2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
üstüne 20-30 ekleyip mesela bir üst segmentte ve çok daha yeni olan yine konforlu Sonata alınabilir. Yada Temiz 98 model Prelude satılır yerine 2010 model temiz olmayan Sonata alınır
Otomobilden ne beklediğiniz veya segmenti konforu vs'si fiyatı belirlemez. Bugün sarı sitede 1.300.000 TL'ye satılık M3 CSL ilanı da var. O paraya S class'dan tutun da RR velar'a kadar tonla seçenek var. Otomobilin özellikleri (konforu,hızı vs)aynı segmentteki rakipleriyle olan satış oranlarını değiştirir(koleksiyon değeri gibi özel durumları saymıyorum). Fakat fiyatını belirleyen şey sıfır fiyatı ve zincirleme ilerleyen diğer modellerin fiyatladırıdır maalesef.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Katılıyorum bugün 80 e Prelude alan adam yarın 150 ye satmak isteyecek ve bu devran böyle dönmeye devam edecek biz söyledik diye piyasa zaten düşmez. Benim söylemek istediğim Bugün 80 e satılan Prelude parasına Aynı yıllardan S Class da satıldığı ve Honda nın Mercedes S Class la aynı parayı etmeyeceği. Alan memnun satan memnun sonuç olarak. Bu testten sonra 120.000 de olabilir alana hayırlı olsun yeter ki mutlu olsun. Torosa temiz olduğu için yada bir başka sebeple 70.000 veren dayılarda var mutlu mu mutlu
Bir malı sıfır alırken alan kişi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda alır fakat 2.ele düştükten sonra tamamen arz talebe göre fiyatı şekillenir. Siz talep edilmeyen bir arabaya 1trilyon da fiyat biçseniz satılmaz çünkü talep yok. O yüzden arz ederken fiyatını talep edilebilecek seviyeye çekmeniz gerekir. Bugün prelude ile s class yürütme maliyeti,bakım-onarım maliyeti, vergileri, yakıtı, hedef kitlesi vs. hiçbiri bir değil. 2 model arasındaki arz talep oranı farklı olduğu için sadece fiyatına göre kıyaslamak bu yüzden mantıksız olur.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Otomobilden ne beklediğiniz veya segmenti konforu vs'si fiyatı belirlemez. Bugün sarı sitede 1.300.000 TL'ye satılık M3 CSL ilanı da var. O paraya S class'dan tutun da RR velar'a kadar tonla seçenek var. Otomobilin özellikleri (konforu,hızı vs)aynı segmentteki rakipleriyle olan satış oranlarını değiştirir(koleksiyon değeri gibi özel durumları saymıyorum). Fakat fiyatını belirleyen şey sıfır fiyatı ve zincirleme ilerleyen diğer modellerin fiyatladırıdır maalesef.
M3 e gitmeye gerek yok S2000 gibi bir örnekte var dediğim gibi 300.000 yazılsa alan yine çıkacaktır yada 70.000 e Toros alan mutlu dayılar da vardır olabilir.
Bahsettiğiniz fiyatı belirleyen sıfır fiyatlarıdır cümlesinde kast ettiğiniz 0km araç fiyatlarıysa aynı şey S Class Sonata vb içinde geçerli yok eğer 0km Prelude fiyatları ise 80.000 e satılan Prelude 23 Yaşında ve 600.000 de

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Katılıyorum bugün 80 e Prelude alan adam yarın 150 ye satmak isteyecek ve bu devran böyle dönmeye devam edecek biz söyledik diye piyasa zaten düşmez. Benim söylemek istediğim Bugün 80 e satılan Prelude parasına Aynı yıllardan S Class da satıldığı ve Honda nın Mercedes S Class la aynı parayı etmeyeceği. Alan memnun satan memnun sonuç olarak. Bu testten sonra 120.000 de olabilir alana hayırlı olsun yeter ki mutlu olsun. Torosa temiz olduğu için yada bir başka sebeple 70.000 veren dayılarda var mutlu mu mutlu
Prelude , bu işin en masum kısmı .

Varsın 80'e alan adam 150'ye satmak istesin , Türkiye'de bu arabadan kaç tane var ?

Sahibi olmadığımız , nadir bir aracın değerini burada tartışmayı da doğru bulmuyorum .

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
Çekici ve Albeni kişiseldir ve bu araç 300.000TL ye satılsa yine almak isteyebilirsiniz bir araca ederinden fazla verecek olan hep çıkar da piyasa onlara göre belirlenmez.
98 Model Prelude un 2010 model Sonata ile yada Alman olan 2000 Model bir S Class ile aynı paraya satılması bana mantıklı gelmiyor. Ben her türlü Prelude yerine S Class alırım
prelude tercih edilmediği zaman s class araba alınacak araba değildir.
eğer albenilik kişiden kişiye değişirse araba ihtiyaçları da kişiden kişiye değişir.
prelude tarzı bir otomobil isteyen birisi s class ya da sonata (?) bakmaz çünkü birisi ayakkabıysa diğer kol saati.
sonata’ya yorum bile yapmaya gerek duymuyorum ancak s class lüks ve konforu öne çıkaran bir araçtır, prelude ise haftasonu garajdan çıkarıp biraz sürüş zevki alayım arabasıdır.
sizin mantığınız bana şurada ters düşüyor:
eğer siz prelude’u aynı paraya yakın spor coupelerle kıyaslarsanız ve bu paraya prelude yerine x modelin şu spor coupe’sini alırım derseniz okey ancak siz farklı ama hizmet eden iki arabayı kıyaslıyorsunuz (s class-prelude)
şöyle de bir örmek daha verebilirim:
0 km golf’ler 240-250 civarındayken 2012-2013 525xd araçlar da aynı fiyat bandında.
eğer ben eşime ya da anneme araba alıcaksam golf tarzı arabalara yönelirim. ancak kendime araç alacaksam 525xd daha mantıklı bir araçtır. (golf ile bmw 525xd’yi örnek verdim lütfen aşağıda o paraya şu arabayı alırım tarzı şeyler yazmaya kendiniz yormayın.)

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bir malı sıfır alırken alan kişi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda alır fakat 2.ele düştükten sonra tamamen arz talebe göre fiyatı şekillenir. Siz talep edilmeyen bir arabaya 1trilyon da fiyat biçseniz satılmaz çünkü talep yok. O yüzden arz ederken fiyatını talep edilebilecek seviyeye çekmeniz gerekir. Bugün prelude ile s class yürütme maliyeti,bakım-onarım maliyeti, vergileri, yakıtı, hedef kitlesi vs. hiçbiri bir değil. 2 model arasındaki arz talep oranı farklı olduğu için sadece fiyatına göre kıyaslamak bu yüzden mantıksız olur.
Dediğim gibi Katılıyorum arz talep belirler 300.000 e de satılır 70.000e Toros alan da var. Lakin ben Arz talebe göre fiyatı uçup kaçan bir aracı almam

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Muhtemelen Hurdaya ayırmışlardır :)

Ben de onu diyorum Honda ile Mercedes kıyaslanmaz. Mercedes hem daha konforlu hem fe daha teknolojiktir 98 de sıfır satılırken 5 Prelude parasına satılmıştır bambaşka bir mühendislik vardır. Honda daha az eder

Muhtemelen'ler üzerinden konuşuyorsak 'muhtemelen' sizin aracınız da 10.000 tl eder seneye malum piyasa artışına karşısınız :) Yanlış anlamayın ama ben karşımda ki duvara anlattım Prelude ve S class ın farklı segmentler olup kıyaslanamayacağını ve dünya üzerinde hiç bir insanın bu kıyası yapmayacağını ancak size anlatamıyorum. Prelude bildiğniz ve bindiğiniz bir araba olsaydı 'satıp 2010 model Sonata alınabilir' örneğini vermezdiniz zaten. Mercedes tabiki daha üstün bir araba ancak kıyaslamanız yanlış, illa Mercedes S class mı kıyaslanıcak lütfen 7 serisi ile kıyaslayın çünkü aynı segment araçlar. Ayrıca Türkiye'de sadece 101 tane olan bir arabadan bahsediyoruz milyon tane olan değil.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
Muhtemelen'ler üzerinden konuşuyorsak 'muhtemelen' sizin aracınız da 10.000 tl eder seneye malum piyasa artışına karşısınız :) Yanlış anlamayın ama ben karşımda ki duvara anlattım Prelude ve S class ın farklı segmentler olup kıyaslanamayacağını ve dünya üzerinde hiç bir insanın bu kıyası yapmayacağını ancak size anlatamıyorum. Prelude bildiğniz ve bindiğiniz bir araba olsaydı 'satıp 2010 model Sonata alınabilir' örneğini vermezdiniz zaten. Mercedes tabiki daha üstün bir araba ancak kıyaslamanız yanlış, illa Mercedes S class mı kıyaslanıcak lütfen 7 serisi ile kıyaslayın çünkü aynı segment araçlar. Ayrıca Türkiye'de sadece 101 tane olan bir arabadan bahsediyoruz milyon tane olan değil.
bu olay şey gibi:
“abi eşime araba alcam aynı paraya 7 serisi de var vw polo’da ben de 7 serisi aldım ne de olsa aynı para.”

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Siz Hurdaya ayrılması gereken bir araca 80.000i normal gördüğünüzün farkında değilsiniz. Neyse ben Prelude sahibinin piyasıyı yükseltmesini beklerim doğrudur hatta yardımcı olayım Prelude muhteşem 300.000 de eder

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
bu olay şey gibi:
“abi eşime araba alcam aynı paraya 7 serisi de var vw polo’da ben de 7 serisi aldım ne de olsa aynı para.”
Eğer 98 model Polo yerine 2010 Passat yada 98 model 7 serisi alabiliyorsanız bence eşinize polo almayın. Zira ben sizin gibi 0km Golf ile 10 yaşında 5 serisini kıyaslamadım orada daha yeni model olduğu için Ben de Golf alırım

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Siz Hurdaya ayrılması gereken bir araca 80.000i normal gördüğünüzün farkında değilsiniz. Neyse ben Prelude sahibinin piyasıyı yükseltmesini beklerim doğrudur hatta yardımcı olayım Prelude muhteşem 300.000 de eder
Eğer arabanın modelini baz alıp hurdaya ayrılması gerekiyor diyorsanız, yaşınız 25 sizinde hurda zamanınız gelmiş demektir. KM açısından konuşuyorsak video'da ki araç 174 bin km de 174 bin km olan bir aracı hangi akıl, hizmet ve mantık ile hurdaya ayırıyorsunuz veya bunun kararını veriyorsunuz hayretler içerisindeyim..

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Eğer arabanın modelini baz alıp hurdaya ayrılması gerekiyor diyorsanız, yaşınız 25 sizinde hurda zamanınız gelmiş demektir. KM açısından konuşuyorsak video'da ki araç 174 bin km de 174 bin km olan bir aracı hangi akıl, hizmet ve mantık ile hurdaya ayırıyorsunuz veya bunun kararını veriyorsunuz hayretler içerisindeyim..
Aracın ilanı yok fiyatı da yok ben sahibindendeki ilanlar ile kıyaslıyorum siz otomobille İnsanı bir tutup Terbiyesizlik yapıyorsunuz. Neyse ben sizin seviyenize inmek istemiyorum.
Mevlana boşa dememiş Cahil ile girme münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana yada yazık olur adabına

Son düzenleme:

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Aracın ilanı yok fiyatı da yok ben sahibindendeki ilanlar ile kıyaslıyorum siz otomobille İnsanı bir tutmak yerine okumayı öğrenin
Otomobil ile insanlar teoride birbirlerine benzerler. İnsanın damarlarında kan dolaşır, arabanın damarlarında yağ gezer, insanın yakıtı yemektir (bunu daha açarsak eğer karbonhidrat ve protein miktarlarına göre ayırırız) Arabaların yakıtı ise benzindir (yakıtı da açıcak olursak eğer benzin içerisinde ki katkılardan bahsedebiliriz). İkisinede ne kadar bakarsan o kadar uzun süre kullanırsınız. Okumayı öğreneli çok uzun süre oldu, olaylara mantığım ile yaklaşmayı da aynı şekilde :) İlanı olmayan bir aracın konusuna gelip burada fiyatlara sallamak mantıklı bir davranış değil, umarım idrak edersiniz :) Dersiniz ki ya ilanda bir araba var atıyorum yeşil renk fiyatı 80 yazmış ama dökülüyor, derim ki sonuna kadar haklısın ama siz direk Prelude olarak taşlıyorsunuz, umarım iletişim kurmayı öğrenirsiniz :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım