İleride degerlenecek arabalar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Skyactiv teknoloji altyapısının ilk kullanıldığı Mazda 3'ler, RF tavan Mx-5, ilk üç jenerasyon Ford Focus'lar (Mk4'ten hiç ümidim yok), w212 kasa Mercedes E-serisi, Mk2 Seat Leon (daha ne kadar değerlenecek:)...)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bunu doğan kabak paylaştı.paramızın yettiği sadece focus 1 var

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
İlgi duyduğum D segmenti Yüksek modelli araçlar arasından Mondeo ve Avensis diyorum.
Zira Avensis Corolla ile ayni paraya satılıyor ileride rakipleri ile beraber yaşlanınca dayanıklılık ön plana çıktığında değeri artacaktır.
Mondeo ise yaşlandığinda kıymeti anlaşılacak ve uygun fiyata Mercedes vari konfor ve yalıtım almak isteyenlerin odağı olacak yine değeri artacaktır.
Otomobillerin lüks olduğunun farkına varılması ile uzun yıllar aynı otomobile binmesi gereken milletimizin bazı Japonlara vermeye başladığı değer (bkz. Suzuki) hız kesmeden artacak olan Almanlara olacaktır :)

Son düzenleme:

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Modelli arabalar değil de daha çok ihtiyarlayan araçlar değerlenecek.Marka model belirtemiyorum bizimki kadar çalkalanan piyasa yok.Bu fiyatlarla zaten modelli arabaların değer kazanmasını beklemek saçma olur 2005 altı arabaların alayı kıymete biner :D
Mantıklı bir yorum olmuş :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
30-40K civarlarında Porsche 944'ler dolanıyor piyasada araba yatırım için hiç uygun olmasa da bu fiyatlar hiç de uzun olmayan bir süre sonra hayal olacak
Her araba değerli ırmağının akışına öldüğümün ülkesinde, hepsi arttı ama bunların aratacağı belliydi. Satar satamaz orası ayrı

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Türkiye'de değerlenen ve değerlenmeye devam edecek olan tek şey dövizdir. Araba almayın döviz alın.
Riskli bir yatırım tavsiyesi değil mi hocam? Döviz konusunda ekonomistler bile ağzını açmıyor genelde. Ben bu konuda oyumu altına kullanıyorum, rizikosu az bana göre.

Az bulunan arabalar ileride değerlenir, fazla düşünmek anlamsız aslında. Bizde her araba değerleniyor o yüzden fark edemiyoruz bu durumu. :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Riskli bir yatırım tavsiyesi değil mi hocam? Döviz konusunda ekonomistler bile ağzını açmıyor genelde. Ben bu konuda oyumu altına kullanıyorum, rizikosu az bana göre.

Az bulunan arabalar ileride değerlenir, fazla düşünmek anlamsız aslında. Bizde her araba değerleniyor o yüzden fark edemiyoruz bu durumu. :D
Benim bahsettiğim dönemsel yatırım değil. Son 5 yıllık döviz artış oranına bakılırsa döviz bu ülkede hiç bir zaman değer kaybetmiyor. Dönemsel dalgalanmaları olsa da her daim değeri katlanarak artıyor. Keza zaten altın da öyle.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Benim bahsettiğim dönemsel yatırım değil. Son 5 yıllık döviz artış oranına bakılırsa döviz bu ülkede hiç bir zaman değer kaybetmiyor. Dönemsel dalgalanmaları olsa da her daim değeri katlanarak artıyor. Keza zaten altın da öyle.
Uzun vade için mantıklı hocam fakat vadeli mevduatın enflasyon ile değer kaybetmesi gibi dövize atılan para da enflasyon ile değer kaybı yaşamıyor mu? Aynı mantık geçerli değil mi? Pürüzsüz bilmediğim için soruyorum.

Aslında döviz, altın, araba falan hikaye, en iyisi arazi yatırımı. Toprak hiçbir senaryoda kaybettirmiyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

29 yasindayim . Dolarin bir kez cok geriledigini gordum ama 3 ay 5 ay sonra eskisinden yukarilara sabitlendi . Tersini henuz gormedim . Cunku bizim herseyimiz dolara ekdeksli bagimlisi olmak zorundayiz .

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Uzun vade için mantıklı hocam fakat vadeli mevduatın enflasyon ile değer kaybetmesi gibi dövize atılan para da enflasyon ile değer kaybı yaşamıyor mu? Aynı mantık geçerli değil mi? Pürüzsüz bilmediğim için soruyorum.

Aslında döviz, altın, araba falan hikaye, en iyisi arazi yatırımı. Toprak hiçbir senaryoda kaybettirmiyor.
Yasamiyor . Turk lirasi yuzde 11 faiz verirken dolar yuzde 2 veriyordu. Lakin aradan bir sene gecti dolar 5 ten 6 ya sabitlendi.turk lirasinda tutan parasini korudu. Dolara koyan saymaya doyamadi ozetle.

firatim

Profesör
Beta Programı
24 Nis 2019
58
31
1,020
33
Marka
Honda
Türkiye'de değerlenen ve değerlenmeye devam edecek olan tek şey dövizdir. Araba almayın döviz alın.
Görüyorum ve arttırıyorum :D, bence altın alın gram gram bile olsa, feci değerleniyor. Gerçi gram da alamayacağız bu gidişle yarım gram alın :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım