Isı, Ses Yalıtımı. İzotüp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tavanı da elden geçireceksen herkesin salladığı oluklu mukavvayı kullanabilirsin. Bayağı efektif çalışan bir malzeme. Zaten tavanda da malzemenin hafifi makbuldür. Gerisi hakkında tavsiye verecek kadar donanımlı değilim :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Tavanı da elden geçireceksen herkesin salladığı oluklu mukavvayı kullanabilirsin. Bayağı efektif çalışan bir malzeme. Zaten tavanda da malzemenin hafifi makbuldür. Gerisi hakkında tavsiye verecek kadar donanımlı değilim :)

Hazır tamamen girmişken tavanı da yapayım. Aklıma tavan gelmemişti, dediğin malzemelerin fiyatlarını araştıracağım şimdi. Bu arada çok geçmiş olsun hocam, umarım yakın zamanda tamamen iyileşirsin.:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hazır tamamen girmişken tavanı da yapayım. Aklıma tavan gelmemişti, dediğin malzemelerin fiyatlarını araştıracağım şimdi. Bu arada çok geçmiş olsun hocam, umarım yakın zamanda tamamen iyileşirsin.:)
Kırtasiyelerde maket malzemesi olarak bile satılıyor. Uygun ebat kesip kaporta sacına silikon gibi basit bir yönetmle yapıştırıp kolayca uygulanabilir. Uygulama sırasında ıslanmasa yetiyor. Bu arada teşekkürler, şimdi daha iyiyim. =)

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Hocam hangi malzemeden ne kadar aldınız, ne kadar kullandınız? Malzemelerin fiyatları, projenin toplam maliyeti gibi detayları yaptığınızda paylaşırsanız sevinirim. Yaz aylarında biz de yapmayı planlıyoruz da fikir olması açısından memnun oluruz.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hocam hangi malzemeden ne kadar aldınız, ne kadar kullandınız? Malzemelerin fiyatları, projenin toplam maliyeti gibi detayları yaptığınızda paylaşırsanız sevinirim. Yaz aylarında biz de yapmayı planlıyoruz da fikir olması açısından memnun oluruz.

3 hafta içerisinde yalıtım işini yapmış olacağım hocam. Maliyetini ve nasıl uygulandığını muhakkak yazacağım.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Teşekkürler hocam. Şimdiden kolay gelsin

Ben teşekkür ederim hocam.

Bituself ve firex almanız lazım.

Linkini paylaştığınız ürün, otomobil için değil.

İsimlerini öğrendiğim çok iyi oldu. Bituself'in daha önce kulaktan doğma olarak şase yaptırdığını duydum, bunun aslı var mıdır? Bildiğim kadarıyla her araçta kullanılıyordu.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Bituself malzemesini önceden çok duydum ve çoğu forumda uygulama paylaşımlarını çokça gördüm. Bende yapacağım zaman bitüself kullanacağım. YouTube dan Noyan kanalını inceleyebilirsin. Kardeşi ile birlikte seat leon 'a yalıtım yapıyorlar.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Tecrübeli değilseniz tavana hiç karışmamanızı öneririm.Gerçekten zor ve sıkıntı çıkarabiliyor.Çoğu arabanın tavan malzemesi zaten kalitesiz,oynarsanız trim sesi gelebilir tavan düşebilir.Zaten ses yalıtımına da etkisinin az olduğunu okumuştum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım