Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağı markasını kullanıyorsunuz?

• Mobil 1

Kullanılan: 21 15.0%
  • Castrol

Kullanılan: 44 31.4%
  • Motul

Kullanılan: 47 33.6%
  • Liqui Moly

Kullanılan: 8 5.7%
  • Selenia

Kullanılan: 3 2.1%
  • Diğer

Kullanılan: 17 12.1%

• Kullanılan toplam oy
    140

deniz26

Taklacı Güvercin
Beta Programı
Beğeni Puanı
8
Civic hatchback için eneos 0w-20 typer için kullandıkları yağı koydu servis memnunum ama hala motul kullansam nasıl olurdu diye düşünüyorum.

lmter224

Taklacı Güvercin
Beğeni Puanı
35
bu yağ olayı bence çok abartılan bir şey. günlük normal kullanımda farklı yağlar arasındaki farkı hissetmek mümkün değil. ancak pist, spor ve limitlerde kullanılan motorlarda hissedilebilir diye düşünüyorum servisiniz hangi yağı koyuyorsa onunla devam edin yada kullanım kitapçığında veya aracınız için önerilen yağı koyup geçin.

Munferit

Panpa
Stage 1
Beta Programı
Beğeni Puanı
3,600
bu yağ olayı bence çok abartılan bir şey. günlük normal kullanımda farklı yağlar arasındaki farkı hissetmek mümkün değil. ancak pist, spor ve limitlerde kullanılan motorlarda hissedilebilir diye düşünüyorum servisiniz hangi yağı koyuyorsa onunla devam edin yada kullanım kitapçığında veya aracınız için önerilen yağı koyup geçin.
Şu olayı az buçuk bende savunuyordum ta ki aracımda ustanın karter temizligi sonrası koyduğu PO yağa kadar. 500 km kullandim kullanmadim hemen değiştirdim. Sogukken dizel gibi çalışmamı dersiniz, sogukken gelen itici sesleri mi dersiniz aracın karakteri bastan asagi değişti. Petronas Selenia koydum ve bu durumlar kismen duzeldi. Bir 500 km sonra tekrar ayni yağla yagi yeniledim ve araç özüne döndü.
Belki kalburüstü markalarin yaglarinda o kadar ciddi bir fark hissedilmesi zordur ancak, kötü yağla farkı muhakkak anlıyorsunuz.

engin55

Engin Demir
Takipçi
Beğeni Puanı
0
Marka
BMW
Orijinal Motul yağları hangi siteden alıyorsunuz