Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağı markasını kullanıyorsunuz?

• Mobil 1

Kullanılan: 32 17.4%
  • Castrol

Kullanılan: 54 29.3%
  • Motul

Kullanılan: 55 29.9%
  • Liqui Moly

Kullanılan: 18 9.8%
  • Selenia

Kullanılan: 4 2.2%
  • Diğer

Kullanılan: 21 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    184

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Motul 8100 x-clean fe 5w30, iki farklı araç, 80 bin km 'ye yakın bizzat deneyim :)

Mobil 1 de iyi, fakat motul daha iyi geliyor. Castrol reklam kokan hareketler gibi.
Castrol VAG grubunda çok iyi reklam yapıyor,
Petronas ise Tofaş grubunda yapıyor,
İkisi de öyle bir reklam yapıyor ki belirttiği yağı kullanmazsan motor yermiş gibi.
Halbu ki Castrol bayağı bir kurum bağlıyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Mobil1 10W60 kullanıyorum saat gibi :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Motosiklet için Honda'nın kendi yağı ile Motul arasında 20TL oynuyordu 5100 10W40'dan devam ettik gene. Önceki motorda da memnun etmişti bunda da eder umarım :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
artık kendi yağımın ne olduğunu bildiğime göre ben de yazabilirim :D PO Maxima 15w40

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
oylayin :)

Bu kadar model çeşitliliği arasında Mobil Super3000'in iki modeli yer alırken Mobil Super2000 yer almıyor. Farkları ne? Biri 5w30, biri 10w40. Mobil Super serisi diye tek seçenek olsa daha doğru olurdu. Ürün gamına hakim olunmadan çeşitlendirilerek hazırlanmış bir anket

antuarri

Senkromeççi
1 Tem 2019
5
0
60
30
Marka
Mercedes
Şu an Polo'ya Shell Helix Ultra 5w40 koydum. Geçende profesyonel bir yağcıya gittim. Bütün firmaların teknolojisinden bahsetti, üretim teknolojilerinden falan, hakim olmadığım bilgiler. Shell istedim çünkü koyduktan sonra arabanın yağ yakışı epey azaldı. Abi çok vermek isterim de üretimi bitti diyince yıkıldım. Adam kimse kıymetini bilmedi, satmayınca üretimden kaldırıldı dedi. Motul vereyim dedi, idare eder diye. Dedim kullandım 5w40 olanı çöp, haklısın dedi. Liqui Moly ver dedim ki adamın elinde var. Abi Liqui bbütçesi düşük bir firma, teknolojisi eski dedi. Castrol Edge 5w40 vereyim, fiyatı uygun, belki daha çok eklersin ama fiyat avantajı olur dedi. Dedim birkaç benzinliği gezeyim, bulamazsam gelirim diyip çıktım 5 tane shell gezip sonuncusunda buldum. Bulmuşken 8 litre aldım :D 440 lirayı bayılıp çıktım. Şimdilik iyi gidiyor. Zamanla izlenimimi aktarırım.

Şu ana kadar 5w30 klasmanında açık ara en memnun kaldığım yağ Motul Xclean+ 5w30
Muhtemelen 5w40 için Shell Helix Ultra 5w40 olacak.

Motul Sport 5w50 yi beğenmedim.
Shell Helix Ultra ECT 5w30 beğenmedim.
Motul Xcess 5w40 beğenmedim.
Castrol Edge-Magnatec 5w30 beğenmedim.
Motul Xclean FE 5w30 beğenmedim.
Mobil 1 ESP Formula 5w30 beğenmedim.

Liqui Moly hiç denememedim.
Selamlar;
Bende sizin gibi bu bakım geze geze 5w40 shell helix ultra aldım bir yağcı arkadaştan. 2018 haziran gibi yağın türkiye'ye gönderimi durdurulmuş. Komple üretimi mi durdu yoksa Türkiye'ye özel bir satış stratejisi mi bilmiyorum.
Kafama takılan soru ise bulduğum yağ 2017 üretimi acaba bir sorun yaratır mı?
Aklıma yatan 5w40 yağ bulamıyorum mercedes onaylı.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Selamlar;
Bende sizin gibi bu bakım geze geze 5w40 shell helix ultra aldım bir yağcı arkadaştan. 2018 haziran gibi yağın türkiye'ye gönderimi durdurulmuş. Komple üretimi mi durdu yoksa Türkiye'ye özel bir satış stratejisi mi bilmiyorum.
Kafama takılan soru ise bulduğum yağ 2017 üretimi acaba bir sorun yaratır mı?
Aklıma yatan 5w40 yağ bulamıyorum mercedes onaylı.

bana da üretimi durdu dediler de sıkça görüyorum benzinliklerde, net cevabım yok bu konuda açıkçası.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
artık kendi yağımın ne olduğunu bildiğime göre ben de yazabilirim :D PO Maxima 15w40
Adama arabama ne oldu böyle dedirten bi yağ imiş kendileri. Bazen yağ kapağında sümüksü şeyler, sürekli kapakta su buharı. Ciddi ciddi conta yaktık diye düşünürken po kullananların hepsinin bu durumu yaşadığını öğrendim.

600-700km falan oldu bunu koyalı, 3-4bini geçirmem bunla. Pek yoktur da, eskidir ne olursa olsun diyenlere bi tavsiye; PO olmasın :D bundan önce bilinmeyen 2 litre üstüne 2 litre lubex vardı olmazdı böyle şeyler. Bundan sonra Castrol alırız herhalde zaten pek fiyat farkı da yok

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Adama arabama ne oldu böyle dedirten bi yağ imiş kendileri. Bazen yağ kapağında sümüksü şeyler, sürekli kapakta su buharı. Ciddi ciddi conta yaktık diye düşünürken po kullananların hepsinin bu durumu yaşadığını öğrendim.

600-700km falan oldu bunu koyalı, 3-4bini geçirmem bunla. Pek yoktur da, eskidir ne olursa olsun diyenlere bi tavsiye; PO olmasın :D bundan önce bilinmeyen 2 litre üstüne 2 litre lubex vardı olmazdı böyle şeyler. Bundan sonra Castrol alırız herhalde zaten pek fiyat farkı da yok
1.3 mpi accentimize satmadan bıraktığımız son yağ PO idi ve usta bu motor bunu çok sever demişti, harbiden de öyle olmuştu. Bilen bilir bu motor accentler yağ yakmayı sever, daha az eksiltmişti öyle diyeyim

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1.3 mpi accentimize satmadan bıraktığımız son yağ PO idi ve usta bu motor bunu çok sever demişti, harbiden de öyle olmuştu. Bilen bilir bu motor accentler yağ yakmayı sever, daha az eksiltmişti öyle diyeyim
Normalde 20w50 kullanan motors 15w40 koyduğum halde hiç eksilmedi koyduğum gibi duruyo o konuda iyi. Belki yağlama konusunda da iyidir ama görüntü leş :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Normalde 20w50 kullanan motors 15w40 koyduğum halde hiç eksilmedi koyduğum gibi duruyo o konuda iyi. Belki yağlama konusunda da iyidir ama görüntü leş :D
Taunus larda 20 50 po kullanıyom ben de shell deneyesim var. Liqui moly kullanmıştım 20 50 o kadar para vereceğime dha sık yağ değişimi yapar ucuz yağ kullanırım kafasındayım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Taunus larda 20 50 po kullanıyom ben de shell deneyesim var. Liqui moly kullanmıştım 20 50 o kadar para vereceğime dha sık yağ değişimi yapar ucuz yağ kullanırım kafasındayım
Ben de aynı kafadayım 3-5binde bi değiştiririm. Castrol gtx de pek pahalı değil bizim favoritçiler iyi diyolar ona. Shell öneren de çok deneye deneye gideriz şuan po ile 800-900km kadar olmuş bi eksiltme yok ama arada bi yağ kapağında damlacık oluyor yağdan dediler hep

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım