KAPALI Honda Civic'den Golf 8'e Geçiş Yapmalı miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar merhaba 2012 fb7 Eco Elegance Honda Civic sahibiyim. Dün Golf 8 satışa sunuldu, lansman kampanyasi 196 bin TL gibi uygun bir fiyata 300 adetle sınırlı olmakla beraber bir kampanya var.
1.0 İmpression en boş kasa golf alınır mı? Otomatikten manuele geçmek en full Honda'dan en boş Golf'e geçmek ne derece mantıklı sizce?
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Arabayı gençleştirmek kesinlikle mantıklı. Hele de yukarıda dediğim gibi bu araba ÖTV dilimini çok yakın bir gelecekte değiştirip pahalanacak. Bu nedenle de araç bulmak zor zaten. Hepsi bitmiş de diyorlar. 197binlik versiyonu parası olan herkes yatırımlık almak ister. Benim demek istediğim ise sıfır Golf alıp bu donanımla mutlu olmaz insan. Yani ben de Golf’ü kendi içinde değerlendirdim. Gidip 223bin vermişim manuel vites arabaya bir zahmet arkasında 300liralık park sensörü olsun. Konuşmamamız gereken bir donanım olmamalı bu artık yeni herhangi bir araçta. Dediğiniz gibi zaten karşılaştırmaya girince çok daha mantıklı araçlar çıkıyor. Corolla demişsiniz HB versiyonunda ki aynı fiyatta Golf ile en baz donanımda bile geri görüş kamerası, elektrikli katlanır aynalar vs standart. Diyeceksiniz ki Golf daha iyi araba. Ama bu kadar çok donanım farkına değecek kadar benim gözümde değil. Sizce ya da başkasınca öyledir, alıp kazasız belasız kullansın. Ancak dediğim gibi çok borca girilmeyecekse mükemmel bir basamak görevi görür. Alırsın şu an bu fiyata ÖTV oranı değiştiği an fiyat çıkacağı için satıp dolusuna geçersin.

Burada yalnız Doğuş’u ticari zeka olarak kutlamak lazım. Bomboş da olsa arabayı getirip 197binden veriyorum diye reklamını yaptı. Kapış kapış gittiğinden alamıyoruz diye duymaya başladık bile. Talebin çok olduğu algısı yerleşti bile yani. Bu araçlar artınca ikinci eli çok güçlü algısı da güçlenerek devam edecek. 200’e aldım bir sene olmadan 300’e sattım gibi şeyler duyacağız. Bunun yanında en pahalı versiyon da BMW fiyatı. Buradan da ben premium’a göz kırpıyorum, sınıftaki diğer araçlardan farklıyım imajının altı çiziliyor. Güzel çalışmışlar yani ;)
Ben sedan corollayı kastetmiştim :) hb dreamden başlıyor ondan daha dolu oluyor haliyle. Ben golf düşünen biri için konuştum lakin dediğiniz gibi o fiyata banada corolla hb daha mantıklı geliyor. Malzeme kalitesini bilmiyorum ama Corolla hb bir hayli kaliteli, özellikle hb için konuşuyorum bariz malzeme farkı var kapı döşemelerinde vs. golfe bakmak gerek ama yine de corollanın fiyat bandında üstün olduğu çok nokta olduğunu söyleyebilirim, daha dolu, otomatik vitese sahip ve çok daha güzel duruyor bana göre.

Doğuş her zamanki doğuş, ali cengiz oyunlarını seviyor ve başarılı da oluyor. Ötv dilimi aşıldığında verilcek para gerçekten haram, o paralara alacak olanlara Allah akıl fikir versin.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford

Bu arkadaş aynı kombinle incelemiş.
Bence boş araca göre gayet dolu görünüyor, park sensörünü impressionda ops. olarak getiriyorlarmış hatta std. bile olabilir diyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

Bu arkadaş aynı kombinle incelemiş.
Bence boş araca göre gayet dolu görünüyor, park sensörünü impressionda ops. olarak getiriyorlarmış hatta std. bile olabilir diyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

İndirim değilde standart fiyatı 197.000 TL olsaydı bence çok iyi bir seçim oldu. Arkadaşın videosunu izledim. Şu yutubırların kanalıma abone olun klişesinden vazgeçmesi lazım artık. Bıhtıhh :)

Paket boş olmasına rağmen benim hoşuna gitti. Dijital ekran çok hoş. Multimedya, yağmur ve far sensörleri yine güzel detaylar. Kolçak, autohold, elektrikli park freni. 110HP/200Nm motor değeride hiç fena değil.

BekirY

Bekir
Taklacı Güvercin
5 Ocak 2021
8
18
295
66
polonya
Marka
Fiat
"Otomatikten manuele geçmek en full Honda'dan en boş Golf'e geçmek " tamamen tercih meselesi ama segment yukseltmiyorsunuz, ben sahsen tercih bos Golfu etmezdim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Otomatikten, manuel e geçiş konusu başlı başına bir olay... eğer Manuel e dönüş gerçekten bir problem olmayacaksa, bence düşünülmenden alınır...
Hatta foruma yazıp vakit bile kaybedilmez :) Segment yükseltmiyor gibi görünsede, 2012 Civic den sonra Golf 8 i sürünce segment yükseltmişsiniz gibi gelebilir.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Yeni Leon 231'den 289BİN Türk Lirasına VW GOLF en baz paket 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression ise 223.500 olmuş araba almayı düşünen varsa beklemesin derim :(

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam alırken direk satış kısmını düşünüyorsanız alın tabiki. Bizim ülkemizde insanların ilk kriterleri ilk merak ettikleri soru satarken kaça gider kar edebilir miyim oluyor. Donanımın güvenliğin kalitenin konforun öncesinde satarkenki durum önemli hep :) O yüzden golf 4 ün bile 80-90 ları gördüğü piyasada yeni golf e geçmek akıllıca olacaktır.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
İndirim değilde standart fiyatı 197.000 TL olsaydı bence çok iyi bir seçim oldu. Arkadaşın videosunu izledim. Şu yutubırların kanalıma abone olun klişesinden vazgeçmesi lazım artık. Bıhtıhh :)

Paket boş olmasına rağmen benim hoşuna gitti. Dijital ekran çok hoş. Multimedya, yağmur ve far sensörleri yine güzel detaylar. Kolçak, autohold, elektrikli park freni. 110HP/200Nm motor değeride hiç fena değil.

Yağmur ve far sensörü katalogda yok diyor. Bayideki bu araca opsiyon olarak eklenmiş olabilir. Ön sinyali halojen yapmak ise VW ölücülüğü tam :D Tüm far grubu ledken gidip orayı halojen yapmışlar. O ekranı koyuyorsan da bence şu CarPlay'i bir koy artık 2021 yılında. Son olarak diğer donanımlarda olan motor kapağı sanırım bir tek Impression'da yok. Diğerlerinden logoyu kaldırmışlardı bunda direkt kapağı kaldırmışlar. Alibaba'da görürüz yakında :D Led farlar ve hayalet ekran dışında bir donanım göremiyorum ben arabada. Yine de bu fiyatlarla üst paketlere göre mantıklı bir seçenek. Hele bir de Leon'un da 290bin'e çıktığı bu günlerde. Çok yakında bence bu araç da çıkacak 300bin bandına. Nereden baksan iyi yatırım yani ;) Yatırım dışında iyi ve keyif veren bir tercih mi orası tartışılır. (bence değil :))

Son düzenleme:

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Yeni Leon 231'den 289BİN Türk Lirasına VW GOLF en baz paket 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression ise 223.500 olmuş araba almayı düşünen varsa beklemesin derim :(

135.000TL aracın fiyatı, 151.000 TL vergi (Leon). Şaka gibi yahu ! İnsanın aklı almıyor, ne piskolojisi ne matemetiği yetmiyor.

Yağmur ve far sensörü katalogda yok diyor. Bayideki bu araca opsiyon olarak eklenmiş olabilir. Ön sinyali halojen yapmak ise VW ölücülüğü tam :D Tüm far grubu ledken gidip orayı halojen yapmışlar. O ekranı koyuyorsan da bence şu CarPlay'i bir koy artık 2021 yılında. Son olarak diğer donanımlarda olan motor kapağı sanırım bir tek Impression'da yok. Diğerlerinden logoyu kaldırmışlardı bunda direkt kapağı kaldırmışlar. Alibaba'da görürüz yakında :D Led farlar ve hayalet ekran dışında bir donanım göremiyorum ben arabada. Yine de bu fiyatlarla üst paketlere göre mantıklı bir seçenek. Hele bir de Leon'un da 290bin'e çıktığı bu günlerde. Çok yakında bence bu araç da çıkacak 300bin bandına. Nereden baksan iyi yatırım yani ;) Yatırım dışında iyi ve keyif veren bir tercih mi orası tartışılır. (bence değil :))

Kataloga bakmadım, arkadaşın videosunu izlemiştim. Yanıltıcı olmuş.

110hp/200NM lik motorun diğer araçlara göre fark yarattığını düşünüyorum.
Kol dayama bir çok firmanın boşunda yok. Konfor anlamında var olması önemli bir obje.

Daha önce dediğim gibi fiyat 190'larda takılsa güzel. 220 küsür bandı bence de fazla.

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Piyasanın %50 lik dilimini sıkıca takip eden biri olarak Impression Manuel Golf'ün alınması için tek gerekçe %80 lik dilime geçince satıp bir bevi yatırım yapmak olabilir, onun haricinde yine %50 lik dilimdeki diğer araçlar gibi o kadar parayı verince aldığınız donanımların az olması, kalitenin dolu paketlerden düşük olması, tek artısının sıfır araç olması bence kabul edilebilir değil. Bir dönem ciddi ciddi bu dilimdeki araçlardan (2008 mesela) almayı düşünürken kendimi 4 5 yaşında düşük kilometreli bir üst segment sıfır kondüsyonunda araçlara bakarken buluyorum. Eğer binmek amaçlı alınacaksa tavsiye etmem ama alıp da yatırım yapıp satmak için alınacaksa tercih edilebilir. Binmek için dediğim gibi 4 5 yaşında düşük kilometreli temiz bir araç alır binerim şahsen ben.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Piyasanın %50 lik dilimini sıkıca takip eden biri olarak Impression Manuel Golf'ün alınması için tek gerekçe %80 lik dilime geçince satıp bir bevi yatırım yapmak olabilir, onun haricinde yine %50 lik dilimdeki diğer araçlar gibi o kadar parayı verince aldığınız donanımların az olması, kalitenin dolu paketlerden düşük olması, tek artısının sıfır araç olması bence kabul edilebilir değil. Bir dönem ciddi ciddi bu dilimdeki araçlardan (2008 mesela) almayı düşünürken kendimi 4 5 yaşında düşük kilometreli bir üst segment sıfır kondüsyonunda araçlara bakarken buluyorum. Eğer binmek amaçlı alınacaksa tavsiye etmem ama alıp da yatırım yapıp satmak için alınacaksa tercih edilebilir. Binmek için dediğim gibi 4 5 yaşında düşük kilometreli temiz bir araç alır binerim şahsen ben.

Ben de böyle düşünüyorum ancak 197 ya da 223’ten alıp birkaç ay bekleyip yüksek dilime girince satarım ben olsam. Sonrasında 4-5 yaş yerine 2 yaşında temiz arabaya bakabilirim aynı yatırım bütçesi ile. Kaldı ki yükseldiği fiyatlarla D sınıfı bile bakılabiliyor 2 yaşında tertemiz ve dolu. Bu anlamda süper bir basamak aracı. Leon’un da artacağı belliydi ve bir anda 60bin (%30) gitti yukarıya bu şekilde.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Ben de böyle düşünüyorum ancak 197 ya da 223’ten alıp birkaç ay bekleyip yüksek dilime girince satarım ben olsam. Sonrasında 4-5 yaş yerine 2 yaşında temiz arabaya bakabilirim aynı yatırım bütçesi ile. Kaldı ki yükseldiği fiyatlarla D sınıfı bile bakılabiliyor 2 yaşında tertemiz ve dolu. Bu anlamda süper bir basamak aracı. Leon’un da artacağı belliydi ve bir anda 60bin (%30) gitti yukarıya bu şekilde.
Aynen tam olarak onu kastediyorum, basamak aracı olarak alınabilir sadece. Fakat uğraşmak istemeyen çok kişi çıkıyor mesela babam :) Arabalara çok ilgilidir, yarı petrolhead diyebiliriz hatta ama al sat bir daha al yorucu geliyor adama alıp en az 5 sene biniyor o yönüyle bakınca da 4-5 yaşında araba alıp en az bi 4 5 yıl daha binmek mantıklı geliyor ona. En büyük pişmanlık da geçen yıl bu zamanlar elimize geçen bir miktar parayla arabayı satmadan sıfır 1.3 easy egea alıp yatırmamak oldu mesela. Biraz cüretkar ve girişken olmak lazım bu tarz olaylarda. Bizimki 3 kuşak boyu gelen memur kafası, garanticilik :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım