KAPALI Honda civic rs

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
honda civic 1.5 VTEC hakkında neler düşünüyorsunuz ? Alınabilecek bir araç mıdır ?
kaç lt yakar ( Ankara trafiği ) , kronik sorunları var mı ? , vites sorunsuz mu , parça fiyatları , aşırı fazla mı yakar özellikleri kullananları bekliyorum ve ses sistemi nasıl , doluluğu nasıl gibi sorularım var , HB , sedan hangisini tercih edersiniz

Son düzenleme:

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Bak şu an İstanbul'da bir tane HB satılık, NMK otomotivden, git onu al, bizim araba o, takas ile verdik adama :D tek diyeceğim bu, yarın geniş geniş anlatabilirim sana arabayı
beklemedeyim anlatırsan :) üstteki yazdıklarımı açıklarsan ve basınca koltuğa yapıştırıyor mu onları cevaplarsan iyi olur , aileye de gider herhalde bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
beklemedeyim anlatırsan :) üstteki yazdıklarımı açıklarsan ve basınca koltuğa yapıştırıyor mu onları cevaplarsan iyi olur , aileye de gider herhalde bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Öncelike başlıkta belirttiğin soruları cevaplayayım:
- öncelikle turbo benzinli arabalar da yakıt çok değişken, 4 litre de yakarsın 14 litre de, bende kaldığı süre içerisinde bol gazlamalı 10 litre ile gezdim, gerçekçi uzun dönemi 7.5-8 lt
-kronik hiç bir sorunu yok, 34 bin km tecrübesi
-şanzımanda sıkıntı yaşamadık, 6 yıl garantili zaten
-ses sistemi segment standartlarında, ortalama yani, multimedyası iyi
-hb tercih ederdim, zaten 1.5T sedan-hb lerde fazlasıyla dolu, sedanda ekstra deri-koltuk-sunroof-anahtarız giriş çalıştırma var ama hb lerde göçük sorunu yok, ingiltere üretimi, üretim kalitesi dandik sedanların, tr üretimi çünkü, alırsanız ikinci el alın düşük km, bizim istanbuldaki arabayı öneririm, 103-104 e falan alırsın

Son düzenleme:

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
- öncelikle turbo benzinli arabalar da yakıt çok değişken, 4 litre de yakarsın 14 litre de, bende kaldığı süre içerisinde bol gazlamalı 10 litre ile gezdim, gerçekçi uzun dönemi 7.5-8 lt
-hb tercih ederdim, zaten 1.5T sedan-hb lerde fazlasıyla dolu, sedanda ekstra deri-koltuk-sunroof-anahtarız giriş çalıştırma var ama hb lerde göçük sorunu yok, ingiltere üretimi, üretim kalitesi dandik sedanların, tr üretimi çünkü, alırsanız ikinci el alın düşük km, bizim istanbuldaki arabayı öneririm, 103-104 e falan alırsın
sport plus+ düşünüyorum nedeni ise sunroof yada cam tavan olması 2. el düşünüyorum o dediğiniz anahtarsız giriş deri , sunroof , hbler de var diye biliyorum sahibinden de genelde öyle anahtarsız vs. çökme problemi düzeldimi yada hangi yıllı olmak mantıklı ve koltuğa yapıştırma durumu var mı araçta ? ( gazlayınca bu hissi veriyormu ) bende kırmızı hb taraftarıyım hoşuma gitti bu şekilde sunroof lu full hb kırmızı fiyat aralığı ne olur sizce ?

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
sport plus+ düşünüyorum nedeni ise sunroof yada cam tavan olması 2. el düşünüyorum o dediğiniz anahtarsız giriş deri , sunroof , hbler de var diye biliyorum sahibinden de genelde öyle anahtarsız vs. çökme problemi düzeldimi yada hangi yıllı olmak mantıklı ve koltuğa yapıştırma durumu var mı araçta ? ( gazlayınca bu hissi veriyormu ) bende kırmızı hb taraftarıyım hoşuma gitti bu şekilde sunroof lu full hb kırmızı fiyat aralığı ne olur sizce ?

Hmm, sport+ düşünüyorsanız ok, onlar var o donanımda, yani ben ne diyebilirim şimdi, honda ya gidip test sürüşü yapmanız taraftarıyım, bence yürüyüşü iyiydi, şanzıman da normal cvt lerden iyi, tabi yine beklentilerinize göre değişir. Fiyatına göre çok mantıklı bir araç, hb lerin ikinci eli biraz daha zayıf geldi bana, bilmiyorum belki de piyasa durgun olduğu için öyle gelmiş olabilir, o yüzden 2. El almak para kaybını en aza indirgemek açısından daha mantıklı

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Hmm, sport+ düşünüyorsanız ok, onlar var o donanımda, yani ben ne diyebilirim şimdi, honda ya gidip test sürüşü yapmanız taraftarıyım, bence yürüyüşü iyiydi, şanzıman da normal cvt lerden iyi, tabi yine beklentilerinize göre değişir. Fiyatına göre çok mantıklı bir araç, hb lerin ikinci eli biraz daha zayıf geldi bana, bilmiyorum belki de piyasa durgun olduğu için öyle gelmiş olabilir, o yüzden 2. El almak para kaybını en aza indirgemek açısından daha mantıklı
Honda civic rs ile honda civic 1.5 vtec farklıymış sanırsam ama beygirler felan aynı ben karıştırmışım onları :) ne farkları acaba beygir felan aynı bende onları rs'in hb si sanıyordum sport+ felan onda var yani

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Honda civic rs ile honda civic 1.5 vtec farklıymış sanırsam ama beygirler felan aynı ben karıştırmışım onları :) ne farkları acaba beygir felan aynı bende onları rs'in hb si sanıyordum sport+ felan onda var yani

Yok aynı ikisi de, sahibinden den baktıysan onlar saçmalamış, ikisi de 1.5 182 hp, biri seda biri hb, o kadar

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
yani tek fark logo gibi olmuş saçma :) oylamada alınmaz diyenleri de yorumlara bekliyorum neden alınmaz ? başka bu araba hakkında bilgisi olan yok mu ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
oylamada alınmaz diyenleri de yorumlara bekliyorum neden alınmaz ? başka bu araba hakkında bilgisi olan yok mu ?
Alınmaz denmesinin genel sebebi otomobilin kötü olmasından değil de sedanlarda görülen göçük problemine ek olarak araçta oluşan sorunlarda Honda Türkiye'nin sürekli kullanıcı hatası diyerek faturayı müşteriye kesmeye çalışması ve Civic kullanıcı kitlesidir. Bu hususta bazı başlıklar vardı forumda. Saçma sapan arızalarda bile olayı direkt müşteriye yıkma durumları vardı.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Alınmaz denmesinin genel sebebi otomobilin kötü olmasından değil de sedanlarda görülen göçük problemine ek olarak araçta oluşan sorunlarda Honda Türkiye'nin sürekli kullanıcı hatası diyerek faturayı müşteriye kesmeye çalışması ve Civic kullanıcı kitlesidir. Bu hususta bazı başlıklar vardı forumda. Saçma sapan arızalarda bile olayı direkt müşteriye yıkma durumları vardı.
Ben göçükleri canlı gözle hep sedanda gördüm. Yalnız internette sanırım Noyan'ın videosu vardı bu konuyla ilgili. Civic buluşması gibi bir toplantıda gece vakti markayı açık etmemeye çabalayarak çekmiş. İngiltere üretimi ve göçük yok denilen hb kasada da arka sütunda dalgalanma vardı, ek olarak kaporta açıklıklarında tutarsızlıklar vardı. Bu son kasada kaporta işçiliğinin kalitesini çok kötü yaptı Honda. Arabanın altyapısını ve atmosferik motorunu, hatta otm şanzımanını bile çok beğenmiştim kullanıdığımda ama bu kusurların varlığı ve Türkiye distribütörünün bunları kabul etmemesi çok kötü oldu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben göçükleri canlı gözle hep sedanda gördüm. Yalnız internette sanırım Noyan'ın videosu vardı bu konuyla ilgili. Civic buluşması gibi bir toplantıda gece vakti markayı açık etmemeye çabalayarak çekmiş. İngiltere üretimi ve göçük yok denilen hb kasada da arka sütunda dalgalanma vardı, ek olarak kaporta açıklıklarında tutarsızlıklar vardı. Bu son kasada kaporta işçiliğinin kalitesini çok kötü yaptı Honda. Arabanın altyapısını ve atmosferik motorunu, hatta otm şanzımanını bile çok beğenmiştim kullanıdığımda ama bu kusurların varlığı ve Türkiye distribütörünün bunları kabul etmemesi çok kötü oldu.
Evet, hatta bayide ki type r da bile kapı menteşeleri olsun, bagaj kapağı kenarları olsun bir çok işçilik ve boya hatası vardı. Görsellerini de paylaşmışlardı. Hatta inat edilip bulunabilirse bu görseller forumda da olmalı. Tabii her araçta işçilik kusuru olabilir bunlar normal ama Honda Türkiye'nin tavırları ve tutumu insanları çok soğutuyor. Defalarca dedik yani güzelim araba ancak bu kadar hiç edilirdi diye.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
göçük sorununu çözdüler diye bi haber çıkmıştı sanırsam sen ne diyosun usta bu yorumlara

Yalan, çözülmedi, ben o göçük var vs. li videoları izledim, afedersiniz ama hblere bok ama çabasından başka bir şey değil, izliyorum videoyu göçük möçük yok. Showroomlarda birden çok sedan ve hb modellerini inceledim, sedanların çoğunda göçük varken bir tane bile hb de göçük göremedim.

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Rs kullanıcısı olarak sorularınıza cevap vereyim elimden geldigi kadarıyla,öncelikle aracımdan memnunum,çorlu şehir içi 11 litre gösteriyor benim,şehir dışı ise 7.9 gösteriyordu, 1500 km oldu otomatik viteste bir sıkıntı olmadı, parçalar pahalı kaza yaptım hatta buraya fiyat listesini atmıştım direksiyon kutusu 18 liraydı düşünün,arkaya yapıştırma oluyor, uçagın ilk kalkış anı gibide bir his veriyor hatta,çok dikkat çekici bir araç kırmızı bide benimki herkes bir bakıyor zaten ondan nazara geldik galiba şimdi olsa beyaz alırdım, göçük yok bende şuana kadar başka sorunuz olursa cevaplarım

cba06

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2018
59
4
520
Rs kullanıcısı olarak sorularınıza cevap vereyim elimden geldigi kadarıyla,öncelikle aracımdan memnunum,çorlu şehir içi 11 litre gösteriyor benim,şehir dışı ise 7.9 gösteriyordu, 1500 km oldu otomatik viteste bir sıkıntı olmadı, parçalar pahalı kaza yaptım hatta buraya fiyat listesini atmıştım direksiyon kutusu 18 liraydı düşünün,arkaya yapıştırma oluyor, uçagın ilk kalkış anı gibide bir his veriyor hatta,çok dikkat çekici bir araç kırmızı bide benimki herkes bir bakıyor zaten ondan nazara geldik galiba şimdi olsa beyaz alırdım, göçük yok bende şuana kadar başka sorunuz olursa cevaplarım
kırmızı hoş gibi duruyor ama neden beyaz istiyorsunuz onu merak ettim ? sizinki sedan mı ? çökme problemi var mı peki yukarıdaki yorumlarda ki gibi ? Alırsak hb olacak , aracı tavsiye edermisiniz parçaları bmw kadar pahalı değildir sanırsam 320ied den ucuzdur diye tercih ettim bu modeli , kasko fiyatları nasıl ?, kalkışlarda yapıştırması hoşuma gidiyor araçlarda , hblerin sport+ ları biraz pahalı değermi ücretine ve başka eklemek istediğiniz bir şey varsa araçla ilgili onları konuşabilirsiniz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım