KAPALI İlk aracım olucak, şoför lüyümde hiç yok araç seçimi konusunda yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yamtar

Asfalt Kurutucu
70
Merhaba arkadaşlar forumu bayadır dışardan takip ediyorum,araçlar hakkında hiç bir bilgim yoktu sizin sayenizde belli başlı şeyleri öğrendim sayılır,araçlara karşı bu kadar ilgisiz olmamın nedeni çocukken babamla atlattıgımız ve yaptığımız kazalar,ikiciside maddi durum.İki senedir isleri yoluna koyduk şükür şimdide bir araç almaya karar verdik, bir ara Citroen Saxo vardı onu baya bir düşünmüştüm sonra eşimin ortopedik engellinden dolayı ÖTV indirimli araç alabilecegimizi ögrendik,rapor elimizde şuan ama ne alıcagımıza henüz karar veremedik,sizlerden ricam bir yardımcı olmanız.begendigimiz araçlar Honda Civic,golf,Subaru xv siz hangisini tavsiye edersiniz

Bayi indirimi vs brz yi 200 bin sınırına çekebilirler. Benim imkanım olsa degerlendirirdim bu ülkede bir daha böyle bir araç kullanma fırsatınız bulunmayabilir
Hocam iyi güzelde araç 200hp ve tek kapı Arkadaş acemi eşi ortopedik engelli Brz hiç Uygun değil ve Aracı 5 yıl Satılamıyor sonrasında satarken çok zarar ve sıkıntı yaşar

80 civarı bütçeniz vergi indirimli haliyse mazda 3 de tavslye ederim ben. Tork konvertörlü şanzıman ve atmosferik motor sağlamlık açısından üzmez. Aile kullanımına da uygun hem

Benim önerim peugeot 308 dizel ya da benzin tam otomatik. Aracın donanımı, özellikleri, yol tutuşu, yorumları hepsi iyi. Tipi de güzel hele cam tavanlı olursa tadından yenmez. Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız sürmek nasip olur inşallah :)

Mazda 3 değilde cx3 baktık birara motion paketini 114 de birakiyorlardi sonra vazgectik bagaj falan sıkıntı olur dediler,308 bir türlü içime sinmedi aslında fiyat olarak uygun,S60 bütçeyi acıyor bide kampanyada aracımız kalmadı en yakın Haziran'da gelir falan dediler,gerçi yarın Volvo bayilerini bidaha ariycam V40 insiption+ elite paletli şuan 133 lira baya dolu bir araç yalnız çok yakıyor diyolar orası kafa ksristiriyor,bugün subaruyu aradık Subaru çok kurumsal gelmedi sanki galeriyi aramış gibi hissettim kafalar yine karıştı ayın 15 inde rapor elimizde olucak bakalım hangisini alicaz şuan tam muallaktayiz :)

80 civarı bütçeniz vergi indirimli haliyse mazda 3 de tavslye ederim ben. Tork konvertörlü şanzıman ve atmosferik motor sağlamlık açısından üzmez. Aile kullanımına da uygun hem
Mazda 3 değilde cx3 baktık birara motion paketini 114 de birakiyorlardi sonra vazgectik bagaj falan sıkıntı olur dediler,308 bir türlü içime sinmedi aslında fiyat olarak uygun,S60 bütçeyi acıyor bide kampanyada aracımız kalmadı en yakın Haziran'da gelir falan dediler,gerçi yarın Volvo bayilerini bidaha ariycam V40 insiption+ elite paletli şuan 133 lira baya dolu bir araç yalnız çok yakıyor diyolar orası kafa ksristiriyor,bugün subaruyu aradık Subaru çok kurumsal gelmedi sanki galeriyi aramış gibi hissettim kafalar yine karıştı ayın 15 inde rapor elimizde olucak bakalım hangisini alicaz şuan tam muallaktayiz :)
Hocam bizde makyaj öncesi Mazda3 var. Yakın bir arkadaşım 2017 Temmuz civarları makyajlı kasa Power donanım dizelini engelli indirimiyle aldı. Şu anda 30k km'yi geçmiş, fazlasıyla memnun aracından. Hatta spoiler, rüzgarlık vb. aksesuarlar da taktırmış yetkili serviste. Düşünebilirsiniz. Ama önceki mesajlarınızda çok fazla km yapmadığınızı belirtmiştiniz. Mazda'nın bakım aralıkları 6ay/10000km olarak belirlenmiştir. O sürede o km'yi tutturmayınca bakım maliyetleri biraz üzebilir. Zira en son bıraktığımda 10bin bakımı 700₺ civarıydı.

V40 in tüketimi Subaru xv ile benzer seyreder

Benzin istasyonunda 100 lira dediğinde 20 litre alamamak beni psikolojik olarak zorladığı için ben kia Niro hyundai ıonıc veya alt vergi dilimine girebildiğini sonradan öğrendiğim rav 4 2.5 hybrid i düşünürdüm. Onun dışında göçük sorunuda bir şekilde çözülmüş olan ve önce ki modellerinde az yaktığı görünen dizel cıvıc otomatik için temmuzu beklerdim

Bugün Subaru bayilerini tek tek aradık XV için İstanbul dan bir bayi orta paketine 134 dedi giriş paketini getirmiyolarmis su araç az yaksa aslında direk alicaz ama yakıt düşündürücu,rav 4 bize olmuyo 200 u geçiyor onun fiyatı yoksa ben zaten hızlı kullanmıycagim için sade elektrik yakar dik benzine para bile vermezdim,bugün arkadaşın Honda Civic ı inceledim baya hoşuma gitti LPG benzinli elegance paket yarında hondalari ariycam,Volvo V40 bayilerde yok şu kampanyada olan paketi en erkenden hazirana tarih veriyorlar zam gelir diyorlar oda mantıksız bide çok yakıyor,golf lerde kampanyada 15 i son yetişemedim zaten DSG kafamı karıştırıyordu,Mazda 3,Honda Civic suanki favorilerimiz bakalım hangisinde karar kilicaz

Bugün Subaru bayilerini tek tek aradık XV için İstanbul dan bir bayi orta paketine 134 dedi giriş paketini getirmiyolarmis su araç az yaksa aslında direk alicaz ama yakıt düşündürücu,rav 4 bize olmuyo 200 u geçiyor onun fiyatı yoksa ben zaten hızlı kullanmıycagim için sade elektrik yakar dik benzine para bile vermezdim,bugün arkadaşın Honda Civic ı inceledim baya hoşuma gitti LPG benzinli elegance paket yarında hondalari ariycam,Volvo V40 bayilerde yok şu kampanyada olan paketi en erkenden hazirana tarih veriyorlar zam gelir diyorlar oda mantıksız bide çok yakıyor,golf lerde kampanyada 15 i son yetişemedim zaten DSG kafamı karıştırıyordu,Mazda 3,Honda Civic suanki favorilerimiz bakalım hangisinde karar kilicaz
3008 ACTIVE PureTech 130hp EAT6 Sport Pack liste fiyatı 192 bin ötv indirimiyle ne kadar olur bilmem ama bence bi bakın

Civic'te çözdük dedikleri göçük problemi devam ediyor anlaşılan.
https://www.sikayetvar.com/honda

Şu iç mekandaki soyulma sıkıntısı da en lanet sorunlardan biri. Garantiden parçaları değiştirsen bile soyulma tekrar olacak. Eski vw ve fransızların çoğunda bu sıkıntı görülürdü. Çok canımı sıkan sorunlardan biri bu.

2000 li avrupalıların soft kaplamaları :) 2 tane b6 passat sahibi olduk 2 sinde de soyulmuştu kapı tutamakları :) E60 da da soyuldu gene lanetli malzeme :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Xv aşırı tüketim yapan bir araç değil. Benzinli olarak düşünüldüğünde Mazda 3 ve Civic'den bir tık fazla yakabilir ama bariz bir fark oluşmaz.

Lpg'li binerim diyorsanız Xv'ye de taktırabilirsiniz ama araç garanti dışı kalıyor. Civic'in avantajı lpg ile 6 yıl garanti vermesi.

Civic'te çözdük dedikleri göçük problemi devam ediyor anlaşılan.
https://www.sikayetvar.com/honda

Mağdurlar grubunu takil ettiğim kadarıyla 2018 model olup göçük şikayeti olan kalmadı. 2017 modellerde aldıktan 3-4 hafta sonra bile göçük oluştu diye foto atılıyordu. 4 aydır göçük şikayeti ile konu açan ya da fotoğraf paylaşan olmadı.

Şu iç mekandaki soyulma sıkıntısı da en lanet sorunlardan biri. Garantiden parçaları değiştirsen bile soyulma tekrar olacak. Eski vw ve fransızların çoğunda bu sıkıntı görülürdü. Çok canımı sıkan sorunlardan biri bu.

Soyulan kısımlar nereler?

Son düzenleme:
Soyulan kısımlar nereler?
Honda'da kapı üzerinde yer alan şu cam açma, kapama butonlarının olduğu kısım olarak geçiyor. Benim eski 2012 c4'ümde de aynı bölge soyulurdu. Aynı dönemin Renault'ları da o şekilde, ek olarak teyp tuşları falan da soyulurdu. B6 passat'ta da far açma kumandaları dahil kapı tutamaçları falan soyulurdu. Sıkıntılı bir mevzu. Üretici firma parçalarda güncellemeye gitmediği müddetçe değişim olsa bile garantiden gelen parça da bir müddet sonra soyuluyor maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...