Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese Selamlar,

2006 model Honda City'miz için 4 mevsim lastik arayışındayız. Lastik hakkında bilgimiz olmadığı gibi, jantımız 14 inç. (15 yazmıştım yanlışmış)

Fiyat çok önemli değil. Yola iyi tutunsun, ıslak performansı kötü olmasın (şu anda en çok şikayetçi olduğumuz nokta), çok erken yıpranmasın.

Aracın zaten konforu iyi olmadığı için lastiğin yumuşak olması veya gürültüsünün az olması gibi kriterler hedefimiz değil.

Fikirleriniz çok önemli, dediklerinize oranla bir şey alacağız. Fikrimiz yok.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Direk CrossClimate+ öneririm.Islak performansı özellikle tatminkar,kış performansı test onaylı,yaz performansında da bit 4 mevsim lastikten beklenilen performansı sergiliyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Herkese Selamlar,

2006 model Honda City'miz için 4 mevsim lastik arayışındayız. Lastik hakkında bilgimiz olmadığı gibi, jantımız 15 inç.

Fiyat çok önemli değil. Yola iyi tutunsun, ıslak performansı kötü olmasın (şu anda en çok şikayetçi olduğumuz nokta), çok erken yıpranmasın.

Aracın zaten konforu iyi olmadığı için lastiğin yumuşak olması veya gürültüsünün az olması gibi kriterler hedefimiz değil.

Fikirleriniz çok önemli, dediklerinize oranla bir şey alacağız. Fikrimiz yok.

Bende bu arayıştaydım.

Nokian Weatherproof
Continental All Season Contact
Michelin CrossClimate+
Lassa Multiways
Bridgestone Weather Control A005
Goodyear 4Season Vector Gen 2
Falken As210

Karşınıza çıkacak lastikler bunlar. Nokian'ı yazın olan aşınma nedeniyle eledim. Falken hk. çeşitli olumlu olumsuz söylentiler var ama net olan diğerlerinden geride olduğu. Lassa'nın etiket verileri başarılı değil. Goodyear hk. iyi yorumlar var ancak ebat bulmak sorun. Continental'de Goodyear'a benzer durumda. Bridgestone daha yeni olduğu için olumlu veya olumsuz yorum yok, karşılaştırma testlerinde başarılı. Geriye Michelin kalıyor. CrossClimate genel olarak beğenilse de çok çabuk aşındığı için eleştiriliyordu. CrossClimate+'da bu durumun önüne geçmek için dayanıklılık kısmına ağırlık vermişler, bu lastik çıkalı çok olmadığı için ne kadar başarılı olunmuş o kısım hâlen net değil. Ancak kullanıcıları memnun gözüküyor.

İlk seçenek Michelin olmazsa Bridgestone, Continental, Goodyear'dan birine yöneleceğim.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Michellin cc kullandım(plus olanı değil).ilk gördüğü yazdan sıcak asfalttan sonra bir daha hiçbişeyi tutmadı.aracım bmw 3.16 i idi.ben çok bir iyileştirme olduğunu düşünmüyorum.continental ülkemize uygun lastikler üretiyor.onu deniyeceğim.kış lastiğim o yaz lastiğinde yine conti alıcam

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Falken AS210 alın. Fiyat/fayda orani en yuksek dort mevsim lastik.
Ustelik Turkiye uretim oldugu icin tarihi cok yeni geliyor.
Bana 39. hafta, arkadasima 48. hafta uretimli geldi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
CC+ , Conti Allseason contact, Goodyear vector 4 seasons gen 2

Bu üçü piyasada ki en iyi 4 mevsimlerden. Goodyear'ın ıslak tutuşu özellikle iyidir. Zaten genel olarak tüm Goodyear modellerinin ıslak performansı iyidir.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İki farklı model sıfır, birde araç üstünde gelen lastiklerle şu ana kadar toplam 3 farklı model 4 mevsim lastik deneyimledim.
- Lassa Multiways
- Falken AS210
- Michelin Crossclimate

CC hakkında yorum yapmam pek doğru olmayabilir. 3 yıllık lastiklerdi aracın üstündeki ve berbat ötesi haldelerdi. En ufak çukurda bombe yaptılar hemen değiştirdim zaten.

Falken AS210 fena olmayan bir lastik aktif olarak şuan @DouglasAdams kullanıyor artık. Kışı onunla görecekler (Gerçi İzmir'in kışı ne kadar etkileyici olur tartışılır.) o da deneyimlerini aktarır. En büyük numarası sessizliği, diğer geri kalan her şey yeterlilik düzeyinde. Ancak 1 seneden sonra ciddi anlamda kendini salıyor diyorlar, ben deneyimlemedim o kadar.

Lassa Multiways, en uzun süre bunu kullanma şansım oldu ve belirttiğim şartlarda 3 lastik arasından benim en beğendiğim lastiktir. Stok sıkıntısı sebebiyle XL tercih etmiştim ondan dolayı biraz fazla sesliydi. Normal versiyonlarında o kadar sesli olacağını düşünmüyorum. Sakarya'nın karlı-buzlu yollarında milletin kaldığı, patladığı yerlerde çok iyi iş çıkarmıştı (Benim eve ulaşmam için bir orman yolu takip etmem gerekiyor ve oraya yol temizleme araçları girmiyordu. Tereddüt etmeden bütün kış o yollarda kullandım.) ancak bununla da yüksek yaz sıcaklarında vakit geçirme şansım olmadı.

Şu an tekrar 4 mevsim bir lastik almayı düşünsem, benim tercihim tekrardan Lassa Multiways olurdu.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
siz honda city'i satıp baska bisi aramıyo muydunuz ?

neyse konumuza dönelim @bt senin lastikler neydi şu kartepeye tırmanan 4 mevsim :D

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda

neyse konumuza dönelim @bt senin lastikler neydi şu kartepeye tırmanan 4 mevsim :D
Ahahahaha biz araba arıyoruz da arabalar bizi arıyor mu onu sormak lazım.

Kar performansı aramıyoruz bu arada. Yağmurlu ıslak ve normal yol performansı hedefimiz kar yağınca çıkmıyoruz zaten park yerinde vuruyorlar araba nasılsa

• Haha
Tepkiler: alfhonso

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Goodyear Vector4Seasons Gen2
Islak yol tutuşu çok iyi, aquaplanning'e dayanımı çok çok iyi. Değiştirene kadar bir kere olsun su birikintilerinde kontrolden çıkarmadı.
Çok sessiz, çok konforlu. Araba konforsuz deyip geçme, bu konuda kaderini değiştiriyor. Benim arabam da bedford'dan hallice konfora sahip, çok şey değiştirdi :D
Kış yetenekleri konusunda iddialıyım; top level birkaç model dışındaki tüm kış lastiklerine kafa tutar. Arabamın tabanı kara oturana kadar tüm yol koşullarında ilerletti beni.
Tek sıkıntısı var: Kuruda fren mesafesi. Yaz lastikleri kadar iyi değil. Kuru zeminde ancak vasat lastikler kadar fren mesafesi sunuyor.
Bir küçük sıkıntı da şu: Benim gibi 70 yanak alırsan bir süre sonra balans bozuyor. =)
40k km sonra dişleri sağlam olsa bile tutuş yetenekleri aniden kayboluyor, ömrü böyle bitiyor.
Sonuç: Paranız yetiyorsa her türlü tavsiye ederim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Goodyear Vector4Seasons Gen2
Islak yol tutuşu çok iyi, aquaplanning'e dayanımı çok çok iyi. Değiştirene kadar bir kere olsun su birikintilerinde kontrolden çıkarmadı.
Çok sessiz, çok konforlu. Araba konforsuz deyip geçme, bu konuda kaderini değiştiriyor. Benim arabam da bedford'dan hallice konfora sahip, çok şey değiştirdi :D
Kış yetenekleri konusunda iddialıyım; top level birkaç model dışındaki tüm kış lastiklerine kafa tutar. Arabamın tabanı kara oturana kadar tüm yol koşullarında ilerletti beni.
Tek sıkıntısı var: Kuruda fren mesafesi. Yaz lastikleri kadar iyi değil. Kuru zeminde ancak vasat lastikler kadar fren mesafesi sunuyor.
Bir küçük sıkıntı da şu: Benim gibi 70 yanak alırsan bir süre sonra balans bozuyor. =)
40k km sonra dişleri sağlam olsa bile tutuş yetenekleri aniden kayboluyor, ömrü böyle bitiyor.
Sonuç: Paranız yetiyorsa her türlü tavsiye ederim.

40k km kısmı yazım hatası sanırım asdfasdf

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Falkeni bir çok beklentisi olan bir abime aldırdım focus1 aracında kullanıyor

Beklentileri ;

-Adana sıcağına dayansın
-Toroslara kış zamanı çıkarsın
-Fren ve yol tutuşta iyi olsun
-Yakıtı bir miktar düşürsün
-Fiyat/Performans olsun

Ekim ayının başında taktırdık Adana bayide , lastikler yanılmıyorsam taptaze , üretimden yeni gelmişti. İlk deneyim frenleri ciddi iyileştiği ve konforun arttığı oldu , kasisler daha yumuşak , frenler daha dolu geliyordu.

Sıcak asfaltta lastikte herhangi bir sapıtma görmedik şuana kadar kullanımda , ıslak zeminde ise bizi bizden aldı desem yeridir hatta tuhaftır ki etiketi C-C sınıfıydı ve biz bu kadar beğendik , genelde sakin süşür sergilediği için aslında bu lastiğe yönelttim kendisi ve pişmanlık bir saniye olsun duymadı hala memnun lastiklerden , eşide kullanıyor arabayı ve gönül rahatlığı ile yola çıkıyorlar ben tavsiye ederim :) Adananın son sıcaklarıyla baş etti ve şu an yağmuru 4-18 derece arası değişen havasıyla başa çıkıyor , yakında torosların eksi dereceleriyle başa çıkacak mı bekliyoruz :)

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
F5DD7150-A185-4596-AF9B-44CB8D5F14C3.jpeg0C4F0F6D-4EA6-430F-9F2D-6EE0E0C7416B.jpeg

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Pirelli cinturato all season lar çok güzel lastikler varsa 15” olandan sayılan lastikler arasında iyi bir seçenek olarak göz kırpar. @Munferit falken as210 lar premium lastik markaları kullandığımız için hep, dediği gibi sessiz hissettirmedi.Stilonun yalıtımı iyi ordan kazanıyoruz:) Yağmurda yağmuru drene edemiyor 3.vites de bile sarabiliyor.Hava soğudukça ise gittikçe daha iyi bir lastik oluyor muhtemelen kışlığa yakın bir 4mevsim falkenler

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Efendim babamız maalesef jant büyüklüğünü yanlış söylemiş.

14 inç.

Kapı içinde 175 65 14 yazıyor. Biz 185 65 14 takmışız. Muayene'de problem yaratıyor lakin biz bir şekilde hallediyoruz. 185'de mi kalmalıyız 175'e mi dönmeliyiz.

Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum açıkçası birkaç kişi benzer önerilerde bulundu ikisinde kaldık gibi;

--> Michelin CrossClimate+ (Yıpranmasından bahsedildi, bu + versiyonu sanırım daha iyi deniyor lakin bilemedik)
--> Goodyear Vector 4 seasons gen 2

Falken hakkında birkaç olumlu bir olumsuz yorum var şu anda konuda. Seçebiliriz lakin başka kullananlar da deneyimlerini aktarırsa müteşekkir oluruz.

Continental hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir kaç kişi yorumlarını yazmış lakin detaylı bilgi almak isterim.

Kış performansı çok aramıyoruz yağmurlu ıslak ve kuruda güzel performans göstersin ve uzun ömürlü olsun bize yeter.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Efendim babamız maalesef jant büyüklüğünü yanlış söylemiş.

14 inç.

Kapı içinde 175 65 14 yazıyor. Biz 185 65 14 takmışız. Muayene'de problem yaratıyor lakin biz bir şekilde hallediyoruz. 185'de mi kalmalıyız 175'e mi dönmeliyiz.

Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum açıkçası birkaç kişi benzer önerilerde bulundu ikisinde kaldık gibi;

--> Michelin CrossClimate+ (Yıpranmasından bahsedildi, bu + versiyonu sanırım daha iyi deniyor lakin bilemedik)
--> Goodyear Vector 4 seasons gen 2

Falken hakkında birkaç olumlu bir olumsuz yorum var şu anda konuda. Seçebiliriz lakin başka kullananlar da deneyimlerini aktarırsa müteşekkir oluruz.

Continental hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir kaç kişi yorumlarını yazmış lakin detaylı bilgi almak isterim.

Kış performansı çok aramıyoruz yağmurlu ıslak ve kuruda güzel performans göstersin ve uzun ömürlü olsun bize yeter.

Continental'de ebat sorunu var, bugün onlara da sordum ama lastik bulamadım.
Goodyear hk. CC+'ya göre daha kış lastiği vari diyorlar. Onda ebat bulamadım değil direkt o ebatta üretimleri yok, sizin ebat ne durumda bilmiyorum bakmanız lazım.

CC+ ile ilgili, açtığım konuya @atoprak yorum yapmıştı. CC+ ile 60 bin km yaptım gayet iyi durumda diye. Araştırdığım kadarıyla da CC ile CC+ arasında dayanım farkı bariz olarak var. Bu nedenle onu tercih ettim.

Ufak bir araştırma yaptım:
CC+'da 14 inç bulunmuyor. 14 inçte CrossClimate var. CC+ için jant değiştirmeniz lazım. %3'lük sapma içinde 185/55/R15, 175/60/R15, 165/65/R15 ebatlarında CC+ üretimi gözüküyor.
Goodyear ve Bridgestone'da da o ebat yok.
Continental AllSeasonContact 175/65/R14 gözüküyor. Bayileri arayıp bulabilir veya internetten alabilirsiniz.
Nokian, Falken ve Lassa'da da ebat var gözüküyor.

Ben orijinalde kalmaktan yanayım ancak değiştirseniz bile orijinal ebattan %3'den fazla değişim yoksa yasal olarak sorun yok.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım