KAPALI Hot hatch tercihi (Corsa Opc nasıldır?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
Öncelikle herkese selamlar. Hepimize hayırlı olsun forum tekrardan.

Yaklaşık 1-2 aydır abim ile beraber hot hatch grubundaki araçları düşünüyoruz ve kafamıza yatan olursa alabilmeyi umuyoruz. Malumuz yaşta geçiyor yavaştan ve gençlik çağımızı noktalamadan kullanabileceğimiz bir hot hatch'imiz olsun istiyoruz. 100 bini geçmemize imkan dahilinde gözükmüyor. Fiesta, Ibiza Cupra, Corsa Opc, 208gti gibi araçlar üzerinde durduk.
208 gereksiz pahalı gözüküyor baktığımız araçlar arasında en pahalısı.
Fiesta'nın performans değerleri diğerlerinin gerisinde ama sürüş keyfinin övüldüğü okudum baya.

Sözün özü ibiza cupra(1.8 TSI 192 HP) ve corsa opc(1.6T MT-6 OPC 207 HP) arasında kaldık.

Burada sormak istediğim bir şey var
Corsa Opc 78. bin liste fiyatı ama opsiyon olarak OPC Performans Paketi satıyorlar bunun içinde: Brembo yüksek performanslı fren sistemi, Kilitli diferansiyel ve 18" alaşımlı, OPC tasarımlı jantlar varmış bununla beraber 90'e dayanıyor sanırım. Bu opsiyona kesin alınmalı der misiniz? Fren ve diff cezbediyor açıkçası ama fiyat kafayı karıştırıyor. Az bir meblağ değil.
Curpa'da otopark incelemesinde dediği gibi "tr şartlarında" fiyatı uygun gözüküyor.

Yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum. En azından şu an gerçekten alma niyetimiz olmasa bile en azından fikir edinmek istiyoruz. Türkçe hot hatch hakkında sınırlı bilgi var. Aramaya kalktığınızda genelde birbirinde yazı kopyalayan siteler var. Yabancı sitelerden ingilizcem yettiği kadar okuyabildim. Başkaları da hot hatch konusunda yardıma ihtiyacı olup google'da burayı bulması için hot hatchler hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

İyi forumlar Teşekkürler.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
ülkede hothatch sayısı birkaç yüzü geçmez ancak yorumlara bakınca zannedersin ki herkes bu arabaları kullanıyor. allah akıl fikir versin.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Virajlarda fiesta veya 208 gti, kilitli ve brembolu opc'den nasıl daha iyi olabilir? Ve bunun dışında özünde gösterişsiz bir b-c segmenti olan hothatch'in "hot" görünmesi gerekir illa ki ve bu 3 model tasarım konusunda Cupra'nın yanına yaklaşamaz, hatta B segmentinde daha yakışıklı bir araç yok bence.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
ülkede hothatch sayısı birkaç yüzü geçmez ancak yorumlara bakınca zannedersin ki herkes bu arabaları kullanıyor. allah akıl fikir versin.
Birincisi, hot-hatch sahibi olmadığımı nerden biliyorsun?
İkincisi, bir hot-hatch sahibisin diye herşeyi biliyorum havalarından vazgeç.
Üçüncüsü, hot-hatch kullanmamış insanların hiç birşey bilmediklerini ima eden yorumlardan vazgeç.
Dördüncüsü, at gözlüklerini çıkar ve dünya bu araçlar hakkında ne diyor oku, öğren.
Beşincisi, "çok iyi yol tutan ve yakışıklı" aracınla sana iyi gazlamalar.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Birincisi, hot-hatch sahibi olmadığımı nerden biliyorsun?
İkincisi, bir hot-hatch sahibisin diye herşeyi biliyorum havalarından vazgeç.
Üçüncüsü, hot-hatch kullanmamış insanların hiç birşey bilmediklerini ima eden yorumlardan vazgeç.
Dördüncüsü, at gözlüklerini çıkar ve dünya bu araçlar hakkında ne diyor oku, öğren.
Beşincisi, "çok iyi yol tutan ve yakışıklı" aracınla sana iyi gazlamalar.
senin bir sıkıntın olduğu zaten konuya girişinden belli. bir kompleksin hasetliğin olduğu da gün gibi ortada. burada belli gerekçeler ile ilk tercihim Corsa olurdu diyen kişiye cevap olarak nerenden uyurduğun çok belli olan cevabınla konuyu ne taraflara çekmek istediğin de açıkça belli oluyor. Senin gibi tipler etrafına negatif verip komplekslerini burada yenmekten çalışmaktan başka bir işe yaramaz zaten. münakaşaya girmek dahi hata.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Sıkıntım yoktu, taa ki "hepsi çok iyi yol tutuyor" cümlesini görene kadar.
Uzatmayım dedim, anlamıcak dedim ama kendimi tutamadım. Bu araçları tipine göre değil de teknik olarak yorumlayacak bir mesaj bekliyorum senden "en tecrübelimiz" olarak.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
sen kimsin ki benden açıklama bekliyorsun? şuradan bir zahmet çık ki insanları konu açtığına pişman etme. Düzgün yorum yapacaksan yap, yapamıyorsan sus ve izle. Sana son mesajımdı. Daha fazla araba almak isteyen ve insanlara fikir soran ya da bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin konusunu meşgul etmeyelim.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
corsa opc bence cok iyi , (kisa sureli bir deneme surusu yaptim eski kasa corsanin opcsiyle) bence cok iyi bir alet, tabi karar sizin.

Gladiator350

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
1
0
535
Benim nacizane fikrim 2. el almanız olacak. Temiz kullanılmış km si düşük 208gti araçlar60-65 bin seviyelerde var. Onun haricinde polo gt blue da o seviyelerde bulmak mümkün. Aracı çok beğenirseniz sıfırını sonradan alırsınız.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Benim nacizane fikrim 2. el almanız olacak. Temiz kullanılmış km si düşük 208gti araçlar60-65 bin seviyelerde var.
Onun haricinde polo gt blue da o seviyelerde bulmak mümkün. Aracı çok beğenirseniz sıfırını sonradan alırsınız.

Bu tarz arabalar ikinci el de cok tehlikeli, arabasina iyi davrananlar genelde hot hatch almaz, hot hatch alanlar gazlar yuksek devir cevirir, motoru yorar alttakimlari yorar, bir kazasi yoksa bile arac yorulmustur.
Ancak ve ancak sahibi yakininizsa taniyorsaniz arabasina hasta oldugunu biliyorsaniz guveniyorsaniz alinabilir, o senaryoda da sahibi arabasini buyuk ihtimalle satmayacaktir.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Arkadaşlar lütfen ezbere konuşmayalım. Alacak arkadaşı yanlış yönlendiriyorsunuz. Corsa opc kağıt üstünde iyi görünüyor diye yere göğe sığdıramadınız. 200hp + brembo + kilit milletin ağzında sakız oldu. Bakın aşağıdaki linkteki incelemeyi bir okuyun da opc'nin motorundan direksiyonuna kadar ne kadar ruhsuz bir makine olduğunu görün.

http://www.carmagazine.co.uk/car-re...auxhall-corsa-vxr-2016-long-term-test-review/

İbiza cupra'ya hiç girmiyorum bile, kıyaslamak diğerlerine haksızlık olur.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bence OPC corsa cok guzel bir araba (sahibi arkadasim yeni kasasi cikacagini duyunca satmisti, uzun sure sorunsuz ve severek kullandi, bende kisa sureli kullanma firsati buldum ezbere konusmuyorum) bence ibiza cupradan daha ruhlu bir araba.. Oyle bir araba ki Audi S1 den sonra B sinifinda bence ikinci sirada yer alir (yeni kasa corsa opc yi bilmiyorum bir onceki nesil icin konusuyorum).

Alacak kisinin sirf ben begeniyorum diye satin alacagini dusunmuyorum, nitekim ben araba alirken kimin ne dedigine hangi derginin karaladigina hangi dergi editorunun begendigine gore degil kendi tercihlerime ve zevkime gore tercih yapmistim. O yazilarda reklam promosyon gibi bir cok faktor oldugunu hepimiz biliyoruz. Araci kullanacak kisinin begenileri beklentileri tercihini belirleyecektir.

Arkadaşlar lütfen ezbere konuşmayalım. Alacak arkadaşı yanlış yönlendiriyorsunuz. Corsa opc kağıt üstünde iyi görünüyor diye yere göğe sığdıramadınız. 200hp + brembo + kilit milletin ağzında sakız oldu. Bakın aşağıdaki linkteki incelemeyi bir okuyun da opc'nin motorundan direksiyonuna kadar ne kadar ruhsuz bir makine olduğunu görün.

http://www.carmagazine.co.uk/car-re...auxhall-corsa-vxr-2016-long-term-test-review/

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

Uzun dönem Corsa raporundan çok, Fiesta ST güzellemesi olmuş :D Bu İngilizler'in Fiesta ST sevdasını da anlayamıyorum. Neden? Çünkü Ford TR bu aracı ülkemize getirmeyi gerek görmüyor.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Uzun dönem Corsa raporundan çok, Fiesta ST güzellemesi olmuş :D Bu İngilizler'in Fiesta ST sevdasını da anlayamıyorum. Neden? Çünkü Ford TR bu aracı ülkemize getirmeyi gerek görmüyor.
Daha çok ingiliz basınını takip ettiğimiz için öyle geliyor olabilir. Bütün dünya fiesta st'nin bu konuda lider olduğu bilir. Akisini görmedim duymadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım