Honda H-RV 2019 Kullananlar, Yeni Alacaklar, Tecrübe Edenler GENEL !

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
2019 H-RV kullanan birisi olarak bir kaç sorum olacak...

1) Şuan 1000 km olduk git gide yakıt tüketimi düştüğünü ve birazda yağlandıkca araba sanki performans olarak biraz kendine geldi gibi hissediyorum doğrumudur?

2) Benden fazla km yapan varsa eğer km'de kaç lt yaktığı hakkında ?

3) Honda Carplay ile ilgili olarak radyoda 4 kanal çekiyor başka yok ve istediğim kanalı kaydedemiyorum ?

4) Acaba modifiye olarak egsoz vs. (japonyada yapanlara bakıyorumda fena) Türkiyede yaptırma şansımız varmı ?

5) 1 depo benzinle uzun yol tecrübem daha olmadığı için ortalama hız ve km bazında ortalama ne kadar gidiyor ?

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
2017 0 km hrv aracı 12000 km kullanıp satmıştım. Yakıt tüketimi 7 litre civarlarındaydı.
Şöyle de bir konu var...

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Teşekkür ederim ancak bu arkadaş eski kasa almış bendeki makyajlı o yatmalar filan biraz daha iyi sorularıma cevap bulamadım kötülenmesinden başka :D

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Güncel bilgileri tazeleyelim :D
- 3 senemi HRV ile doldurmuş oldum, genel olarak yakıt tüketimi bizim buralarda 7.5 dan aşağı düşmüyor malesef her yer bayır,
- Sürüş dinamiği olarak evet turbolu araçtan atmosferiğe birde CVT şanzımanlıya geçince bi afallanıyor ancak yakıt tüketimi ve sorunsuzluğa birebir
- Uzun yolda CVT şanzımanın tek avantajı örneğin 130-140 lı hızlarda gaz pedalına az bir tepki gösterince düşük yakıt tüketimi ile aynı hızı kollayabiliyorsunuz değişik bir tecrübeydi. Yakıt tüketimi olarak da ortalama 120li hızlarda 5.2 ile 5.8 arasında dönüyor yolun durumuna göre 2000-2300 devir aralığında yeterli bi seviye bence.
- Tabi atmosferik araçları severiz ancak SUV da uzak olsun :D Gerçi yeni modellere HYBRİD ayağına atmosferiği dayatıyorlar. Tabi elektrik olarak avantaj kalkışta, yakıtta vs. ancak birdaha tövbe :D
- 2 senelik bir serüvenimiz daha olacak bakalım hayırlısı. Benim tavsiyem tam bayan arabası nokta :D

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-27 at 13.45.08 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-27 at 13.45.08 (2).jpeg
    92.3 KB · Görüntüleme: 0

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
- Bir HONDA TÜRKİYE Servis bakımı faciasıyla daha karşı karşıyayız.
- Hep söylerlerdi de tecrübe etmeden demek farkına varılmıyormuş :D 30k bakımı için 6 yıllık garanti bozulmasın diye Honda Trabzon Servise aracı teslim ettik. Dışarıya göre 2x fiyat çektikleri için garanti bozulmasın diye mecbur gel gel yaptılar :D Bu sene pederin arka koltukların yatması nedeniyle SUV PİCK-UP gibi kullanmasından dolayı arka sol porya bilyası ömrünün yarısını bırakmış malum warex sesi veriyor 60'lı hızlarda. 1 gün içinde arabamızı teslim aldık tabi porya bilyası bunlarda takım oluyor ve HRV piyasada parça olarak pek yaygın olmadığından servis arka ikiliye 10k fiyat çekti. Şuan için kalsın dışardan bulmaya çalışıcaz artık.
- Neyse servis faturasını aldık tabi aynı özel hastanelerin uydurmasyon fiyat bindirmesini birde servis de görmüş olduk :D 630 TL ile yazılan PBC kodlu fiyat bindirmeleri malum görülüyor. (Test sürüşünede 630 yazmassın be dayı :D)
- Birde ne derse beğenirsin ilk 3 yıl garanti kapsamındaymış bu porya, 30u geç devirmişiz 5-6 ay öncesinden gidilse demek garantiden karşılayacaklarmış :D Şimdi kaldık motor, şanzuman ve elektronik kapsamında kalan 3 senemiz :D
- Hondayıda es geçmemek lazımmış meğer üst klasmanlardan farklı bir tutar göstermiyor bizlere... 4k öpüldük :D

Ekli dosyalar

• Fatura 1.jpeg
    Fatura 1.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0
  • Fatura 2.jpeg
    Fatura 2.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım