadar kullanıyor ve alkollü kaza yapıyor. Asıl ilginç kısım Opel Gürses'in tutumu. Böylelerine yağmurlu havada su vermemek gerek ama gel gör ki ne kanun ne nizam... Muz cumhuriyeti o_O

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Böyle bir durumda önce Opel'in Türkiye ayağına şikayet dilekçesi yazıyorsunuz, daha sonra da Yurt dışı ayağına ingilizce bir metinle şikayet dilekçesi yolluyorsunuz. Peşinden de hiç vazgeçmeden işi gurur meselesi haline getirip, masrafları da düşünmeden mahkemeye dava açıyorsunuz. Maddi hasara karşı, manevi tazminat davası da açıyorsunuz. Tüm bunların akabinde peşinde köpek olmasınlar da görelim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Vay arkadaş. Söylenecek söz yok. Herhalde benim arabama yapılsaydı adam toplayıp bayi yi basardim ve ortalığı dağıtırdim. Yazık günah. Ama mahkemeye vermek çok daha mantıklı ve akılcı bir çözüm olur orası ayrı ama ülkede yargı biraz eksik olduğu için mecbur kendim ceza vermeye çalışırdım.

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Böyle bir durumda önce Opel'in Türkiye ayağına şikayet dilekçesi yazıyorsunuz, daha sonra da Yurt dışı ayağına ingilizce bir metinle şikayet dilekçesi yolluyorsunuz. Peşinden de hiç vazgeçmeden işi gurur meselesi haline getirip, masrafları da düşünmeden mahkemeye dava açıyorsunuz. Maddi hasara karşı, manevi tazminat davası da açıyorsunuz. Tüm bunların akabinde peşinde köpek olmasınlar da görelim.
Olayın kahramanlarını tanımıyorum fakat şu meşhur 160 hp Golf'le sorun yaşayıp 2,5 yıldır Doğuş'la mahkemelik arkadaşım var. Kanun, kural hikaye bu memlekette. Mahkemelerin kendine hayrı yok...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Olayın kahramanlarını tanımıyorum fakat şu meşhur 160 hp Golf'le sorun yaşayıp 2,5 yıldır Doğuş'la mahkemelik arkadaşım var. Kanun, kural hikaye bu memlekette. Mahkemelerin kendine hayrı yok...
Mahkeme tabii hikaye ama ne kadar çok yaptırım mekanizmasını devreye sokabilirseniz o kadar iyidir. İşe yaramasa da psikolojik olarak karşı tarafı zorlar. 2005 focus collection aracımın direksiyon kutusunu yapamayan ve bizi 1 ay oyalayan ford yetkili servisi hakkında Almanya'ya ingilizce şikayet dilekçesi yolladım da haftasında Almanya'dan müfettiş ve mühendis gönderdiler. Bizim ülkemizde umursamıyorlar ama yurt dışında umursuyorlar. Böyle bir şey başıma gelse Allah korusun, parasıyla gazeteci çağırır da bayiinin önünde haber yaptırırım. Uğraşmaksa sonuna kadar giderim.

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Mahkeme tabii hikaye ama ne kadar çok yaptırım mekanizmasını devreye sokabilirseniz o kadar iyidir. İşe yaramasa da psikolojik olarak karşı tarafı zorlar. 2005 focus collection aracımın direksiyon kutusunu yapamayan ve bizi 1 ay oyalayan ford yetkili servisi hakkında Almanya'ya ingilizce şikayet dilekçesi yolladım da haftasında Almanya'dan müfettiş ve mühendis gönderdiler. Bizim ülkemizde umursamıyorlar ama yurt dışında umursuyorlar. Böyle bir şey başıma gelse Allah korusun, parasıyla gazeteci çağırır da bayiinin önünde haber yaptırırım. Uğraşmaksa sonuna kadar giderim.
Uğraşmak gerek hem de öyle böyle değil... Yeter ya hu ! Bir kulağımızın arkası kaldı.
Çok sinirleniyorum böyle işlere. Azalarak bitsin diyorlar ya hani, bir anda yerin dibine girerek bitsinler.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bir akraba anlatmıştı gedizler'den akrabanın arkadaşı bir araba beğenmiş anlaşıp almış. Hasar kaydını sorgulamışlar temiz çıkmış. Sonra servise götürmüşler orada bir çalışan arkadaşa demiş ki bu araba ortadan birleştirilmiş. Arabanın önü sağlam arkası pert nasıl yapmışlarsa arka tarafı başka bir perte çıkan arabanın arkasını alıp birleştirmişler.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Alttaki entrylerde de söylenmiş aynı şekilde bende katılıyorum, sözlükte gördüğüm açık ara en rezil rezalet diyebilirim. Hani daha ne olabilir ki ? Müşteri aracıyla suikast düzenlemedikleri kalmış.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bir akraba anlatmıştı gedizler'den akrabanın arkadaşı bir araba beğenmiş anlaşıp almış. Hasar kaydını sorgulamışlar temiz çıkmış. Sonra servise götürmüşler orada bir çalışan arkadaşa demiş ki bu araba ortadan birleştirilmiş. Arabanın önü sağlam arkası pert nasıl yapmışlarsa arka tarafı başka bir perte çıkan arabanın arkasını alıp birleştirmişler.
Nasıl oluyor o iş ya hocam hiç anlamadım. Arabayı baya iki arabadan mi yapmışlar ve hiç farketmemisler mi?

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Öylesi çok var. Özellikle sanayide çok fazla bildiğim kadarıyla.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uğraşmak gerek hem de öyle böyle değil... Yeter ya hu ! Bir kulağımızın arkası kaldı.
Çok sinirleniyorum böyle işlere. Azalarak bitsin diyorlar ya hani, bir anda yerin dibine girerek bitsinler.
Ben böyleleriyle iyice uğraşılmasından yanayım.. Sosyal platform, medya, hukuki haklar.. hepsinin tek tek denenmesinden yanayım. Bu iş artık maddi hasarı karşılama mevzusunu geçiyor. Herkes mağdur oluyor, herkesi enayi yerine koyuyorlar. İnsan gibi muamele görmek, yaşamak için illa çirkinleşmek gerekiyor. Ama olsun dediğin gibi sonuna kadar gitmek gerek.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Böyle bisey başıma gelse, ne kadar forum, sözlük, sosyal medya vs. ne varsa yayarım. Hadi gündüz vakti teste çıkar kaza yapar anlarım. Kazadır bu olur yani. Ama sen tutupta gece vakti ehliyetsiz ve alkollü bi şekilde benim arabam ile kaza yaparsan büyük konusmak gibi olmasin ama kan alırım. Keşke biraz yıkıp yaksaymış ortalığı. Yetkili Servisler böyle sen sesini yükseltmedikce üstüne çıkarlar adamın. Umarım pesini bırakmazlar bu olayın.

myasinkavak

Profesör
9 Eyl 2016
55
61
1,010
31
İSTANBUL
Marka
Renault
bu bayilerin galerilerin rent a car ların mafva vari tavırlarına tahammül edemiyorum, yüzde doksanı pislik gözümde.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ekşide geçen buna benzer bir başlık da vardı. Yetkili bayiden Focus alınıyor, iki ekspertiz firması araçta ufak işlem dışında kusur bulamıyor, fakat kasko aşamasında aracın pert kayıtlı olduğu ortaya çıkıyor. İşin ilginci aracı satın alan yetkili bayi de kontrol ettirdiğinde anlaşılmadığını, kendilerinin de dolandırıldığını, aracı geri alacağını söylüyor.

Kime güveneceğiz bilemiyorum, memleket tepeden tırnağa imbikten süzülmüş halis muhlis dolandırıcı kaynıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Okurken sinirden elim ayağım titredi. Benim Opel servislerinden ötürü başıma gelenler çok hafif kalıyormuş onu anladım.
Mahkemede hakkın sonuna kadar aranması lazım. Hatta sergilenen tutuma karşılık hukuki yollar eksik kalır. Gerçekten ulusal basını filan da olaya dahil etmek gerek. Susturmak için hangi birine para yetiştirecekler... Almanya Opel genel merkeziyle de iletişime geçmek gerekiyor mutlaka. Bu kadar büyük bir skandaldan haberleri olması gerekir.
Bir de müşteri memnuniyetinde 1. sırada filan yazmışlar sosyal medya hesaplarında.

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ekşide geçen buna benzer bir başlık da vardı. Yetkili bayiden Focus alınıyor, iki ekspertiz firması araçta ufak işlem dışında kusur bulamıyor, fakat kasko aşamasında aracın pert kayıtlı olduğu ortaya çıkıyor. İşin ilginci aracı satın alan yetkili bayi de kontrol ettirdiğinde anlaşılmadığını, kendilerinin de dolandırıldığını, aracı geri alacağını söylüyor.

Kime güveneceğiz bilemiyorum, memleket tepeden tırnağa imbikten süzülmüş halis muhlis dolandırıcı kaynıyor.
Alınan araç focus diye hatırlıyorum. Belki ekşi de yazan olay bu olayla ilişkilidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım