Hyundai palisade

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Hyundai palisade adında bence mükemmel bir suv tanıttı amerikan lincoln navigator ve cadillac escalade tarzında gördügüm kadarıylada malzeme ve işçilik olarakda çok iyi olan ve nerdeyse 5 metre uzunlugunda (range rover ve gls boylarında) olan bu suva hayran kaldım ama haberin sonunda büyük bir hüsranla karşılaştım 3.8 litrelik v8 benzinli bir motor 291 beygir 355 tork degeri olan tam amerikan tasarımı ve heybeti geniş servis agı ve güvenilir markayla birleşti derken motoru beni büyük bir hayal kırıklıgına ugrattı land rover ve wolkvagenin kullandıgı 2 litrelik dizel 240 beygir ve 500 torkluk motorla veya mercedesin yeni cls de kullandıgı 245 beygirlik motorla ülkemiz için tam bir fiyat performan canavarı olmazmı

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Passata 500 bin istenilen tuarege 1 milyon istenilen bir ülkede bence palisadede tercih edilebilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben de görsel katkı yapayım konuya. :)
Hakikaten güzel araba da, bu tarz büyük SUV'ler TR'de pek tutmuyor. Bu modeli geçtim, Rolls Royce seviyesinde araba yapsa bile "Dünya para verip Hyundai'ye biniyorum mu diyeyim" kafası maalesef devam ediyor.
upload_2018-11-30_20-16-51.png

upload_2018-11-30_20-18-35.png

upload_2018-11-30_20-21-30.png

upload_2018-11-30_20-19-17.png

upload_2018-11-30_20-19-36.png

upload_2018-11-30_20-20-25.png

upload_2018-11-30_20-22-29.png

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Halbuki gösterişide pek seven bir millet olarak neden böyle heybetli arabalar tutulmaz anlamıyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Halbuki gösterişide pek seven bir millet olarak neden böyle heybetli arabalar tutulmaz anlamıyorum
Heybetine vurulanlar akaryakıt istasyonlarında nefret doluyor :) Sonra işte lpg'li GrandCherokee'ler RangeRover'lar çok arıza çıkarıyor :D

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Hyundai son yıllarda yaptıgı atakla marka imajını çok düzeltti güzel ve sorunsuz arabalar üretiyor servis agı bakımındanda sıkıntı yok 2 litrelik dizel motorla hem vergiden hemde yakıttan kurtarıyor hayali bile çok güzel olmadı mı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Güney Kore lilerin çok güzel lüks arabaları var ama gelmiyor. Daha yeni sportage,ceed,optima gelmedi bu mu gelecek :)

kaptan

Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
32
13
595
Ama haklısınız sonu fiat freemont gibi olur marka imajından dolayı sarmaz

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Tasarım direkt Amerika'ya yönelik. Türkiye'de bu araba fazla satmaz. Nedeni ise vergiler eklendiğinde VW gibi firmalarla aynı fiyatlara denk geliyor. 2.0 dizel olsa bile Touareg'in fiyatına satmaz. Bizim ülkede büyük VW aşkı var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Passata 500 bin istenilen tuarege 1 milyon istenilen bir ülkede bence palisadede tercih edilebilir

Marka algısı farklı bir şey. Her otomobil markası kaliteli otomobil üretebilir. Meziyet bunu satmak..
Otomobili ne kadar kaliteli üretirsen üret marka algın düşükse insanlar "Bu parayı Hyundai'ye mi vereceğim" derler ve bana kalırsa haklılar..Hyundai zamanında peynir tenekesinden hallice otomobiller yerine markasına yatırım yapsaydı bugün bu konumda olmazdı.

Model tam olarak Amerika için üretilmiş, farklı bir ülkede satmak gibi hedeflerinin olduğunu dahi sanmıyorum :D. Önü Kona arkası Ssang Yong Tivoli olmuş

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Marka algısı farklı bir şey. Her otomobil markası kaliteli otomobil üretebilir. Meziyet bunu satmak..
Otomobili ne kadar kaliteli üretirsen üret marka algın düşükse insanlar "Bu parayı Hyundai'ye mi vereceğim" derler ve bana kalırsa haklılar..Hyundai zamanında peynir tenekesinden hallice otomobiller yerine markasına yatırım yapsaydı bugün bu konumda olmazdı.

Model tam olarak Amerika için üretilmiş, farklı bir ülkede satmak gibi hedeflerinin olduğunu dahi sanmıyorum :D. Önü Kona arkası Ssang Yong Tivoli olmuş
Hyundai'nin bugünkü konumunu "şöyle yapsaydı" tarzı yaklaşımla sorgulamamak gerek. Yapıyor, yapacak diye bakmak gerekiyor. Marka imajı üzerine çalışıyor ve bu nedenle son yıllarda fazlasıyla kaliteli araçlar üretiyor. Hyundai'nin son 5-6 yıldaki ivmesini, 90'ların sonundan 2000'lerin ortasına kadar aşırı kaliteli araçlar üreten Volkswagen'e çok benzetiyorum. Bugün vw hala o yıllardaki imajın ekmeğini yiyor. Tabii Hyundai'nin bu noktada bir dezavantajı var. Marka geçmişinde Beetle(Kafer), Golf gibi iz bırakan kült modeller yok. O yüzden bu kalite algısını oturtma süreci biraz daha uzun sürecektir. Tahminimce 8-10 yıl daha Hyundai'nin ürün gamında kaliteli araçlar görürüz:D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hyundai son yıllarda çok büyük gelişim gösterdi ki Palisade modeli de gayet güzel olmuş. Fakat Passat'ı hariç tutarsak Touareg, vw için kullanılan mqb platformunu değil, Audi ve Porsche için kullanılan mlb platformuyla üretiliyor. Yanlış bilmiyorsam da Toureg'in platform kardeşi Porsche Cayenne. Palisade ise okuduğum kadarıyla yeni çıkacak Kia Telluride modeliyle platform kardeşi. Marka imajını falan bir kenara bıraktığımızda bile Toureg'le altyapısal kaliteyle birlikte fiyat açısından karşılaştırılacak bir araç değil. Bakmayın önünde ki amblemi vw kalmış ama araç ciddi ciddi premium sınıf rakipleriyle benzer üretimden geçiyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hyundai'nin bugünkü konumunu "şöyle yapsaydı" tarzı yaklaşımla sorgulamamak gerek. Yapıyor, yapacak diye bakmak gerekiyor. Marka imajı üzerine çalışıyor ve bu nedenle son yıllarda fazlasıyla kaliteli araçlar üretiyor. Hyundai'nin son 5-6 yıldaki ivmesini, 90'ların sonundan 2000'lerin ortasına kadar aşırı kaliteli araçlar üreten Volkswagen'e çok benzetiyorum. Bugün vw hala o yıllardaki imajın ekmeğini yiyor. Tabii Hyundai'nin bu noktada bir dezavantajı var. Marka geçmişinde Beetle(Kafer), Golf gibi iz bırakan kült modeller yok. O yüzden bu kalite algısını oturtma süreci biraz daha uzun sürecektir. Tahminimce 8-10 yıl daha Hyundai'nin ürün gamında kaliteli araçlar görürüz:D

Bu adamlarda kült modeller yok çünkü bu adamlar zamanında Çin malı gibi peynir tenekesinden hallice otomobilleri insanlara satarak bir konuma geldiler. Doğru dürüst bir ürün gamı bile yoktu sonradan yerine oturdu. Sonrasında gerçekten kaliteli ve sorunsuz otomobiller ürettiler fakat marka algısı insanların aklında o şekilde kaldı.
Bugün vw çöp satsa insanlar vardır bir hikmeti diyerek alır, Hyundai Rolls Royce de yapsa insanlar buna bu para verilmez diye almaz..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hyundai son yıllarda çok büyük gelişim gösterdi ki Palisade modeli de gayet güzel olmuş. Fakat Passat'ı hariç tutarsak Touareg, vw için kullanılan mqb platformunu değil, Audi ve Porsche için kullanılan mlb platformuyla üretiliyor. Yanlış bilmiyorsam da Toureg'in platform kardeşi Porsche Cayenne. Palisade ise okuduğum kadarıyla yeni çıkacak Kia Telluride modeliyle platform kardeşi. Marka imajını falan bir kenara bıraktığımızda bile Toureg'le altyapısal kaliteyle birlikte fiyat açısından karşılaştırılacak bir araç değil. Bakmayın önünde ki amblemi vw kalmış ama araç ciddi ciddi premium sınıf rakipleriyle benzer üretimden geçiyor.

Doğru Hocam. Vag grubunda Audi,Porsche,Bentley,Lamborghini seviyesine çıkıldığında VW ile pek ortak nokta kalmıyor. VW'nin MLB Evo platformundaki araçları sadece 2018 Touareg ve Phideon ki onlar da çok çok kaliteli araçlar. Hepsinde ZF veya ıslak DSG kullanılıyor..Yürüyenin, motor yerleşiminin hatta dört tekerlekten çekiş sisteminin bile MQB platformla uzaktan yakından alakası yok.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu adamlarda kült modeller yok çünkü bu adamlar zamanında Çin malı gibi peynir tenekesinden hallice otomobilleri insanlara satarak bir konuma geldiler. Doğru dürüst bir ürün gamı bile yoktu sonradan yerine oturdu. Sonrasında gerçekten kaliteli ve sorunsuz otomobiller ürettiler fakat marka algısı insanların aklında o şekilde kaldı.
Bugün vw çöp satsa insanlar vardır bir hikmeti diyerek alır, Hyundai Rolls Royce de yapsa insanlar buna bu para verilmez diye almaz..
Tamam işte ben de onu diyorum, bugünkü durumu dediğin gibi. Adamların ülke ekonomileri ne durumdaydı ki nasıl araba üretecekti zaten... Ürün gamını peynir tenekelerinden TSP+ araçlara evirdiler. Marka algısının değişmesi de zamanla olacaktır. Eskiden birisi gelip Hyundai iyi araba yapmış dediği zaman o arabayı gidip almak büyük maceraya atılmak demekti. Şimdi o noktadan "iyi ama şurası şöyle burası böyle daha bunları halledemediler" kısmına, bazen ise sadece "yok ya bunun şurasını beğenmedim o yüzden almayacağım" noktasına ilerledi. Almayan insanlar da bu nedenlerle almamaya başladı. Tercih edilmeme sebeplerinin ilerideki aşaması "bu araba beni aşar" da olabilir. Zaten şu anda rekabetçi piyasada yerini edindi. Markayı nereye koyacaklarına kendileri karar verecektir, icraatleri de ona göre olacaktır. Şu anda bu araçları üretme girişimleri bile en başta marka algısı için çok doğru hareketler.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Tamam işte ben de onu diyorum, bugünkü durumu dediğin gibi. Adamların ülke ekonomileri ne durumdaydı ki nasıl araba üretecekti zaten... Ürün gamını peynir tenekelerinden TSP+ araçlara evirdiler. Marka algısının değişmesi de zamanla olacaktır. Eskiden birisi gelip Hyundai iyi araba yapmış dediği zaman o arabayı gidip almak büyük maceraya atılmak demekti. Şimdi o noktadan "iyi ama şurası şöyle burası böyle daha bunları halledemediler" kısmına, bazen ise sadece "yok ya bunun şurasını beğenmedim o yüzden almayacağım" noktasına ilerledi. Almayan insanlar da bu nedenlerle almamaya başladı. Tercih edilmeme sebeplerinin ilerideki aşaması "bu araba beni aşar" da olabilir. Zaten şu anda rekabetçi piyasada yerini edindi. Markayı nereye koyacaklarına kendileri karar verecektir, icraatleri de ona göre olacaktır. Şu anda bu araçları üretme girişimleri bile en başta marka algısı için çok doğru hareketler.
hyundai premiümdur <3 benim gözümden değişmeye başladı bile...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Valla premium olmak sadece arabayla degil servisleriyle , satis oncesi ve sonrasiyla olur .hyundai bundan cok fazla uzak.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,252
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Doğru Hocam. Vag grubunda Audi,Porsche,Bentley,Lamborghini seviyesine çıkıldığında VW ile pek ortak nokta kalmıyor. VW'nin MLB Evo platformundaki araçları sadece 2018 Touareg ve Phideon ki onlar da çok çok kaliteli araçlar. Hepsinde ZF veya ıslak DSG kullanılıyor..Yürüyenin, motor yerleşiminin hatta dört tekerlekten çekiş sisteminin bile MQB platformla uzaktan yakından alakası yok.
Aynen. Zaten o sebeple Toureg'in uretimi de kalitesi de baska noktada dedim. Cayenne ile fazla ortak parca uretimi yok. Ama netice ortak sasisi ve o minvalde de uretim anlayisi bu araci farkli noktaya tasiyor. Benim premium algim biraz daha farkli. Salt otomobil kalitesi olarak bakmaya calisiyorum ve bu noktada Toureg benim icin diger vw araclarindan baska bir noktada yer aliyor. Tipki bir zamanlar uretilen pheaton modeli gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım