Hiç diecast meraklısı yok mu ?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,796
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@dthhasan 'ın dürtmeleri ve işlemeleri ile ben de 1:43'e başladım. Belli temalarda dioramalar için uygun fiyatlılardan toplamaya çalışıyorum.

İtalyan ailesini genişletmeye çalışıyorum.

diecast1.jpg

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İkinci el hafif hasarlı 1:18 Solido Citroen Xsara WRC 275 TL, 249 liraya 1:43 İxo var sıfır olarak. Sizce fiyat nasıl, alınır mı ?

Eğer fazla model almayacaksan 1/18 Solido için fiyat gayet iyi, fakat 1/18'e bir başladın mı en ucuz sıfır modeller 400tl'den kapısını açıyor. Dolayısıyla ona göre 43 mü 18 mi alacağına karar verebilirsin. Şahsen kendi adıma 2-3 tane model yetmeyeceğini düşündüğüm için 43 aldım, ama aynısını 18'de yapmam çok zor olurdu.

Kısacası 18 için fiyat uygun geldi bana, sıfır 43 içinse ortalama bir fiyat 249tl.(Muhtemelen Rally modeli İXO'da hep onlardan var çünkü)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Edit: 43 de Xsara için bir de Ankara'da bir adam var, elinde toplu bir kotası var onda 80tl yanılmıyorsam onu da düşünebilirsin.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Eğer fazla model almayacaksan 1/18 Solido için fiyat gayet iyi, fakat 1/18'e bir başladın mı en ucuz sıfır modeller 400tl'den kapısını açıyor. Dolayısıyla ona göre 43 mü 18 mi alacağına karar verebilirsin. Şahsen kendi adıma 2-3 tane model yetmeyeceğini düşündüğüm için 43 aldım, ama aynısını 18'de yapmam çok zor olurdu.

Kısacası 18 için fiyat uygun geldi bana, sıfır 43 içinse ortalama bir fiyat 249tl.(Muhtemelen Rally modeli İXO'da hep onlardan var çünkü)
Koleksiyon düşüncem yok , arabama dair bir anı olsun istiyorum,arada da parçalarını söker takar , uğraşırım :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Koleksiyon düşüncem yok , arabama dair bir anı olsun istiyorum,arada da parçalarını söker takar , uğraşırım :)

Şayet tek bir tane olacaksa ki- öyle olmadı bende :D arkası geldi de- 1/18 daha mantıklı. Daha büyük parçalar eğer yeterli detayları varsa seyir zevkini artırabiliyor, ki Solido'da da kötü bir marka değil.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Pek merakım olduğu söylenemez.
-VW Beetle
-VW T1
-LUAZ 967 (@dthhasan 'a teşekkürler)
Bunlar var. Uygun fiyata bulursam ve parama kıyarsam Samurai almayı düşünebilirim.

Evde dolapları karıştırırken Shell'in verdiği 1/38 ölçeğindeki 6 adet Ferrari'ye (F50, Enzo, F1, 360 Spider, Superamerica, F430) denk geldim, bir çok şey gibi birilerine verdiğimi veya attığımı zannediyordum.

Üstteki mesajımda ölçekleri yazmamışım. LUAZ 1/43, VW Beetle 1/24, VW T1 1/32 ölçeğinde.
Bulunca yazayım dedim, diecast meraklısı değilim (niyetlendiklerim oldu ancak hem maddi yük hem de onları sergileyecek yerim yok). "Diecast alacağım" diye gidip satın aldığım bir araç yok.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
eski üretim solido olmalı, ön cam harici, sağ kapı camıda dışarı çıkmış gibi öyle gördüm. Biraz pazarlıkla alınabilir.
Param güvende ile satın alma talebi gönderdim, daha önce sarı siteden alışveriş yapmadım, yeni bir uygulama mı bilmiyorum ama 27 tl hizmet bedeli var , kargo bedava ve ürünü alıp onaylayıncaya kadar karşı tarafın hesabına para yatmıyor. Kargo 27 liradan fazla tutar diye düşünüyorum, bana mantıklı geldi.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Param güvende ile satın alma talebi gönderdim, daha önce sarı siteden alışveriş yapmadım, yeni bir uygulama mı bilmiyorum ama 27 tl hizmet bedeli var , kargo bedava ve ürünü alıp onaylayıncaya kadar karşı tarafın hesabına para yatmıyor. Kargo 27 liradan fazla tutar diye düşünüyorum, bana mantıklı geldi.
Ben de puntoyu aynı şekilde aldım pazarlık sonrası ilan fiyatını anlaştığımız fiyata güncelledi satıcı, kargo parasına denk geliyor zaten güzel sistem bence ama bende daha düşük bi ücretti sanırım ürün fiyatına göre hizmet bedeli çıkıyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım