Hangi akaryakıt istasyonu

hangi yakıt markası

• bp

Kullanılan: 25 23.8%
  • shell

Kullanılan: 61 58.1%
  • opet

Kullanılan: 19 18.1%
  • petrol ofisi

Kullanılan: 9 8.6%
  • total

Kullanılan: 6 5.7%
  • lukoil

Kullanılan: 1 1.0%
  • aytemiz

Kullanılan: 5 4.8%
  • go benzinliği

Kullanılan: 2 1.9%
  • türk petrolleri

Kullanılan: 5 4.8%
  • bpet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    105

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
Beğeni puanı
39,329
Marka
Ford
Mazot kullanıyorsan araman gereken en önemli şey temizliktir. Malum enjektörler pahalı. Genel istasyon ve denetim kalitesi olarak Opet'i diğerlerine oranla önde görüyorum. Bu yüzden mazotta Opet kullanıyorum. Eskiden atmosferik kullanırken çok dikkat etmezdim. Neticede atmosferiğe ne koysan çoğunlukla kabul ediyor. Ama turbo benzinli bir şeyler kullansam Shell kullanırdım. Bu arada yakıt alışkanlığı otomobiller için önemli. Uzun zaman belli bir yakıta alışmış araçlar, başka akaryakıta geçtiğinizde alışma evresi geçirebiliyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
Beğeni puanı
5,959
Marka
Skoda
Bu arada hepinize sorum, bu anketi düzenleyip birden çok seçme şansımız olsa daha iyi olmaz mı?

alkın

Elit Apaçi
Beğeni puanı
258
Marka
BMW
Benzinde de tüpte de hep PO kullanırım.

Benzin olarak birkaç kez Shell aldım ancak daha çabuk bitiyor gibi geldi harici yakıtların benim arabamda BP hariç çok bir farkları yoktu.
niyeyse PO’ya bir türlü ısınamadım memnun musunuz siz
Tüp olarak ise arabam sanki tüpü seçiyor gibime geliyor, aygazdan hiç memnun kalmadım mesela, bp normaldi, ama en memnun kaldığım PO oldu, ondan dolayı zor durumda değilsem tüpü kesinlikle PO'dan alıyorum, uzun yola bile son kaç yıldır 200 km üstüne gitmediği için sabit istasyonlar kullanıyorum. Yine bazen TP'den tüp alıyorum yol üstünde mecburi durum olursa ve kalitesi güzeldi.

Bir dönem BP active technology kullandım ve yakıt tasarrufu ve performansında biraz da olsa iyileşme gördüm.
Sonrasında PO'dan özel yakıt indirimi gelince (%8 olması lazım) zaten PO kullandığım ve memnun kaldığım firma olduğu için tekrardan PO'ya dönüş yaptım ve 1.5 seneye yakındır yine hep PO kullanıyorum.

sputnik

Peace at home, peace in the world.
Beta Programı
Beğeni puanı
16,705
Shell fuel save. Nadiren v-power alıyorum. Gaz tepkisinde değişme (daha canlı) ve daha kısalan menzil (fazla yakıt tüketimi) olarak geri dönüş alıyorum.

Shell'in kendine ait olmayan istasyonlarda uzun zaman önce kötü deneyimlere şahit olduğum için bilinmedik yerlerde Shell yerine Opet, BP, Total, Aytemiz'den de aldığım oldu. Atmosferik benzinli araç kullandığım için marka takıntısına gerek olmadığını düşünüyorum. "Çalışıyorsa dokunma" felsefesine sadık kalarak bir sorun yaşamadığım için devamlı aynı marka aynı istasyondan alıyorum.

msansertekin

Panpa
Destekçi
Beğeni puanı
2,879
Marka
Opel
Shell fuel save. Nadiren v-power alıyorum. Gaz tepkisinde değişme (daha canlı) ve daha kısalan menzil (fazla yakıt tüketimi) olarak geri dönüş alıyorum.

Shell'in kendine ait olmayan istasyonlarda uzun zaman önce kötü deneyimlere şahit olduğum için bilinmedik yerlerde Shell yerine Opet, BP, Total, Aytemiz'den de aldığım oldu. Atmosferik benzinli araç kullandığım için marka takıntısına gerek olmadığını düşünüyorum. "Çalışıyorsa dokunma" felsefesine sadık kalarak bir sorun yaşamadığım için devamlı aynı marka aynı istasyondan alıyorum.
Atmosferik çok nokta enjeksiyonlu benzinli motorda tiner, ispirto, wd40, ne bileyim binimum yanıcı madde konduğunda tek marş Ankara'ya gider gelirsin hatatat

1987EP

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
573
Marka
Volkswagen
Shell Jetta Benzin
Opet R19 Benzin/LPG

Berkin

Panpa
Yönetici
Admin
Beğeni puanı
12,265
Marka
Honda
olmuşken bi de kim neye oy vermiş onu görsek mümkünse, malum her ankete oy veren konuya yazmamış danışacağımız bir şey olduğu zaman kullananları görmüş oluruz
Onu sonra yapamıyoruz :( Baştan anket kurulması lazım silinip

alkın

Elit Apaçi
Beğeni puanı
258
Marka
BMW
go benzinliğine oy veren arkadaş;
aldığın yakıtla diğer benzinliklere oranla daha fazla yol gittiğin doğru mudur?
arkadaşlar öyle diyordu ama güvenip deneyemedim

Bedirhan

Reis
Yönetici
Moderatör
Destekçi
Beğeni puanı
20,606
Zaten aldığım 3-5 litre o yüzden Shell V-Power kullanıyorum. :D

Babam da traktöre dizel yakıtı Opet'ten alır. (Shell taşıt tanıma var araçta ama memnun kalmadığı için kullanmıyor, sürekli dpf problemi yaşatıyor.)