Hangi ticari minibüsü seçersiniz

Hangi minibüs'ü tercih edersiniz?

• Ford Transit

Kullanılan: 9 21.4%
  • Renault Master

Kullanılan: 1 2.4%
  • Mercedes Sprinter

Kullanılan: 17 40.5%
  • Volkswagen Crafter

Kullanılan: 12 28.6%
  • Peugeot Boxer

Kullanılan: 0 0.0%
  • Fiat Ducato

Kullanılan: 2 4.8%
  • Citroen Jumper

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

Kullanılan: 1 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    42
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bir servis şoförü olsanız hangi minibüs'ü tercih edersiniz?
Ben servis şoförü olsam Transit seçerdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zor bir karar çünkü pek bilgi sahibi değilim bu araçlar hakkında. Ford sevdiğim için Transit demek isterdim ama mantıklı düşündüğüm zaman çoğu servisçi ve minibüsçü Crafter-Sprinter ikilisinden birini seçiyor. Belli ki piyasadaki en iyi iki alet bunlar. O yüzden ikisinden birini seçerdim sanırım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Az da olsa bu konuda bilgim var.Mercedes baya masraflı ve en pahalısı parası olan Mercedes alıyor.Diz mesafesi Sprinter'da iyi.Crafter gene güzel.Daha az masraflı ve az yakıyor.Diz mesafesi filan iyi ama gitmiyor.2.0 Tdi yetmiyor.Transit en sağlamlarından.Diz mesafesi kısıtlı ama yaşanır.Biraz fazla yakar ama gider de.Ducato ise en az yakanı orta şeker gidiyor.Diz mesafesi fena değil ama Ducato için de çabuk dağılıyor diyorlar.Benim tercihim Crafter ve ya Transitten biri olurdu.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Benim tercihim de Crafter olurdu.
Çoğu servis aracı kapalı kasadan açma olduğu için konforları hakkında pek sağlıklı yorum yapamam ama kısa süre bindiğim Ducato deyimi yerinde ise at arabası gibiydi. Crafter ve Sprinter konfor ve yalıtım konusunda bana göre baya ilerideler.

Edit: Bazı firmalar Sprinter veya Crafter olmasını şart koyuyor sözleşmede...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Mercedes sprinter diyorum çünkü digerlerini de az çok kullandım . Saglam tok ve konforlu hissettiren mercedes sprinter di.

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Crafter kullandım körüklü ve ısıtmalı koltuğu var 2 ay çalıştım o araçta, 1 ayda transit sürdüm ondada şerit algılayıcı ve ön cam rezistansı vardı çok ilgincime gitmişti :D yakıt olarak crafter iyiydi uzun ömürlülük olarak transit, 1, 2 litre fazla yakardı ama

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Crafter kullandım körüklü ve ısıtmalı koltuğu var 2 ay çalıştım o araçta, 1 ayda transit sürdüm ondada şerit algılayıcı ve ön cam rezistansı vardı çok ilgincime gitmişti :D yakıt olarak crafter iyiydi uzun ömürlülük olarak transit, 1, 2 litre fazla yakardı ama
Crafter az yakıyor ama gitmiyor.Crafter'daki körüklü koltuk baya iyi Sprinter'de körüklü koltuk yok mesela.Transit baya uzun ömürlü ama yakıyor da.Crafter gitse gene baya iyi olacak ama gitmiyor.Transit de iyi gidiyor ama yakıyor.Hep ikilem bu iş yav.

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Crafter az yakıyor ama gitmiyor.Crafter'daki körüklü koltuk baya iyi Sprinter'de körüklü koltuk yok mesela.Transit baya uzun ömürlü ama yakıyor da.Crafter gitse gene baya iyi olacak ama gitmiyor.Transit de iyi gidiyor ama yakıyor.Hep ikilem bu iş yav.
Transitin kalkışı baya bi iyi crafter göre ama uzun da yüksek hızlara crafter daha iyi çıkıyor

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hiçbirini kullanmadım ama seyahat ettiklerim (listede Transit-Sprinter-Crafter-Ducato-Master) arasında en iyisi Mercedes Sprinter'dı. Crafter ile aynı fabrikadan çıkıyor sanırım ama bariz bir kalite farkı var. Transit, Crafter, Ducato, Master arasında bir şey diyemem, bariz bir fark hatırlamıyorum. Adı geçmemiş ama yazayım, Iveco Daily'i kesinlikle almazdım, yolcuyken bile kötü bir his bırakıyor, gidecek ama duramayacakmış gibi.

MuhammedVuTuTu

Asfalt Kurutucu
24 Ara 2016
2
3
545
Dönüp yollara bir bakın en çok kullanılan araçlar hangileri Mercedes Sprinter ve Volkswagen Sprinter Alman Devleri Ticari araçtada yapmışlar yapacaklarını benim seyahat ettiklerimden en iyisi bu ikisi arasından Crafter oldu.Şoförlerle sohbetlerimde sürekli sorarı bu seçenekler arasında
  • Ford-Çok yakar arkadaki 4 teker buna sebep oluyor
  • Ducato-Az yakar,basmaz ve Çabuk dağılır
  • Master-Hafif ve Konforsuz
  • Volkswagen-Çok yakanlar arasında diğerlerine göre az yakar Konforludur İnterior çok başarılı farlar cabası yol tutuşu mükemmel Diz mesafesi gayet iyi
  • Mercedes-Crafterla başa baş neredeyse ama 0.km sını alırken Fiyat fazla 2.elde değişecek parça varsa eğer Parça pahalı
YANİ EN MANTIKLISI VOLKSWAGEN CRAFTER
Sevgiler Saygılar...
edit:İmla

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ya ben Sprinter' da körüklü koltuk var diye hatırlıyorum. Opsiyon sanırım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Crafter derim. Çünkü ikinci el değerini en iyi o koruyor, az yakıyor, koltukları başarılı ve kliması mükemmel çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım