Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Uzmanlar özellikle 2020 yılında yaşanan ikinci el fiyat artışlarının, yılın ilk günlerinde düşme trendine geçtiğini söylemişti. Fiyatlar düşüşe geçti.
İkinci el otomobil fiyatları özellikle son aylarda adeta el yakıyordu. Fırsat olarak adlandırılan faiz indirimleri sonrası daha da artan fiyatlardan sürücüler endişeliydi. Çünkü sıfır otomobillerin olan talebin çok olması ve buna karşılık ülkeye araç girişinin de fazla olmaması insanları ikinci ele yönlendiriyordu. Fiyatların ne zaman düşeceği konusunda da endişeler mevcuttu. Beklenen fiyat düşüşleri kendini göstermeye başladı.
Galerici Ahmet Yurtlu, “Bu sene itibariyle tam kapanma olunca bizim de beklentilerimizin tam altında bir ticaret şekli var. Şu anda bazı tezatlar da var. Bankanın, noterin ve maliyenin açık olup da araç satışının olmaması tam kapanma diyeceğimiz bir durumu getirmedi. Otomotiv sektöründe bu kapanmadan dolayı bayramdan önce yapacağımız işlerde sekteye uğradı. Şu andada işler ‘stop’ etti aşamasındayız.
Bundan...

Okumaya devam et...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,867
26,228
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1621159472969.png

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Dusmezz ülkede kur artiyor ,sıfır araç fiyatları zaten kur artsada artmasada artıyor bizim ülkemizde hiç bir malın fiyatı olumlu olarak revize edilmez

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
786
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Uzmanların piyasadan haberleri yok. Takip ettiğim bir çok araç var sarı sitede. Hiç bir düşüş yok. Sıfır araçlar ya yerinde sayıyor ya da fiyat yükseliyor. 2 ay önce 150'ye eklediğim araçlar 165'lere dayandı. Uzmanların yorumu tam bir fiyasko.

A

Anıl

Ziyaretçi
Sıfır araç fiyatları her ay ne kadar zamlanıyorsa, ikinci el fiyatları da o denli artıyor.

mtht

Mehmet
Senkromeççi
13 May 2021
15
10
70
37
izmir
Benim de takip ettiğim kadarıyla düşüş yok. 2. el araçları sıfırdan pahalıya satanlar var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım