KAPALI İlk aracım olucak, şoför lüyümde hiç yok araç seçimi konusunda yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yamtar

Asfalt Kurutucu
70
Merhaba arkadaşlar forumu bayadır dışardan takip ediyorum,araçlar hakkında hiç bir bilgim yoktu sizin sayenizde belli başlı şeyleri öğrendim sayılır,araçlara karşı bu kadar ilgisiz olmamın nedeni çocukken babamla atlattıgımız ve yaptığımız kazalar,ikiciside maddi durum.İki senedir isleri yoluna koyduk şükür şimdide bir araç almaya karar verdik, bir ara Citroen Saxo vardı onu baya bir düşünmüştüm sonra eşimin ortopedik engellinden dolayı ÖTV indirimli araç alabilecegimizi ögrendik,rapor elimizde şuan ama ne alıcagımıza henüz karar veremedik,sizlerden ricam bir yardımcı olmanız.begendigimiz araçlar Honda Civic,golf,Subaru xv siz hangisini tavsiye edersiniz

2000 li avrupalıların soft kaplamaları :) 2 tane b6 passat sahibi olduk 2 sinde de soyulmuştu kapı tutamakları :) E60 da da soyuldu gene lanetli malzeme :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Araç alırken bunu özellikle araştırıp dikkat etmek lazım. Başlık sahibi arkadaş da muhakkak seçeceği araç için forumlarda, şikayet sayfalarında bunu araştırmalı. Dediğim gibi garantiden değişim olsa bile üretici firma parçada güncelleme yapmadığı müddetçe sürekli soyuluyor. C4'de az çekmedim :)

Honda'da kapı üzerinde yer alan şu cam açma, kapama butonlarının olduğu kısım olarak geçiyor. Benim eski 2012 c4'ümde de aynı bölge soyulurdu. Aynı dönemin Renault'ları da o şekilde, ek olarak teyp tuşları falan da soyulurdu. B6 passat'ta da far açma kumandaları dahil kapı tutamaçları falan soyulurdu. Sıkıntılı bir mevzu. Üretici firma parçalarda güncellemeye gitmediği müddetçe değişim olsa bile garantiden gelen parça da bir müddet sonra soyuluyor maalesef.

Bahsettiğiniz sorun bir önceki kasa FB7 Civic'lerin makyajsız versiyonunda yaşanıyordu. Makyaj ile o bölgeyi sert plastiğe çevirdiler. Güncel Civic ve bir önceki kasanın makyajlı versiyonunda böyle bir sorun kalmadı.

Bahsettiğiniz sorun bir önceki kasa FB7 Civic'lerin makyajsız versiyonunda yaşanıyordu. Makyaj ile o bölgeyi sert plastiğe çevirdiler. Güncel Civic ve bir önceki kasanın makyajlı versiyonunda böyle bir sorun kalmadı.
Biliyorum, bende zaten fb7 kasada oluyor dememiştim. Ama bir araç alınırken soyulma problemi var mı yok mu diye araştırılmalı cümlesini de fb7 dahil tüm araçlar için söyledim. Çünkü ciddi ve can sıkıcı bir sorun malum.

Biliyorum, bende zaten fb7 kasada oluyor dememiştim. Ama bir araç alınırken soyulma problemi var mı yok mu diye araştırılmalı cümlesini de fb7 dahil tüm araçlar için söyledim. Çünkü ciddi ve can sıkıcı bir sorun malum.

Konu Civic'e döndüğü için soyulma işini Civic hakkında yazdığınızı zannettim kusura bakmayın. Ben de 2012 yılında fb7 Civic almıstım o zaman kapı kolu içine yumuşacık ve incecik bir malzeme koymuşlardı. Tabi 2 senede hepsi soyuldu gitti. Sonrasında makyaj ile sert plastik yaptılar sorun kalmadı.

Konu Civic'e döndüğü için soyulma işini Civic hakkında yazdığınızı zannettim kusura bakmayın. Ben de 2012 yılında fb7 Civic almıstım o zaman kapı kolu içine yumuşacık ve incecik bir malzeme koymuşlardı. Tabi 2 senede hepsi soyuldu gitti. Sonrasında makyaj ile sert plastik yaptılar sorun kalmadı.
Estagfurullah, ben genelde bir markanın herhangi bir modelinin önceki neslinde olan problemleri, yeni kasası çıktığında özellikle takip ediyorum. Aynı sorunun devam edip etmediği, güncelleme yapılıp yapılmadığı konusu önem arz ediyor malum. Ben c4'de ki soyulma konusuna çözüm bulamamıştım. Zaten 3 yılın sonunda soyulmaya başlayınca aracı da satmak üzereydim. Bu sıkıntıyı yine ucuz atlatmışsınız. İnşaallah bir daha yaşamazsınız.

Kronik sorun olunca bizim kasadaki herkesin kapı içlerini serviste ücretsiz olarak makyajlı kasada kulllanılan sert plastik ile değiştirdiler. C4'te sonradan bir değiştirme işlemi uygulanmadı mı?

Kronik sorun olunca bizim kasadaki herkesin kapı içlerini serviste ücretsiz olarak makyajlı kasada kulllanılan sert plastik ile değiştirdiler. C4'te sonradan bir değiştirme işlemi uygulanmadı mı?
Benim aldığım kasa 2012'ydi, daha sonra da bir makyaj geçirdi. Ama makyajlı kasa ile benim kasada kullanılan kapı kolu malzemeleri aynıydı galeride baktığımda. Muhtemelen onlar da zaman içinde soyulacak. Zaten makyajlı kasa c4 de son üretilen c4'dü. Artık üretilmeyecek.

Hepinize cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim tekrardan aracı aldık haber veriyim diye yazdım honda civic rs kırmızı renk normal fiyatı 125 di ötv indirimiyle 83.200 e geldi bagaj havuzu, kauçuk paspas,balık sırtı antende hediye, honda mutluhandan aldık,işlemler bir haftadan uzun sürer dediler o yüzden daha teslim almadık,herkese iyi akşamlar

Hepinize cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim tekrardan aracı aldık haber veriyim diye yazdım honda civic rs kırmızı renk normal fiyatı 125 di ötv indirimiyle 83.200 e geldi bagaj havuzu, kauçuk paspas,balık sırtı antende hediye, honda mutluhandan aldık,işlemler bir haftadan uzun sürer dediler o yüzden daha teslim almadık,herkese iyi akşamlar
İnsallah gocmez araba durdugu yerde hayirli olsun

Sailor inan arabalardan hiç anlıyan biri değilim ama araştırma yapmasını severim bu araba alma olayına ilk girdigimde fabia düşünüyodum sonra çevremdekiler madem böle bir hakkın var daha yüksek modellere yönel dediler bu süre zarfında çok araştırmalar yaptım ve şunu gördüm her aracın bir problemi var opel forumlarında piston kırma problemi, wosvogende dsg arızaları,ve bunun gibi bir sürü sorun bunların hepsi mekanik problemlerdi, honda da ise dışında görsel olarak sıkıntılar oldugunu ögrendim mekanik problemler yerine görsel problemi yeglerim, en son burda arkadaşların yönlrndirmesiyle mazda cx3, mazda 3 bakmaya başladım ve aradıgımız her bayi liste fiyatı üzerinden baya bir indirim yaptı, fakat ötv diyince yok o zaman liste fiyatı üzerinden dediler, vazgeçtik, volvo dedik en yakın araç haziran bilmem kaçta gelicek dediler, subaru dedik, subaru işimden dolayı doguya gidicem ve servisleri sınırlı yine bu fiyata bu özelliklere en iyi seçimin honda oldugunu düşünüyorum çünkü golf ün 1.0 motor benzinli comfortline paketiyle hız sabitliyci bile olmayan araçla aynı fiyat bende honda civic rs de karar kıldım varsın görselinde sıkıntı olsun mekaniginde olmasında içim rahat olsun

Sailor inan arabalardan hiç anlıyan biri değilim ama araştırma yapmasını severim bu araba alma olayına ilk girdigimde fabia düşünüyodum sonra çevremdekiler madem böle bir hakkın var daha yüksek modellere yönel dediler bu süre zarfında çok araştırmalar yaptım ve şunu gördüm her aracın bir problemi var opel forumlarında piston kırma problemi, wosvogende dsg arızaları,ve bunun gibi bir sürü sorun bunların hepsi mekanik problemlerdi, honda da ise dışında görsel olarak sıkıntılar oldugunu ögrendim mekanik problemler yerine görsel problemi yeglerim, en son burda arkadaşların yönlrndirmesiyle mazda cx3, mazda 3 bakmaya başladım ve aradıgımız her bayi liste fiyatı üzerinden baya bir indirim yaptı, fakat ötv diyince yok o zaman liste fiyatı üzerinden dediler, vazgeçtik, volvo dedik en yakın araç haziran bilmem kaçta gelicek dediler, subaru dedik, subaru işimden dolayı doguya gidicem ve servisleri sınırlı yine bu fiyata bu özelliklere en iyi seçimin honda oldugunu düşünüyorum çünkü golf ün 1.0 motor benzinli comfortline paketiyle hız sabitliyci bile olmayan araçla aynı fiyat bende honda civic rs de karar kıldım varsın görselinde sıkıntı olsun mekaniginde olmasında içim rahat olsun
Eğer Honda'nın yaptığı açıklama doğruysa ve yeni seri üretimlerde bu sorun giderildiyse sıkıntı olmadan binersiniz araca hocam. Civic güzel araç. Hayırlı uğurlu olsun inşaallah aracınız.

Harika bir seçim olmuş bende düşünüyorum ama seneye olacak herhalde hayırlı olsun size :D

Eğer Honda'nın yaptığı açıklama doğruysa ve yeni seri üretimlerde bu sorun giderildiyse sıkıntı olmadan binersiniz araca hocam. Civic güzel araç. Hayırlı uğurlu olsun inşaallah aracınız.
Abi bir süredir trafiğe çıkan bütün civiclere bakıyorum sadece birinde denk geldim geri kalanında göçük görmedim

Aracınız hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Honda Civic RS oldukça keyifli bir araçtır. Ancak ilk aracınız olduğu için uyarmalıyım 182 hp bir acemi için tehlikeli bir motor gücü. İyice tecrübe kazanana ani sollama yapmak için veya birilerine kızarak gaza sonuna kadar basmayın. Ayağınızın altında yumurta varmış gibi kullanın. Zaten rodaj süreci boyunca ani hızlanma ve frenlemeden kaçınmanız gerekiyor. Bu arada da tecrübe kazanmaya başlarsınız.

Abi bir süredir trafiğe çıkan bütün civiclere bakıyorum sadece birinde denk geldim geri kalanında göçük görmedim
Vallahi ben de bu zamana kadar ya 1 ya da 2 defa gördüm göçüklü olan civic'ten. Bizim burada oldukça civic rs var. Tabii çok yaklaşamıyorum insanların bu mevzularda hassasiyeti olduğu için arabasına baktığımı görürse sinirlenebilir diye. Ama görebildiğim 1 veya 2 taneydi. İnşaallah aracını yeni alan beyefendi de bir sorun çıkmaz ve keyifle kullanır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...