Honda Prelude 4th Gen.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Tasarım çok akıcı durunca merak ettim şok oldum.Rüzgar direnci: 0,34 çıktı.Bu tasarımda neden bu yüksek değer çıktı merak ettim
Kaput içi akış tasarımı, çamurluk kenarları, davlumbaz içi akışlar, araç altı akış gibi birçok etkisi var da 0.34 çok kötü bir değer değil. 458'in de mesela 0.33 olması lazım. Önden kesit alanın küçüklüğü de önemli total denklemin küçük çıkması adına. Bir de yere basma kuvvetini arttırmak için kullanılan splitterlar, spoilerlar vb. şeyler de cd'yi arttırıyor istemeden.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@hondapower eskilerden kişileri burada görünce güzel oluyor.

Gerçekten özel araçlara binme konusunda hep güzel tercihler yapıyorsun. Prelude da buna güzel bir örnek olmuş.

Güle güle kullan.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tasarım çok akıcı durunca merak ettim şok oldum.Rüzgar direnci: 0,34 çıktı.Bu tasarımda neden bu yüksek değer çıktı merak ettim
Kanka işi bilmiyorsun sen onu düşürmek için 4 tane coilover basacaksın yere, sonra daha iyi yol tutsun diye bir de spacer çiçeeeek. En son bi de en önemli olan şeyler var, cam rüzgarlığı ve lip bunlar çok önemli yani çakma body kit olmazsa olmazımız..
Shshsjdjskclxlfjzm

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
@hondapower eskilerden kişileri burada görünce güzel oluyor.

Gerçekten özel araçlara binme konusunda hep güzel tercihler yapıyorsun. Prelude da buna güzel bir örnek olmuş.

Güle güle kullan.
Bu tür araçlara daha sonra binme şansını biraz zor elde ederiz gibime geliyor, hak veriyorsundur umarım. O yüzden dediğin gibi tercihlerimi bu yönde kullanıyorum. Aslında bundan önce aldıgım 2 aracımı da satmak istemiyordum fakat beni cezbetmeyen 1-2 noktası olmuştu ötekilerinin. Deneye deneye sanıyorum ki bu sefer aradığımı buldum :) uzun bir süre bu şekilde bineceğimi düşünüyorum fakat dolar düşer de piyasa biraz normalleşirse orjinalliğini bozmadan birkaç eklenti yapabilirim bütçem dahilinde. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim...

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
ZXp670.jpg

Kar boyunca yattı otoparkta. Güneşi görünce biraz temizlenelim biraz da tur atalım dedik. :)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Buluşma dün gerçekleşti. biz de prelude club olarak katılım sağladık ve araçlarımız gerçekten fazlasıyla ilgi gördü. bu da hem beni hem de diğer arkadaşlarımı fazlasıyla mutlu etti. Eski amerikanlardan saab lara volvo lardan peugeot 605e kadar çeşit çeşit araç vardı.Hepsi de güzel korunmuş araçlardı fakat ben daha çok bana hitap edenleri çekmeyi tercih ettim. Geçelim resimlere umarım beğenirsiniz. :)
Em1oJB.jpg

f20a4 g4 ve f20a4 g5
QLdqQg.jpg

b20 gen3
16A5N5.jpg

Bonuslara geçelim.. seri köz getirin :D
ZXy4Zg.jpg

mk1 golf cabrio 1.8gti
r5br3V.jpg

e46 3.30i ve hemen yanındaki stok 3.20i
ADlaLz.jpg

s50b32 m3
pbQ10J.jpg

alfalar, megane rs ve fiesta rs
9aByDr.jpg

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Temizmiş epey, Allah kaza bela vermesin. Arka tekeri dönenlerden değil mi?

Bizim sokakta var bir tane, yıllardır sahibi aynı, tertemiz araba. Çok güzel duruyor.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Temizmiş epey, Allah kaza bela vermesin. Arka tekeri dönenlerden değil mi?

Bizim sokakta var bir tane, yıllardır sahibi aynı, tertemiz araba. Çok güzel duruyor.
Amin sağolasın dostum. 4ws Tr'de gen4 lerde yok malesef. hatta gen5 lerin bile çoğunda yok elektronik bir sistem olduğu için çoğunda iptal ve tekrar yaptırmak da maaliyetli. yurt dışında benim kasada da 4ws olan araçlar var hatta boyut olarak uzun araçlar olduğu için kısa mesafe dönüşlerinde çok da faydalı oluyor. Şuan için zor fakat uzun vade de neden benim için bir proje olmasın.. :) Genelde prelude sahipleri çok mühim bir nakit ihtiyacı olmadığı sürece satmıyorlar. Allah izin verirse bende onlardan biri olacağım gibi. arkadan itişin keyfini ve turbo motorun atikliğini de tatmış biri olarak dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına (hondaya) döndüm gibi :D

otoparkcom123

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
9
6
595
Herkese selamlar dostlarım. Rc Le Mans sattıktan sonra yeni bir araç arayışına girdim ve yolum prelude ile kesişti. 1993 model 2.0i f20a4 motor kodlu 4th gen prelude aracım. 122bin km'de ve Türkiye de 4th gen prelude olarak en düşük km'ye sahip. Benden önce ki 2 sahibi de bilinçli ve prelude sevdalısı insanlardı. Bu güzellikle uzun yıllar geçirmeyi planlıyorum. Pek resim çekme fırsatım olmadı... Okuduğunuz için teşekkür ederim... Herkese keyifli forumlar dilerim.. :)

ZXOO8V.jpg

16GG8N.jpg

k9XX3r.jpg

Maşallah çok güzel araba

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım