KAPALI İ10 'dan Ceratoya geçmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
443
454
1,445
İstanbul
Arkadaşlar merhaba mevcut aracım 2013 model hyundai i10 1.2 2013 aralık ayından beri kullanmaktayım ama artık bagaj hacmi ve performansı yetersiz geliyor bu sebepden dolayı araç araştırmasına başladım bu araştırmalarım sonucu kia cerato 1.6crdi dct concept plus modelini aklıma yattı 2.el az kmde bir cerato almayı düşünüyorum sizce cerato mantıklı bi seçimmi? Aranızda kullanan arkadaşlar varmı? Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Araba ucuz duruyor ama, senin ekonomik olarak darboğaza sokmuyacaksa alman yararına olur. Mevcut arabanın 2,5 katı etiketi var. Arabayı alıp kapıya koyduğunda bir pişmanlık hissi duymuyacaksan almanda sıkıntı olcağını sanmam :)

Son düzenleme:

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
443
454
1,445
İstanbul
@İstanbullu evet fiyat olarak i10'un 2 katından fazla ama artık i10 benim beklentilerimi karşılayamıyor bagaj hacmi,uzunyolda sollama performansı ,yakıt tüketimi bunun için degistirmeyi düşünüyorum sık sık ve yüklü bi şekilde şehir dışına çıktığım için yeterli gelmiyo aslında yoksa şehiriçinde fazlasıyla memnumum kullanım kolaylığı boyutundan dolayı park kolaylığı gayet iyi artık cerato için masraf artışınıda göz önüne aldım tabi ceratoyu alabilmem için i10'un tamirden çıkması ve satmam lazım ancak öyle ceratoyu alabilirim tabi o zamana kadar anlaştığım araç satılırmı satılmazmı orasını bilemiyorum neyse hayırlısı artık

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@İstanbullu evet fiyat olarak i10'un 2 katından fazla ama artık i10 benim beklentilerimi karşılayamıyor bagaj hacmi,uzunyolda sollama performansı ,yakıt tüketimi bunun için degistirmeyi düşünüyorum sık sık ve yüklü bi şekilde şehir dışına çıktığım için yeterli gelmiyo aslında yoksa şehiriçinde fazlasıyla memnumum kullanım kolaylığı boyutundan dolayı park kolaylığı gayet iyi artık cerato için masraf artışınıda göz önüne aldım tabi ceratoyu alabilmem için i10'un tamirden çıkması ve satmam lazım ancak öyle ceratoyu alabilirim tabi o zamana kadar anlaştığım araç satılırmı satılmazmı orasını bilemiyorum neyse hayırlısı artık

Ayni dertten bende muzdaripim, ama fiyatları görünce içime sindiriyorum. Senle benim aramdaki en büyük fark, senin aracının benzinli bir içiçi olması. Nerden baksan bendeli i10 ile sendeki i10 arasında 3 katına yakın yıllık işletim maliyeti var.
İşte bu farklılık sayesinde diğer saydığın olumsuzlukları içimde sindirebiliyorum.

Araba hayırlı olur inşallah, Bende satmak istesem yeni araba alımında maksimum 60 bin tl ye çıkabilirim, 60 bin tl ikinci el bir D segmenti sw arabaya kafaya koydum. Otomatik takıntım yok ve türkiye piyasasında Manual arabaların hızlı değer kaybetmesi işime geliyor. Manual Mondeo, Passat, İ30 sw gibi araçlar beni etkilyor. Sizde Otomatik vites sorunu olmasa , çok daha konforlu ve ucuza bu tip seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Zaten uzun yolda otomatik bir şanzımana ihtiyaçta olmuyacaktır. Manual daha ekonomik, daha kolay bakım ve daha düşük yakıt tüketimi olanaklarıda yanında getiriyor.

Tabi herşey sizin gönlünüze göre olsun, ben sadece hatırlatma yapmak istedim.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
@İstanbullu önerininiz için teşekkür ederim Eger i10 tamirden çıkıp ben satana kadar bayinin elindeki ceratolar satılmazsa ceratoyu alıcam eger satılırsa o zaman önerdiğiniz gibi manual dizel bir arabaya yönelebilirim bakalım nasip kısmet
Oncelikle cok dogru bir tercih bence, bacanagima aldirdim gecen sene, Canakkale de kullaniyor, acayip memnun. Kesinlikle Kia dan sasmam diyor, onunki 2016 simdi yeni modellerde buyuk multimedia ekrani geliyor ki, bence aracin ic kalite algisini baya yukseltiyor.
Bu arada bayinin elindeki arabalar satilmis olursa, benimle irtibata gectiginiz takdirde Umraniye Gul-al Kia bayisinden bi guzellik yaptirabilirim ;););)

Son düzenleme:

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
tabi ceratoyu alabilmem için i10'un tamirden çıkması ve satmam lazım ancak öyle ceratoyu alabilirim tabi o zamana kadar anlaştığım araç satılırmı satılmazmı orasını bilemiyorum neyse hayırlısı artık
eğer ciddi düşünüyorsanız bayiye kapora bırakın, hatta belli bi kısmını ödeyip ciddi alıcı olduğunuzu anlasınlar

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
443
454
1,445
İstanbul
Son mtv zammından sonra moralim iyice bozuldu şimdi benim arabanın vergisi 450tl 2018 de 630tl olacak yıllık vergisi ceratoyu alsam yillik yeni zamla birlikte 1450tl odeyecegim zamdan once yillik 1035 tl idi kisacası bu vergiler insanı sogutuyor anlayacagınız kafam baya karışık

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Son mtv zammından sonra moralim iyice bozuldu şimdi benim arabanın vergisi 450tl 2018 de 630tl olacak yıllık vergisi ceratoyu alsam yillik yeni zamla birlikte 1450tl odeyecegim zamdan once yillik 1035 tl idi kisacası bu vergiler insanı sogutuyor anlayacagınız kafam baya karışık

Ben sana fikrimi söylüyeyim.. Kısa vadede seçimlere kadar araba alma ve satma işinden vazgectim..

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
443
454
1,445
İstanbul
Arkadaşlar hepinize bu konu hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim yeni araba alma işini bir süreliğine ertelemiş bulunmaktayım artık bundan sonra i10'na nasıl daha az yaktırabilirim sadece onu düşünüyorum :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar hepinize bu konu hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim yeni araba alma işini bir süreliğine ertelemiş bulunmaktayım artık bundan sonra i10'na nasıl daha az yaktırabilirim sadece onu düşünüyorum :)

Hocam arabana tüp tak diycem ama, sonradan tüp takılanların bazıları sorun yaşadı. Tüp takıcaksan prins gibi Avrupa'daki modellere takılan offical kiti takıcan. Oda pahalıdır.. 2500 tl en az ödemen lazım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım