KAPALI İstanbul için araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Selam,
Günlük ortalama 70 km (Bayrampaşa - maslak) İstanbul trafiğiyle başa çıkabilecek,
periyodik bakımları harici çok baş ağrıtmayacak,
sanayi ile akrabalık ilişkileri kurdurmayan,
Düşük kilometreli,
az yakan (tercihen dizel ama sorunsuz LPG de olabilir),
otomatik (sorunsuz otomatik bulamazsak sanırım manuel olacak),
maksimum 50 bin TL bütçe ile araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şuan ki aracım Ford Fiesta. Her gün ayrı bir ses her gün ayrı bir problem ile karşı karşıya kalıyorum. Her hafta sonu sanayiye gitmekten sıkıldım. Şimdi de silindir kapağı gibi bir şey sökülecek dendi. Tam teşhis sonrası foruma da danışacağım. Artık her şeyini yaptırıp temiz bir şekilde satmak istiyorum. En önemli kriterim beni sanayiye götürmesin. Zaten bu ülkede araba sahiplerine yolunacak kaz gözüyle bakılıyor. Sanayide herkesin ağzından çıkana inanmak zorunda bırakılıyoruz. Yeterince para ödüyoruz, kafam rahat bir araca binmek istiyorum. Bunun için yardımlarınızı bekliyorum.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Selam,
Günlük ortalama 70 km (Bayrampaşa - maslak) İstanbul trafiğiyle başa çıkabilecek,
periyodik bakımları harici çok baş ağrıtmayacak,
sanayi ile akrabalık ilişkileri kurdurmayan,
Düşük kilometreli,
az yakan (tercihen dizel ama sorunsuz LPG de olabilir),
otomatik (sorunsuz otomatik bulamazsak sanırım manuel olacak),
maksimum 50 bin TL bütçe ile araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şuan ki aracım Ford Fiesta. Her gün ayrı bir ses her gün ayrı bir problem ile karşı karşıya kalıyorum. Her hafta sonu sanayiye gitmekten sıkıldım. Şimdi de silindir kapağı gibi bir şey sökülecek dendi. Tam teşhis sonrası foruma da danışacağım. Artık her şeyini yaptırıp temiz bir şekilde satmak istiyorum. En önemli kriterim beni sanayiye götürmesin. Zaten bu ülkede araba sahiplerine yolunacak kaz gözüyle bakılıyor. Sanayide herkesin ağzından çıkana inanmak zorunda bırakılıyoruz. Yeterince para ödüyoruz, kafam rahat bir araca binmek istiyorum. Bunun için yardımlarınızı bekliyorum.

Reno grubu ya da Fiat grubuna bakın. Ama elinizdeki arabadan genel olarak memmunsanız, Ford Yetkili Servislerine götürün ve baktırın. Fiesta İstanbul için bulunmaz hint kumaşıdır benim gözümde.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Reno grubu ya da Fiat grubuna bakın. Ama elinizdeki arabadan genel olarak memmunsanız, Ford Yetkili Servislerine götürün ve baktırın. Fiesta İstanbul için bulunmaz hint kumaşıdır benim gözümde.
Evet genel görünüm, sürüş zevki hoşuma gidiyordu problemler baş gösterene kadar :(

Aklıma direkt Civic geldi FD6 kasa, lpg ile mutlu mesut binilir otomatiği de taş gibi zannediyorum
Problemsiz diye duymuştum. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Fd6 civic yazmaya gelmiştim. Gidiyorum :D
Teşekkürler tavsiyeniz için.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Fiesta hangi kasa hangi model hangi motor sanziman acaba. Bilgimiz olsun
2011 model mk7 olan kasadan bende ki fiesta. 1.25 motor + LPG li. Manuel şanzıman.

Auris/Corolla 1.6 + lpg diyorum bende. Bir önceki kasadan bulabilirsiniz.
@Mustafak Auris kullanıcısı, belki araba hakkında detay verebilir.
Hmm Auris alıyordum bundan 4-5 ay önce. Ben yetişemeden araç satıldı. Km ' si biraz yüksekti (150.xxx) Sonra bir daha auris 'lere bakmadım. Detay alırsam 10 numara olur.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
2011 model mk7 olan kasadan bende ki fiesta. 1.25 motor + LPG li. Manuel şanzıman.

Hmm Auris alıyordum bundan 4-5 ay önce. Ben yetişemeden araç satıldı. Km ' si biraz yüksekti (150.xxx) Sonra bir daha auris 'lere bakmadım. Detay alırsam 10 numara olur.
Auris e lpg siz binmek gerçekten zor ben istanbuldayken aylık 500 600 km yaptığım için cok koymuyordu. Ortalama tüketimde 7.5-8.2 arası değişiyordu. 5 ileri versiyonun vites oranları kısa uzun yola pek gelmiyor 6 ileri olan tavsiyemdir. İçi tamamen sert plastik tipik japon araçları gibi yol sesi alıyor bu ses belli bi seviyede kalıyor 70-100-150 farketmiyor. Debriyaj biraz yukarda kavrıyor ve kullandığım çoğu araca göre sert. Ben yerinizde olsam linea 1.3 95 likten alır binerdim

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Auris e lpg siz binmek gerçekten zor ben istanbuldayken aylık 500 600 km yaptığım için cok koymuyordu. Ortalama tüketimde 7.5-8.2 arası değişiyordu. 5 ileri versiyonun vites oranları kısa uzun yola pek gelmiyor 6 ileri olan tavsiyemdir. İçi tamamen sert plastik tipik japon araçları gibi yol sesi alıyor bu ses belli bi seviyede kalıyor 70-100-150 farketmiyor. Debriyaj biraz yukarda kavrıyor ve kullandığım çoğu araca göre sert. Ben yerinizde olsam linea 1.3 95 likten alır binerdim

Valla tam aklımdan geçen aracı söylediniz :) Gönül el vermiyor ama bu kadar hor kullanılıp hala taş gibi kalan nadir arabalardan linea lar.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Gel hocam beraber gidelim :D

Tek kişiyseniz CR-Z de bakabilirsiniz.
Evliyim, arada yolcu eklenebiliyor. Sevdiğim bir model ama bana çok küçük gelecektir :)

Eşek niyetine kullanilacaksa Linea bence. Belediye araçlarıda hep station clio onlarada bakabilirsiniz
Eşşek niyetine kullanmıyoruz, özeniyoruz. Ama gene de elimizde kalıyor. Clio daha derli toplu. Fiyat olarak karşılaştırma yapacağım.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Evliyim, arada yolcu eklenebiliyor. Sevdiğim bir model ama bana çok küçük gelecektir :)

Eşşek niyetine kullanmıyoruz, özeniyoruz. Ama gene de elimizde kalıyor. Clio daha derli toplu. Fiyat olarak karşılaştırma yapacağım.
Manuel dizel auriste bakabilirsiniz 0-100 olarak tatmin etmesede ara hizlanmalari fena değildir 400 500 bin km leri görenlerde var bu motorla

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
5 viteslileri bilmiyorum ancak 6 viteslileri baya rahat arabalar (corolla öyle en azından, auris uzun dönem tecrübem yok). Gerçi 6 vitesliler makyajlı kasa 2011-2012 model.
Linea az yakar falan ama kıyaslamam corolla ile, iki aracıda belirli süre kullanmış biri olarak. Kaza güvenliğini ve sürüşte verdiği güven bambaşka araçlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım