Hangi Akıllı Telefon

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Emektar S3 saçma sapan tepkiler vermeye başladı. Bundan 5-6 yıl önce 2000tl ye almıştım hala faturası durur. Şimdi dün bi baktım modellere ama Apple'lar uçmuş X'e 7500 liralar isteniyor. Ben gereksiz buluyorum. Neticede para kolay kazanılmıyor. S3 gibi beni uzun yıllar idare edecek , kamerası iyi , batarya konusunda uzmeyen , olmazsa olmaz değil ama biraz hızlı bir şey ve fiyat çok uçuk olmayacak şekilde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bütçeniz ne kadar? Aynı donmalar benim S3 de vardı ben custom rom olan Hyper-Rom kurdum şu an gayet iyi performansı.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Fiyat/Performans urunu olarak Xiaomi ve Huawei’ye bir bakmanizi oneririm
Su piyasa kosullarinda Iphone’a o paralari vermek parasi olan insan icin bile akil isi degil. Bir telefon eger ozel uretim ve degerli materyallerden uretilmemisse 7500 tl etmez, etmemeli...

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Fiyat/Performans urunu olarak Xiaomi ve Huawei’ye bir bakmanizi oneririm
Su piyasa kosullarinda Iphone’a o paralari vermek parasi olan insan icin bile akil isi degil. Bir telefon eger ozel uretim ve degerli materyallerden uretilmemisse 7500 tl etmez, etmemeli...
Aynen önce bunun bi de yere düştüsü var bilmem nesi var

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Garanti konusunu önemsiyor iseniz TR garantili ürünlere yönelmelisiniz. Bu durumda ithalatçı üzerinden giriş yapan cihazlar elenince en mantıklı tercih Samsung S9 bugün için uzun yıllar sorunsuz kullanılacak bir cihaz oluyor. (Ben yurtdışından getirtilen 2bin lira civarına elde edilebilen Xiaomi Mi8'i tercih ederim.)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Garanti konusunu önemsiyor iseniz TR garantili ürünlere yönelmelisiniz. Bu durumda ithalatçı üzerinden giriş yapan cihazlar elenince en mantıklı tercih Samsung S9 bugün için uzun yıllar sorunsuz kullanılacak bir cihaz oluyor. (Ben yurtdışından getirtilen 2bin lira civarına elde edilebilen Xiaomi Mi8'i tercih ederim.)
Samsung Türkiye garantili olanlar yurtdışı girişli mi oluyor. Yakın zamanda aileden birine samsung galaxy je aldık da telefon yurtdışı girişli burdakiler gibi tek sim kartlı değil. Çift sim kartlı ve arka kapağı çıkarınca Korece yazılar yazıyor sesi filan çıkmıyor. Bunlarla ugrasmak istemem. Garanti muhabbeti de Samsung hiç gitmedi garantiye. Kaç kere döndü sinirlendim firlattim bana misin demedi

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bunun Huawei Mate 10 pro dan ne farkı var. Fiyat/Performans ürünü arıyorum ben markaya para verecek olsam direk Ç alirim

Garanti farkı var. Samsung yetkili servislerinden aynı gün içinde tamir edilip geri alınabiliyor mesela.

İşlemci farkı var, birinde kirin 970 diğerinde snapdragon 845 var. Arada ciddi fark var ancak günlük kullanıcı fark eder mi bunu tabi ki zor. Bir de video tarafında S9 çok daha başarılı. (en azından kağıt üzerinde daha iyi değerlere sahip)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Samsung Türkiye garantili olanlar yurtdışı girişli mi oluyor. Yakın zamanda aileden birine samsung galaxy je aldık da telefon yurtdışı girişli burdakiler gibi tek sim kartlı değil. Çift sim kartlı ve arka kapağı çıkarınca Korece yazılar yazıyor sesi filan çıkmıyor. Bunlarla ugrasmak istemem. Garanti muhabbeti de Samsung hiç gitmedi garantiye. Kaç kere döndü sinirlendim firlattim bana misin demedi

Birisi Distribütör(Samsungun Resmi TR dağıtıcısı) diğeri ithalatçı oluyor. Sizin bahsettiğiniz cihaz ithalatçı garantili olarak sokulan cihazlar.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Garanti farkı var. Samsung yetkili servislerinden aynı gün içinde tamir edilip geri alınabiliyor mesela.

İşlemci farkı var, birinde kirin 970 diğerinde snapdragon 845 var. Arada ciddi fark var ancak günlük kullanıcı fark eder mi bunu tabi ki zor. Bir de video tarafında S9 çok daha başarılı. (en azından kağıt üzerinde daha iyi değerlere sahip)
Bulunduğum yerde güzel de bir Samsung servisi var ama Huawei alsam çok pişman olur muyum

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bulunduğum yerde güzel de bir Samsung servisi var ama Huawei alsam çok pişman olur muyum

Bunu bana sorma ben garantisiz cihaz kullanan adamım :)

Cihazlarda artık temel donanımlar aynı, aşağı yukarı aynı performanstalar ve tasarım dilleri bile benzerleşti. Bu sebeple bu bütçede alınan hiçbir cihaz arıza çıkarmadıkça pişman etmez. Arıza çıkartınca da pişman eden genellikle servisler oluyor.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Bunu bana sorma ben garantisiz cihaz kullanan adamım :)

Cihazlarda artık temel donanımlar aynı, aşağı yukarı aynı performanstalar ve tasarım dilleri bile benzerleşti. Bu sebeple bu bütçede alınan hiçbir cihaz arıza çıkarmadıkça pişman etmez. Arıza çıkartınca da pişman eden genellikle servisler oluyor.
Sende Xaomi mi var

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Evet Mi5 var, ilk çıktığında TRye gelmeden Yurtdışından getirttim. Bugüne kadar sorunsuz kullandım. İnşallah Çin'den gelecek olan arkadaşım yakın zamanda mi8 getirecek.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda

İşlemci olarak haklı olabilirsiniz (kirin gayet performanslı bir işlemci ama ben katılmıyorum) Garanti-Teknik servis konusunda huawei çok daha iyi durumda şuan. Samsunga bir cihazı batarya değişimine bıraktığımızda bile birkaç gün bekletiyorken huawei çoğu cihazında ekran değişimi, anakart değişimi gibi işlemleri bile 3-4 saat içinde yapıp veriyor.

Ekleme: Ha yine de 3-4bin tl üzerine çıkılacaksa tabiki ya Samsung ya iPhone alın derim. Ben orta-alt segment Huawei kullanıcısıyım

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım