Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağı markasını kullanıyorsunuz?

• Mobil 1

Kullanılan: 32 17.4%
  • Castrol

Kullanılan: 54 29.3%
  • Motul

Kullanılan: 55 29.9%
  • Liqui Moly

Kullanılan: 18 9.8%
  • Selenia

Kullanılan: 4 2.2%
  • Diğer

Kullanılan: 21 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    184

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Corsa c 1.4
Z14xe motor
Motul xcess 5-40 4lt
Sırf benim yağ parasına komple bakım yapan yerler var accık ucuzlasa şu motul nolurduuu :(

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
BMW F31 316i Touring
N13B16 motor (136BG)
Serviste değiştiriyorum yağı, onlar da BMW'nin kendine has olan bir yağını kullanıyorlarmış.
N13 için Motul öneriyor herkes, bir tecrübem yok bu yağ ile ama arabanın garantisi bittiği an özel servisle birlikte Motul'e geçeceğim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
BMW F31 316i Touring
N13B16 motor (136BG)
Serviste değiştiriyorum yağı, onlar da BMW'nin kendine has olan bir yağını kullanıyorlarmış.
N13 için Motul öneriyor herkes, bir tecrübem yok bu yağ ile ama arabanın garantisi bittiği an özel servisle birlikte Motul'e geçeceğim.

Bmw shell helix ultra profession am-l 5w30 kullanıyor n13 için, motulda çok benzeri xclean+ 5w30, ben motul xcess 5w40 kullanıyordum n13 te, mobil 1 esp formula 5w30 a geçtim, araba çok sevdi bu yağı.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Fiesta Red. servisin koyduğu FMY. 5w20. Başlarda bu ne lan böyle yağ markası mı olur diyodum. Sonradan da, nasıl olsa garanti var, ne koyarlarsa koysunlar dedim
Garanti olmasa motul 5w20 koyardım

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bardahl özelliği ne peki :D
bak bu adam rus youtube unda reklam almayan tek herif zaten milyoner olduğu için (6milyon rubleye X5m alıp 17milyon ruble masraf etti) ve yaptığı testi izle. diyoki isim yapmış ve logosu f1 arabalarında görünen her yağ firması arabanızın garantisi bittikten sonra markanın size yedek parça satabilmesini sağlıyacak şekülde üretiyorlar yağlarını.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
bak bu adam rus youtube unda reklam almayan tek herif zaten milyoner olduğu için (6milyon rubleye X5m alıp 17milyon ruble masraf etti) ve yaptığı testi izle. diyoki isim yapmış ve logosu f1 arabalarında görünen her yağ firması arabanızın garantisi bittikten sonra markanın size yedek parça satabilmesini sağlıyacak şekülde üretiyorlar yağlarını.
ve yine bi söyleşisinde anlatıyor diyor ki'' bize sürekli reklam teklifi geliyor bigün VMPauto reklam teklif etti gittim mekanlarına yağlarını test etmek istedim izin vermediler. bizim kitlemizdeki araba manyaklarının arabaları değerli. ben para için millete ne idüğü belirsiz şeyleri tavsiye edemem bi düşünsene bizim kitlemizde 458 i GTR ı sls amg si olanlar var. benim tavsiye ettiğim ürünü o arabalara koysalar ki davidich diyorsa koyarlar. arabalarına bişey olsa beni yerler...'' gibi gibi

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Stage 2 yazılım için uygun mu?
yazılımdan ziyade arabanın markası yağ belirlemede daha uygun bence. psa thp motor grubunda genelde motul- liqui moly-mobil 1 kullanıyorlar. motul'ün hem piyasada sahtesi çok hem fiyatı diğerlerine nazaran biraz daha pahalı hem de üretim tarihi eski olabiliyor (aslında üretim tarihinin düzgün koşullarda saklandıgında abartı derecede önemi yok ama nasıl saklandığını bilemeyiz bu yuzden önemli bence yeni tarihli olması) benim ustam dahil thp ustaları genelde mobil1 öneriyor memnun olmayan da yok. liqui moly'den ise kullanan kişiye çok rastlamadım ama 1 2 kullanan tanıdığım var onlar da memnun olduklarını söylüyorlar.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
ve yine bi söyleşisinde anlatıyor diyor ki'' bize sürekli reklam teklifi geliyor bigün VMPauto reklam teklif etti gittim mekanlarına yağlarını test etmek istedim izin vermediler. bizim kitlemizdeki araba manyaklarının arabaları değerli. ben para için millete ne idüğü belirsiz şeyleri tavsiye edemem bi düşünsene bizim kitlemizde 458 i GTR ı sls amg si olanlar var. benim tavsiye ettiğim ürünü o arabalara koysalar ki davidich diyorsa koyarlar. arabalarına bişey olsa beni yerler...'' gibi gibi

Adam gibi adammis ha, takip et e bastim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Simdi sana mantikli bir soru soracagim, bu adamin her seyi rusca ve sen bu adam hakkinda epey bilgiye sahipsin, nasil oldugundan bahsetsene biraz...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Simdi sana mantikli bir soru soracagim, bu adamin her seyi rusca ve sen bu adam hakkinda epey bilgiye sahipsin, nasil oldugundan bahsetsene biraz...
Bide neredeyse tüm rus otomotiv youtubunu takipteyim. Academeg, Alan enileev, Smotra, Anton vorotnikov, Anastasia Tregubova, Lisa rulit falan filan. Adamlarda hem imkan hem para olunca izlenilesi materyaller cikiyor. Gidip zevkine lexus lx570 leri x5 rrs svr lari batakliga gömüyolar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım