Hangi Şeriti Tercih Ediyorsunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Başlıkta da dediğim gibi.
Sebepleri ve yolların durumu ile belirterek paylaşalım fikir alışverişi yapmış olalım.

Ben genelde 3 şerit ise yol dolu ise sol kaç ile akıyorsa o hızla devam ederim.
Ama biraz da ruh halime bağlı.
Orta şerit kaç ile akıyorsa bazen onu da takip ettiğim oluyor. Ama genelde pek de sakin sürdüğüm söylenemez.
Tabii arada ufak tefek (uslu) makasımsı şeyler de oluyor.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Tercih sol şerit, trafik tıkanınca orta şerit (gözlemlerime göre yol tıkalıyken en çok akan şerit orta), sakin kafayla gitmek istiyorsam orta ve sağ şerit.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
3 seritli yolda cift aynayi kontrol etmekten nefret ederim. Surekli sag sol yoruyor beni. O yuzden soldan gidiyorum.

Duble yolda da genelde sagdan giderim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,347
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
3 veya daha çok şeritli yollarda hızım 130-140'tan yavaşsa orta şeritte giderim, eğer 90'ın altındaysam ve ağır vasıtalar çok değilse direk sağ şeride geçerim. Sol şeritte milletin yolunu tıkamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu iyi bilirim. İki şeritli yollarda sağda ağır vasıtalar varsa ve benim hızım onlar seviyesinde değilse tabii ki soldan giderim, arkadan gelen olursa da uygun koşulda oyalanmadan yol veririm.
Radarlardan sonra böyle oldum ben. Eskiden sol şeritte yol ne kadarına izin veriyorsa o kadar giderdim:rolleyes:

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Otobanda orta şeritten giderim her zaman. Bölünmüş yolda ise sol şerit kafam böyle daha rahat oluyor.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Şehir içi 3 şerit yolda orta veya sağ giderim. Özellikle dolmuşların sağ şeritte çok indir bindir yapmadığı bölgelerde sağdan gitmeyi severim ağır ağır. Uzun yolda da sadece sollama yaparsam sola çıkarım genel olarak süratli gitmem zaten.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
İstanbul içi sadece ve sadece yol boş olduğu zaman en sağ şeridi kullanıyorum, onun haricinde orta şerit; eğer sol şerit mükemmel hızlı akmıyorsa ve modum da uygunsa sol şerit. Ayrıca sol şerit haricinde şeridin hızına uymuyorum, o şeridin hız sınırı kaçsa 10 km/h fazla gidiyorum en fazla ve keyfime bakıyorum.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
3 veya daha çok şeritli yollarda hızım 130-140'tan yavaşsa orta şeritte giderim, eğer 90'ın altındaysam ve ağır vasıtalar çok değilse direk sağ şeride geçerim. Sol şeritte milletin yolunu tıkamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu iyi bilirim. İki şeritli yollarda sağda ağır vasıtalar varsa ve benim hızım onlar seviyesinde değilse tabii ki soldan giderim, arkadan gelen olursa da uygun koşulda oyalanmadan yol veririm.
Radarlardan sonra böyle oldum ben. Eskiden sol şeritte yol ne kadarına izin veriyorsa o kadar giderdim:rolleyes:
Birazda aracın gücüne ve karakteristiğine göre değişiyor,benim sürüş tarzım da aynen @bt gibi.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Mümkün olan en sağ şerit.
Genelde baya ağır kanlı kullandığım için bu en sağ şerit olabiliyor. Sadece gece geç saatlerde trafik çok dolu değilken, veya solda olsam da çok hızlı gitmemi gerektirmeyecek trafik olduğunda solu kullanıyorum.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Sürekli olarak otoban sabah-akşam trafiğine maruz kaldığımdan en güvenli şeridin önünde Tır vs yokken sağ, tıra yaklaşıp görüş açım daralacak ise orta olduğunu fark ettim. Yol bomboş değilse bayram, tatil, gece 3 değilse sola çıkmıyorum. E-5 mümkün mertebe kullanmıyorum zaten biliyorsunuz kendisi PvP arena olduğundan..

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
ortada dursan bi sağından bi solundan geçen makasçılar, aynı zamanda sollamaya çıkan düşük hızlı ağır vasıtalar olunca ya yavaşlıyor, ya da sola atlamak için gaza basıyosun. Sola geçsen devamlı selektör manyağı tipler var. en sağda ağır vasıtalar yoksa en mantıklı oluyor, bizim millet sol şerit takıntılı olduğu için sağdan daha rahat gidebiliyorum. Çok darlayan bir trafik olunca ben de akışına bırakıp tempo da arttırıp akan şeride doğru geçiyorum. makas atmaktan nefret ederim, riski bir makas hareketi yapmam kolay kolay ama trafiğin akışını takip ederek usluba uygun şerit değiştiriyorum.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
daha önce de bi başlıkta dediğim gibi avrupadaki bmw kullanıcısı profiliyim :D daima sol şerit ve öndeki araçla arayı kapatarak :D 65-70 le sol şeridi işgal etmem yani :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım