hondapower

Profesör
Beğeni Puanı
883
Marka
Honda
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun. İlk konu açtığın zaman senden böyle bir hamle bekliyordum, yanıltmadın. Gerçekten özel bir araç sahibi olduğunu ilk aldığın andan satacağın güne kadar hissedeceğine eminim. Tekrardan hayırlı olsun facebook kullanıyorsan gruba da beklerim :)

Mt.Akina

Bunta Fujiwara
Panpa
Beğeni Puanı
11,633
Marka
Ford
Müsadeniz ile konuyu hortlatmak istiyorum, bir hayırlı olsununuzu alırım :) Berkay ile aldık arabayı Bmw den sonra gerçek manada yüzümüzü güldürmeyi başaran bir araba oldu. 4WS nin sorunsuz çalışması, Vtec sorunu olmaması içinde tırnak boyutunda bile çizik olmaması ile kupon bir araç aldık şunu da belirteyim bu ilk ve son Prelude olmayacak 2. de kesinlikle gelecek :) Detaylı fotoğraflar tabikide gelecek, bu arada araç hiç bir şekilde orjinalliği bozulmadan hatta düzeltmeler yapılarak toplanacak, en en en fazla bir filtre olur o kadar :) :)

Hayırlı uğurlu olsun, çoğu araç severin sahibi olmak isteyeceği kült 90 lar Japon sporlarından almışsınız, Prelude’ları hem 4WS hem de atmosferik VTEC K motorlarıyla seviyorum.Cahilliğimden bir soru soracağım, önlerde kilitli dif var mı, Prelude’larda.

CaliKaan

Profesör
Beğeni Puanı
664
Marka
BMW
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun. İlk konu açtığın zaman senden böyle bir hamle bekliyordum, yanıltmadın. Gerçekten özel bir araç sahibi olduğunu ilk aldığın andan satacağın güne kadar hissedeceğine eminim. Tekrardan hayırlı olsun facebook kullanıyorsan gruba da beklerim :)
Cok tesekkurler, valla acikcasi cok satmayi dusunmuyoruz suan icin 😂 benim sadece merak ettigim, arac yolda gercekten sanzumandan cok sicaklik veriyor iceriye. Yalitim mumkun olabiliyor mu acaba? Firin gibi oluyor gercekten icerisi

CaliKaan

Profesör
Beğeni Puanı
664
Marka
BMW
Hayırlı uğurlu olsun, çoğu araç severin sahibi olmak isteyeceği kült 90 lar Japon sporlarından almışsınız, Prelude’ları hem 4WS hem de atmosferik VTEC K motorlarıyla seviyorum.Cahilliğimden bir soru soracağım, önlerde kilitli dif var mı, Prelude’larda.
Benim yaptigim arastirmalara gore yok olarak biliyorum ben, ancak sunu gonul rahatligi ile soyleyebilirim ki boyle bir yol tutus olamaz. Boyle bir yol tutus gercekten zamaninin otesinde.

hondapower

Profesör
Beğeni Puanı
883
Marka
Honda
Cok tesekkurler, valla acikcasi cok satmayi dusunmuyoruz suan icin 😂 benim sadece merak ettigim, arac yolda gercekten sanzumandan cok sicaklik veriyor iceriye. Yalitim mumkun olabiliyor mu acaba? Firin gibi oluyor gercekten icerisi
zaten bu preludelerin araç sahibine yaşattığı böyle bir duygu var :) söylediğin soruna bir çözüm olabilecegini sanmıyorum çünkü o bölgeye ne gibi bir yalıtım yapılabilir diye düşündüm fakat hava gelecek yeri taban halısına denk bir kumaşla kapamaktan başka bir alternatif malesef gelmedi aklıma. soğuk havalarda sıkıntı olmaz fakat tam bu mevsimde sağ koltukta oturana biraz sıkıntı verebilir :D

CaliKaan

Profesör
Beğeni Puanı
664
Marka
BMW
Kendi çapımda birazcık uygulama yaptım araca ve renk kendisine geldi açıkçası. El ile yaptığım için tabiki bir makine uygulaması etkisi bekleyemeyiz ama yinede biraz uğraştım hoş araca kuaför yapılacak ama bizimkisi eve temizlikçi gelmeden önce evi temizlemeye benzedi 😂

Sırası ile uygulananlar:
1) Demir Tozu sökücü
2) Kil eldiveni ile yıkayıp, üstüne tekrar kil yaptım ki boya iyice temizlensin diye
3) Mothers Clay bar
4) Meguiars Scratch 2.0
5) Meguiars Gold Class Carnauba Plus
6) Chemical Guys Butter wet wax (denemeyen varsa şiddet ile tavsiye ediyorum)

Basri Amca

Profesör
Beta Programı
Beğeni Puanı
2,216
Marka
Ford
Kendi çapımda birazcık uygulama yaptım araca ve renk kendisine geldi açıkçası. El ile yaptığım için tabiki bir makine uygulaması etkisi bekleyemeyiz ama yinede biraz uğraştım hoş araca kuaför yapılacak ama bizimkisi eve temizlikçi gelmeden önce evi temizlemeye benzedi 😂

Sırası ile uygulananlar:
1) Demir Tozu sökücü
2) Kil eldiveni ile yıkayıp, üstüne tekrar kil yaptım ki boya iyice temizlensin diye
3) Mothers Clay bar
4) Meguiars Scratch 2.0
5) Meguiars Gold Class Carnauba Plus
6) Chemical Guys Butter wet wax (denemeyen varsa şiddet ile tavsiye ediyorum)

Benim yanlış anlamam önceki mesajları okuyunca sorun çözüldü.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
İnfazcı
Yönetici
Admin
Beğeni Puanı
56,588
Marka
Opel
tuborg filtresiz de hoş durmuş hani :D hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun :D