KAPALI İlk Arabam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rothen

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
7
2
595
39
Sakarya
Merhaba arkadaşlar,

62000 tl ye kadar B segment araç istiyorum.

Yılda tahminen yapacağım kilometre sayısı 10000 civarı olur.

Kriterlerim
- Az yakması, Dizel veya benzinli önemli değil. (ama pompa başında stres istemiyorum :))
- Cruise control bulunması,
- Yıl ve kilometrenin olabildiğince genç olması. İki sene sonra ev almak için satma ihtimalim var.
- Kolay satılabilir olması.

Şimdiden teşekkürler.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Merhabalar,

Modelli ve düşük kilometreli 1.25 Trend X Fiesta bakabilirsiniz. (Hız sabitleme var ve hızınızı düşürüp, arttırabilirsiniz)
Biraz daha oyuncaklı olsun diyorsanız, Titanium paketlere yönelebilir, az yaksın diyorsanız da; Dizel motorlara göz atabilirsiniz.
Benim, 1.25 Fiesta ile sıkışık (İstanbul) trafik deneyimim: 7.2 LT/100KM
Uzun yol + şehiriçi ağırlıklı, karma tüketimim: 6.7-6.8 LT/100 KM

Özellikle şehir içinde, dışarıdan izole oluşunuz, sizi mest edebiliyor.
Motor, çok sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. (Bazen arkadaşlar şu an çalışıyor mu diye soruyor )
Fazladan arka diz mesafesine ve bagaja da ihtiyacınız yokmuş. En azından sürüşten zevk alır, atmosferik motorla da devir çevirdikçe, çığlık atışını dinlersiniz.
Fiesta, hata kabul eden, acemiliği törpüleyebilen, karakterli, hisli ve eğlenceli bir otomobildir.

Benim bunlarla işim olmaz, hiçbir şey hissetmesem, sandalyevari hissetsem de olur derseniz: 1.2 Polo Lounge alabilirsiniz. Otomatik şanzımanı (DSG) ve 1-2 oyuncağı ile fazladan şımartabilir, daha sonra üzedebilir. (Yorgunluk algılayıcı vs.)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,053
3
4,977
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Fiesta veya ibiza çok iyi olur ilk b segment araba için.Fiesta zıpır araç,yani yol tutuşu güzel,az da yakar 1.5 TDCI dizel motor ile.Ya da benzinli bir tane de alınabilir en full paketinden performans ve yakıt kaygınız yoksa.Ama şahsi fikrim 1.5 TDCI Titanium bir Fiesta olur.Biraz yazılımla da performans olarak iyi sonuçlar veriyor her ne kadar yazılımı sevmesemde,potansiyeli olan bir motor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yok kanki. Yeni Fiesta'yı test etme fırsatın olursa, bi' etmeni öneririm .
Ben 62 bin liraya alınabilecek olan fiesta ve poloyu karşılaştırdım yeni kasalarını değil.
Trend x 1.5 tdci fiesta ve trendline 1.4 tdi polo bu iki donanım motorla karşılaştırıyorum ikisi de yakın tanıdıklarımda var.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Ben 62 bin liraya alınabilecek olan fiesta ve poloyu karşılaştırdım yeni kasalarını değil.
Trend x 1.5 tdci fiesta ve trendline 1.4 tdi polo bu iki donanım motorla karşılaştırıyorum ikisi de yakın tanıdıklarımda var.
Eski kasa için, iç mekan ve birleşim yerleri konusunda haklısınız ama, diğer konularda yanılıyorsunuz .
Yeni kasa için yan aynaları zayıf deseniz, hak veririm. Ancak, eski kasada böyle bir durum mevcut değil.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Eski kasa için, iç mekan ve birleşim yerleri konusunda haklısınız ama, diğer konularda yanılıyorsunuz .
Yeni kasa için yan aynaları zayıf deseniz, hak veririm. Ancak, eski kasada böyle bir durum mevcut değil.
Valla ben şerit değişirken bi de kafamı çevirip baktım, bu tarz şeyleri de kafaya takarım bir arabayı seçerken dikkat ederim bunlara yani.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Valla ben şerit değişirken bi de kafamı çevirip baktım, bu tarz şeyleri de kafaya takarım bir arabayı seçerken dikkat ederim bunlara yani.
Anladım, boy ve kilo kriteriniz de önemli tabii ki bu gibi etkenlerde.
Ben de çok takıntılıyım ya, araba süremez hale gelicem diye korkuyorum. Ayna ayarlarımla birisi oynarsa, daha eski haline getiremiyorum, getirsem de gelmedi hissi oluyor, sürüşe odaklanamıyorum :)

Rothen

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
7
2
595
39
Sakarya
Rakamı 67.000 e yükselttim ve ağustos ayında kesin alacağım. Sadece sizden bilgi almakla kalmıyorum sürekli araştıyorum. Benzin ve dizel arasında kalmıştırm ama tercihim ağırlıkla dizelden yana diyor. Bakımı biraz daha pahalı olsada pompa başındaki psikoloji ve daha uzun yol gidebilmek beni cezbediyor. Benzinlide yaris hybrid e baktım ama fiyatları gayet yüksek... Polo dizelde comfortline var bomboş araç... kandırılıyor hissinden kurtulamıyorum volkswagende :))) Ford Fiesta 1.5 tdci kullandım ve performansından memnun kaldım, benim için gayet yeterli.

Hyundai i20 crdi 1.4 - Ford Fiesta 1.5 tdci - Opel Corsa 1.3 dizel gibi birçok seçeneğin arasında hala geziyorum ama i20 ile fiesta baya cezbediyor. Sizin fikirleriniz neler arkadaşlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım