KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Chevrolet ile Opel arasinda kalite farki oldugunu dusunuyorum.

Arada şanzıman farkı var captiva da 5 ileri sanırım. Motorlar birebir aynı diye hatırlıyorum.

Bu arada konunun cevabı için ben a3 bakardım. Hem audi veya astra arasında giderdim.
Audi kalitesi var hem kasa da ağır değil v40 gibi ondan çekişte iyi olacaktır. Ama yazılım filan sanırım cdti motor+tork konvertör şanzıman daha iyi olabilir.

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Listeye bakmadan aklımdan V40 geçti. Yakıt çok önemli değilse T4 ama önemli görünüyor o yüzden D2. Kuga'yı önermiyorum. Benzinlisi 3.0 Q7 kadar yakıt yakıyor. BMW 116 temiz bulunabilirse o da iyi bir tercih olur.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Kanka ben artik aldigim arabaya yazilim yaptirmam. Psikolojik olarak surerken rahat olmuyorum.
olum adam gibi iş yapmıyosun ondan meraklı taze gibi aaa bu adamlar çok iyiymiş tavsiye ettiler en iyisi buymuş diye gidiyosun bi kere benim lazımı dinlemedin şimdide psikolojik olarak rahat değilim diyosun :D

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
olum adam gibi iş yapmıyosun ondan meraklı taze gibi aaa bu adamlar çok iyiymiş tavsiye ettiler en iyisi buymuş diye gidiyosun bi kere benim lazımı dinlemedin şimdide psikolojik olarak rahat değilim diyosun :D

Kim yaparsa yapsin sikintili isler, sen 200 defa gittin sanayiye yani. Neyse, ulkedeki yakit belli, stock araba mevcut yakitla tam gucunu veremezken bide ustune yazilim yapmak bana mantikli gelmiyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu focus'u imkanı yok almam. Satmamak için ilana koymuş herhalde. 2015 kasalarda kronik direksiyon soyulma problemi var. Benim aracım da 2015 kasa ama benim ellerim terlemez, herhangi bir kimyasal temizlik madde sürdürtmem direksiyona ve yaz kış güneş ışığından korurum. O yüzden bende soyulma yok. Bunlara dikkat etmiş birisinin 2015 kasasına bakarsan daha iyi olur. Uğraşamam dersen de 2016 kasalara bakman gerek. Çünkü 2016 ile beraber direksiyon malzemesi değişti.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Seata geçme sebebin sadece görüntü olabilir onun dışında golfu ararsın. Bence çok düşünme zaten 1 seneye kalmaz degistirirsin aldığın aracı rahat satılacak kadar temiz olsun yeter

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Leon Golf'ün yanında bir alt segment ve boş gibi kalıyor. Kalite daha düşük. Seçenekler arasında en iyisi Golf gibi. 308 güzel ama Golf ve Focus'un yanında çok şansı yok. Temiz olduktan sonra Golf ve Focus tercih edilebilir. İkisi de yol tutuş açısından çok iyi arabalar. Golf kalite açısından bir tık daha üstte.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Üstat,

Bu segmentte en iyi "paket" Golf ... inan çok kafa yoruyorum diğer modellere ki ekonomik bir kaç tık yukarı bile çıkabilirim...
Genel olarak daha iyi, ama maliyet olarakta fazla yegane araç A3 ... onun dışında diğer C segmentleri bazı yerlerde iyi, bazı yerler de kötü ... Golf bence optimum dengeyi sağlıyor..

Yinede daha iyi gitsin, daha donanımlı olsun dersen Astra K, yeni bir yüz, dolu dolu olsun dersen I30, en iyi sürüş dersen Focus, en özgün tasarım, gören bir daha dönüp baksın dersen Mazda 3, ... ama bu modellerin hepsinin Golf e göre kısa kaldıkları noktalar var... bence toplam puanda Golf halen en mantıklı araç... benim kafamı karıştırabilecek tek araç yeni BMW 1.. ama onunda iç hacimi ve benimde iri biri oluşum, bizi bir araya getiremiyor ki, o rakamlara A3 bence daha mantıklı ...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Kim yaparsa yapsin sikintili isler, sen 200 defa gittin sanayiye yani. Neyse, ulkedeki yakit belli, stock araba mevcut yakitla tam gucunu veremezken bide ustune yazilim yapmak bana mantikli gelmiyor.
yazılımdan ne beyin yedim ne de başka bişey patlattım olum ben kendi eşekkliğime gittim sanayiye turbo kırma sebebimde turbocum kazıklamış beni turboyu sökünce gördük yapılan balansı

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,284
21,709
5,320
26
Avcılar-Darıca
Allure donanımlı araçlar genel olarak cam tavanlı (opsiyon ama çoğunda var) oluyor. Buna ek olarak koltuk ısıtma, kör nokta, park sensörleri, SS, keyless, led gündüzler gibi donanımlar oluyor.
Bence manuel almak daha mantıklı genede siz bilirsiniz. Aracın bence tek eksi sayılabilecek yani içinin diğer araçlardan (Focus hb hariç) daha dar olması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım