KAPALI Honda Civic & Hyundai i30

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Forumdaki arkadaşlarin yorumlari neticesinde arastirma ve kullanici yorumlari sonucunda suv almaktan vazgecip daha kucuk C sinifi araclara yonelmeyi tercih ettim. Yeni okuyacaklara tekrar bilgilendireyim araci engelli uzerinden otv indirimi ile alinacaktir. 5 yil satis yasagi var. butcem en fazla,zorlanarak 80 bin tl. yakit çok onemli odeme yaparken yakiti dusunmeme adina.
Honca civic 1.5 turbo(122bin)ve i30(125civarinda)dizel otomatik orta dolulukda bi modeli aklimda belirdi. Honda da arka kapi-camurluk ustunde gamzelenmeler oluyor. göçük tarzi da degil pek. bunuda goz önunde bulundurarak yorumlarsaniz sevinirim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ben olsam Corolla alırım. Hem yakmıyor hem de 5 yıl içinde ötvsiz aldığınız için değer kaybınız neredeyse sıfır olur. Cvt + dizel şehir içi sakin 4.5 yakıyor diyordu arkadaşım.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben olsam Corolla alırım. Hem yakmıyor hem de 5 yıl içinde ötvsiz aldığınız için değer kaybınız neredeyse sıfır olur. Cvt + dizel şehir içi sakin 4.5 yakıyor diyordu arkadaşım.
Dizelde cvt yok otomatikleştirilmiş manuel var.Cvt almak için 1,6 benzinli seçeneğine dönmek lazım.Evet d-4d az yakıyor fakat çağının 10 yıl gerisinde.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Dizelde cvt yok otomatikleştirilmiş manuel var.Cvt almak için 1,6 benzinli seçeneğine dönmek lazım.Evet d-4d az yakıyor fakat çağının 10 yıl gerisinde.
Şanzıman işini bilmiyordum. Yıllardır aynı motorun itelendiğinin farkındayım fakat çağın gerisinde olmasının sebebi nedir ? Veya benzeri hacime sahip motorları D-4D' den çağdaş kılan nedir ?
Max torkunu biraz geç veriyor sanırım, 1800-3000 dev/dk denmiş.

Q7X5

Taklacı Güvercin
19 Ağu 2017
37
47
295
Marka
Kia
Civic ve i30 arasından kırmızı bir hatchback civici seçerim sürüşü de keyifli bir otomobil ama göçük olayları malum.
Ben size Volvo v40 1.5 t3 veya astra k turbo benzinli otomatik tavsiye ederim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şanzıman işini bilmiyordum. Yıllardır aynı motorun itelendiğinin farkındayım fakat çağın gerisinde olmasının sebebi nedir ? Veya benzeri hacime sahip motorları D-4D' den çağdaş kılan nedir ?
Max torkunu biraz geç veriyor sanırım, 1800-3000 dev/dk denmiş.
190 nm tork veriyor.Kısa devirde turbosu devrede.12 yıldır üzerinde vida değişmediler öyle bir motor.Keza geliştirmeye nedenleri yok.Hibrit ve çok iyi benzinli motorları var

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Civic'in malum kaporta fiyaskosundan sonra ben de tereddütsüz i30 öneririm. Bindim kullandım. Eli yüzü düzgün, sağlam hissettiren bir araba. Süspansiyonlar gayet güçlü, altyapısını başarısız bulduğum araçlardan değil. Çift kavrama hiç sevmem ama DCT şanzımanı tork konvertörlü gibi tok ve dayanıklı hissettiriyordu. Donanımları da hiç fena değil. Tavsiye ederim.
@stan arkadaşımızın dediği gibi ben de 500x'e bakmanızı öneririm.
Bir de bir arkadaşım engelli indirimiyle Mazda3 Power dizel aldı. Başka bir arkadaşım da aynı şekilde almayı düşünüyor. Ona da göz atabilirsiniz.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
190 nm tork veriyor.Kısa devirde turbosu devrede.12 yıldır üzerinde vida değişmediler öyle bir motor.Keza geliştirmeye nedenleri yok.Hibrit ve çok iyi benzinli motorları var
Son cümle çok doğru. Zaten Corolla satışı ağırlıklı olan ülkelerde de sanmıyorum ki bizden başka dizel kullanan var. Ruslar, araplar, ve amerika hep benzin, Avrupa' da zaten yaygın değil gördüğüm kadarıyla Corolla; geriye bir biz kalıyoruz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Corolla dizel almayın, boşverin, geçin...
O şanzıman ve o motor ile hem konforsuz hem ağır.. sadece tüketimi nasıl oluyorsa oluyor, bir şekilde artmıyor..

Ben aslında araç tavsiyesindn çom özellikle i30 için daha iyi fiyatlar alınabildiğini paylaşmak için yazıyorum cevap..
Kayın biraderim en az orta doluluktaki i30 dizel otomatik için 110 un altında fşyat aldı..ama sizin bir indiriminiz bar diye böyle bir güzellik yapmayabilirler..

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bizim ailede Elite Plus station İ30 otomatik var. 8.5 litre yakıyor? Dizel almaya değer mi bu tüketim değeri? Hele bizim arabanın kullanımı tam bir baba kullanımı daha bir kere dip gaz yaptığını görmedim adamın. Sürekli d de ve sakin kullanır

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bizim ailede Elite Plus station İ30 otomatik var. 8.5 litre yakıyor? Dizel almaya değer mi bu tüketim değeri? Hele bizim arabanın kullanımı tam bir baba kullanımı daha bir kere dip gaz yaptığını görmedim adamın. Sürekli d de ve sakin kullanır

Öyle bir kullanım ile sanırım 6-6.5 lt yi geçmez dizelin tüketimi... yani ortalama olarak 10k km de 1500-1800TL gibi yakıt avantajınız olur...

Dizel otomatik alım maliyet farkının yıllık faiz getirisi (veya kredili alımda faiz maliyeti) 10k km yapacak biri için bu değerin altındaysa, dizel alınır... eğer üzerindeyse alınmaz...

Faiz maliyet veya getirisiyle, yakıt hesabını yapın ... başka birşeyi karıştırmayın, gerek yok .. dizel /benzin hesabı 300k km boyunca aynı araç kullanılmayacak ise ortalama olarak budur.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Ankete dikkat ettim de,honda o kadar olay yaşadı;göcme mı dersin,bagaj kapağı oynaması,kaput dalgalanması mı dersin vb vb halen %25 i Honda rs demiş.pes dogrusu

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ankete dikkat ettim de,honda o kadar olay yaşadı;göcme mı dersin,bagaj kapağı oynaması,kaput dalgalanması mı dersin vb vb halen %25 i Honda rs demiş.pes dogrusu

Valla bende bir dönem Honda sahibi oldum.. aracı gerçekten objektif bir şekilde değerlendirdiğimde hep, "motor ve şanzıman etrafına kurulmuş, geri kalanın çok ta önemsenmediği bir araç" izlenimi bırakıyordu bende ..

Çoğu Honda sahibi veya sever de buna bu şekilde bakıp, pekte umursamıyor olabilirler...
Hoş şu anda Türkiyede satılan modeller için bence motor-şanzıman ikilileri zamanın gerisinde kaldı, artık pek elle tutulacak yanları yok.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Öyle bir kullanım ile sanırım 6-6.5 lt yi geçmez dizelin tüketimi... yani ortalama olarak 10k km de 1500-1800TL gibi yakıt avantajınız olur...

Dizel otomatik alım maliyet farkının yıllık faiz getirisi (veya kredili alımda faiz maliyeti) 10k km yapacak biri için bu değerin altındaysa, dizel alınır... eğer üzerindeyse alınmaz...

Faiz maliyet veya getirisiyle, yakıt hesabını yapın ... başka birşeyi karıştırmayın, gerek yok .. dizel /benzin hesabı 300k km boyunca aynı araç kullanılmayacak ise ortalama olarak budur.
O tip kullanıyor ve 8.5 tüketim var hocam. Enişteden başka kimse kullanmıyor arabayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım