Hangi akaryakıt istasyonu

hangi yakıt markası

• bp

Kullanılan: 36 22.0%
  • shell

Kullanılan: 98 59.8%
  • opet

Kullanılan: 29 17.7%
  • petrol ofisi

Kullanılan: 19 11.6%
  • total

Kullanılan: 10 6.1%
  • lukoil

Kullanılan: 2 1.2%
  • aytemiz

Kullanılan: 8 4.9%
  • go benzinliği

Kullanılan: 2 1.2%
  • türk petrolleri

Kullanılan: 6 3.7%
  • bpet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    164

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
araçlarınıza hangi akaryakıt markalarından yakıt alıyorsunuz?
dizel/benzin/lpg’yi de yorumlarda belirtirseniz süper olur...
ben dizel araca sahibim ve opetten alıyorum.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
bp ve opetten ben de memnun kalmıştım ama bir çok arkadaş shell mazotunun aracının sesini fark edilir derecede arttırdığını söylemişti...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
egeaya benzin mecburen opet : bi zararını görmedik
favorite benzin tp : çünkü ucuz
favorite lpg total ya da ipragaz (go) : çünkü yol üstündekilerden en düzgünü

Son düzenleme:

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
E60 530i Benzin/LPG
Megane II Benzin/LPG
Öyle sürekli benzin alıp kullanma alışkanlığımız olmadığından Ankara Aktaş PO'dan düzenli LPG alırız.Taksicilerin uğrak mekanı ve piyasa fiyatlarının da bir tık altında satış yapar.
İhtiyaç oldukça da Ankara Aktaş TP'den benzin alırız. Ucuz ve bir önceki benzinli aracımızda bir sıkıntı yaratmadı.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Shell V-Power Benzin. Fuelsave de alırdım ama, araba zaten lpg'li. Benzini de genelde uzun rampa çıkacaksam veya arabayı sıkacaksam kullanırım. O zaman da kaliteli bir şeyler verelim motora. V Power haricindeki benzinler üç aşağı beş yukarı aynı.

Lpg ise Shell ayrı, diğerleri ayrı. Bir de ilginçtir ki, TP'nin lpg'si de gayet iyi. Opet'i worldcard yüzünden kullanıyordum. Menzil eh işte ama performans olarak kesinlikle Shell.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Her yakıtı shell'den eğer varsa v power olanından alıyorum ya, yoksa bp o da yoksa artık opet, tp, po, total, go falan bulup sadece lpg alırım.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Shell V-Power Benzin. Fuelsave de alırdım ama, araba zaten lpg'li. Benzini de genelde uzun rampa çıkacaksam veya arabayı sıkacaksam kullanırım. O zaman da kaliteli bir şeyler verelim motora. V Power haricindeki benzinler üç aşağı beş yukarı aynı.

Lpg ise Shell ayrı, diğerleri ayrı. Bir de ilginçtir ki, TP'nin lpg'si de gayet iyi. Opet'i worldcard yüzünden kullanıyordum. Menzil eh işte ama performans olarak kesinlikle Shell.
Ben v-power almaya tırsıyom uzun dönemde enjektöre zarar verdi dşyenler var, tam olarak save ile farkı ne anlayamadım. Save den 1 litre çok yakıyor diyenler var.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Ben v-power almaya tırsıyom uzun dönemde enjektöre zarar verdi dşyenler var, tam olarak save ile farkı ne anlayamadım. Save den 1 litre çok yakıyor diyenler var.
Save'den 1 litre daha fazla yakıyor, yakıt katkıları olarak bildiğimiz katkılar var ve daha çok güç ürettiğine eminim.
Aracım lpgli, gazlarken benzine alırım birkaç depo fuel save varken çok değişiklik olmuyordu ama v power varken yarım depo yakınca egzoz ucu simsiyah olmuştu kurum temizliği yapıyor anladığım kadarıyla ve gücü de artıyor gibi biraz.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Save'den 1 litre daha fazla yakıyor, yakıt katkıları olarak bildiğimiz katkılar var ve daha çok güç ürettiğine eminim.
Aracım lpgli, gazlarken benzine alırım birkaç depo fuel save varken çok değişiklik olmuyordu ama v power varken yarım depo yakınca egzoz ucu simsiyah olmuştu kurum temizliği yapıyor anladığım kadarıyla ve gücü de artıyor gibi biraz.
@MAYFA AYUU Bildiğim kadarıyla v-power ve bp ultimate gibi yakıtlarda %5 etanol vardı. Benzinden daha iyi soğuttuğu için motor bir tık daha soğuk ama daha performanslı çalışır. %5'te bunun etkisi aşırı olmaz ama gene de hissedilir. Motor kolay vuruntu yapmaz, özellikle alt devirlerde de hissedilir bir canlanma gelir.

Etanol kullanan motorun, litre başına tüketimi artar. %5 ne kadar etkiler meçhul. Fakat %5 etanol, doğrudan etil alkoldür. Kurumları vs ciddi şekilde çözebilir.

Son düzenleme:

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Benzin için hemen hemen hepsini denedim Shell fuel save gaz tepkisini çok öldürüyor vpower güzel ama öyle aman aman bir fark hissetmedim buna rağmen 1 litreye yakın fazla yakıyor bence,
Petrol ofisinden alıyorum genelde olmazsa total veya BP
Petrol ofisi alma sebebim benim aracımda iyi performans ve diğer yakıtlara göre yakıt tüketimi daha düşük onun haricinde totalde po ya gayet yakın yakıt olarak performans olarak

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Benzinde de tüpte de hep PO kullanırım.

Benzin olarak birkaç kez Shell aldım ancak daha çabuk bitiyor gibi geldi harici yakıtların benim arabamda BP hariç çok bir farkları yoktu.

Tüp olarak ise arabam sanki tüpü seçiyor gibime geliyor, aygazdan hiç memnun kalmadım mesela, bp normaldi, ama en memnun kaldığım PO oldu, ondan dolayı zor durumda değilsem tüpü kesinlikle PO'dan alıyorum, uzun yola bile son kaç yıldır 200 km üstüne gitmediği için sabit istasyonlar kullanıyorum. Yine bazen TP'den tüp alıyorum yol üstünde mecburi durum olursa ve kalitesi güzeldi.

Bir dönem BP active technology kullandım ve yakıt tasarrufu ve performansında biraz da olsa iyileşme gördüm.
Sonrasında PO'dan özel yakıt indirimi gelince (%8 olması lazım) zaten PO kullandığım ve memnun kaldığım firma olduğu için tekrardan PO'ya dönüş yaptım ve 1.5 seneye yakındır yine hep PO kullanıyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım