KAPALI Hybridler artıyor Honda Clarity

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ağustos ta amerika pazarında satışa başlanılacakmış. Hybrid teknolojisi olarak 1.5 atkinson 4 silindirli motor,17 kWh batarya ve 181 bg 300 tork elektrikli motoru olacakmış. Arabadan pili dolu iken 64 km kadar sadece elektrik ile gidebilecekmiş ve menzili de 500 km yakın olacağı söyleniyor. Ülkemize gelir mi bilmiyorum ama toyota chr,kia niro dan sonra d sınıfı hybrid bir arabayı da görmek isterim açıkcası :)
Resimlere bakılırsa Yeni Honda Accord un buna benzer bir tasarımla çıkacağını düşünüyorum.
Honda-Clarity-Electric-1.jpg

Honda-Clarity-Electric-2.jpg

Honda-Clarity-Electric-5.jpg

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Evet alırım ama bu aracı almam. Türkiye'ye Golf GTE geldiği an ilk alacak kişilerdeniz çünkü oturduğumuz sitede elektrikli araç şarj üniteleri var ve aracı genelde annem sadece işe gidip gelirken kullanıyor yaptığı yol ise günde ortalama 20 kilometre. Almamak için bence hiçbir sebep yok gelecek elektrikli araçlarda :).

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Youtube'da bir kanal takip ediyorum daha önce yazmıştım bir konuda (Driver's High Channel), Japonya'dan araba videoları çekiyorlar. Dünya kadar hibrit model var.

Evet alırım ama bu aracı almam. Türkiye'ye Golf GTE geldiği an ilk alacak kişilerdeniz çünkü oturduğumuz sitede elektrikli araç şarj üniteleri var ve aracı genelde annem sadece işe gidip gelirken kullanıyor yaptığı yol ise günde ortalama 20 kilometre. Almamak için bence hiçbir sebep yok gelecek elektrikli araçlarda :).

ABD sitesinde görmüştüm, e-Golf diye de bir model vardı sanırım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Youtube'da bir kanal takip ediyorum daha önce yazmıştım bir konuda (Driver's High Channel), Japonya'dan araba videoları çekiyorlar. Dünya kadar hibrit model var.

ABD sitesinde görmüştüm, e-Golf diye de bir model vardı sanırım.

Bide bizim vergi dilimine uyması var amerikadakiler genelde daha büyük hacimli oluyor. Japonya dakiler hakkında hiç bir bilgim yok 1.5 motoru görünce paylaşayım dedim :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bide bizim vergi dilimine uyması var amerikadakiler genelde daha büyük hacimli oluyor. Japonya dakiler hakkında hiç bir bilgim yok 1.5 motoru görünce paylaşayım dedim :)

Japonya'da da motora göre vergi var. Özet geçmek gerekirse küçük motorlu şehir araçları (Daihatsu Cuore gibi küçük arabalar ve benzeri Kei-Truck denen küçük kamyonetcikler vb.) sarı plakalı. Onların vergisi yokmuş. Onun dışında motor büyüdükçe vergi artıyormuş. Ayrıca vergi aylık ödeniyormuş. Japonik'te izlemiştim.

img_2856.jpg

japan-cars-mitsubishi-minica-daihatsu-toyota.jpg

parking-3-lg.jpg

Sarı plakalılar muaf olduğu için yaygınmış, baya mantıklı.

O ayrı bir model Golf GTE ayrı bir model.

e-Golf tamamen elektrikli.
GTE hibritmiş. 1.4tsi+elektrik motoru var yazıyor bir haberde ne kadar doğru bilmiyorum.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Japonya'da da motora göre vergi var. Özet geçmek gerekirse küçük motorlu şehir araçları (Daihatsu Cuore gibi küçük arabalar ve benzeri Kei-Truck denen küçük kamyonetcikler vb.) sarı plakalı. Onların vergisi yokmuş. Onun dışında motor büyüdükçe vergi artıyormuş. Ayrıca vergi aylık ödeniyormuş. Japonik'te izlemiştim.
Bu arabalar kıbrısta da var baya görüyorum özellikle kei truckları :) adamlar küçük hacim turboya yeni yeni geçiyorlar bu vergiyi düşününce bu da ilginç aslında

milattan önce citroen yapıyodu bunu :(

Hayır niye honda yani neden anlatsana canısı...
Saab in ilk otomobil de öyleydi hatta ön tekerlerde öyleydi hatta yağmurlu havalarda çamur filan sıkışıyormuş ve araba dönemiyormuş :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ağustos ta amerika pazarında satışa başlanılacakmış. Hybrid teknolojisi olarak 1.5 atkinson 4 silindirli motor,17 kWh batarya ve 181 bg 300 tork elektrikli motoru olacakmış. Arabadan pili dolu iken 64 km kadar sadece elektrik ile gidebilecekmiş ve menzili de 500 km yakın olacağı söyleniyor. Ülkemize gelir mi bilmiyorum ama toyota chr,kia niro dan sonra d sınıfı hybrid bir arabayı da görmek isterim açıkcası :)
Resimlere bakılırsa Yeni Honda Accord un buna benzer bir tasarımla çıkacağını düşünüyorum.
Honda-Clarity-Electric-1.jpg

Honda-Clarity-Electric-2.jpg

Honda-Clarity-Electric-5.jpg
Yalnız bunu d sınıf 2.0 dizellerden pahalı yapmazlarsa ''öfff'' diyorum hem mtv si uygun olucak.Hem az yakıp çok kaçıcak 300 tork maşallah

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu işler hadi hibrit çıkardım satın alın bu aracı demekle olmuyor ki, kaçınız hatırlıyor Civic hibriti? Hükümetin cidden dert edinmesi gerekir bu işi aşağıdaki örnekte olduğu gibi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım